Skip to content

Co je webový prohlížeč Samsung Smart TV?

7 de Srpen de 2021
SamsungQ60ZZZZZ bf5293f2d5f845eda86ee9fadf9f2142

Chytré televize Samsung poskytují přístup k několika aplikacím pro sledování filmů a televizních pořadů. Zahrnutí předinstalovaného internetového webového prohlížeče přichází jako bonus.

Začínáme s webovým prohlížečem Samsung TV

V závislosti na modelovém roce nebo sérii televizoru může být prohlížeč přístupný na domovské obrazovce chytrého centra jako předinstalovaná aplikace na stránce Moje aplikace. Pokud není předinstalován, lze jej stáhnout z obchodu s aplikacemi televizoru. Jakmile jej najdete nebo nainstalujete, můžete spustit webový prohlížeč z dálkového ovladače nebo z jiných dostupných možností. Ve webovém prohlížeči se můžete pohybovat stisknutím a podržením kurzorových ovládacích prvků televizoru (funguje jako myš) v kombinaci s poskytnutou virtuální klávesnicí na obrazovce. Kromě používání dálkového ovladače televizoru k procházení webu můžete v závislosti na modelovém roce nebo sérii připojit také standardní klávesnici a myš systému Windows k portům USB televizoru. Přidání klávesnice a myši usnadňuje zadávání hledaných výrazů a URL. Některé chytré televizory Samsung mohou také povolit připojení bezdrátové klávesnice nebo myši Bluetooth. U některých modelů můžete prohlížeč navigovat pomocí touchpadu v mobilní aplikaci Samsung Smart View. Funkce procházení webu na nejnovějších modelech televizorů Samsung mohou být označovány jako internetová funkce.

Co dokáže webový prohlížeč Samsung Smart TV

Zde je to, co vám poskytnutý webový prohlížeč umožňuje.

Vyberte svůj vyhledávač a zobrazte výsledky vyhledávání

Vyberte si mezi vyhledávači Google nebo Bing, zobrazte výsledky vyhledávání nebo přejděte přímo na webové stránky zadáním příslušné adresy URL do vyhledávacího pole.

Zobrazte doporučené webové stránky prohlížeče

Přejděte přímo na oblíbené předem vybrané webové stránky.

Zobrazit nejnavštěvovanější webové stránky

Při procházení webu si prohlížeč pamatuje, které stránky často navštěvujete, a poskytuje tento seznam, takže tyto weby nemusíte hledat.

Zobrazit záložkované webové stránky

Kromě svých nejnavštěvovanějších webových stránek si můžete přidat záložky na konkrétní webové stránky a zobrazit tyto stránky zobrazené pro přímý přístup.

Zobrazit historii procházení webu

Vaše historie procházení je uložena od nejnovějších po nejstarší. Nejstarší položky se nejprve přepíší.

Zobrazit obsah webových stránek

Na webových stránkách, které najdete, můžete číst články, poslouchat hudbu, prohlížet fotografie a sledovat videa (s určitými omezeními).

Hledejte na webu a sledujte televizi současně

Při procházení webu můžete sledovat běžnou televizi nebo jiný kompatibilní zdroj s vložkou PIP (obraz v obraze).

Přizpůsobte nastavení prohlížeče

K dispozici je nastavení pro nastavení lišty nástrojů, domovské stránky, ochrany osobních údajů a zabezpečení, blokování stránek, schválených stránek a dalších.

Co webový prohlížeč Samsung Smart TV neumí

Přestože je webový prohlížeč Samsung TV pohodlný, je omezený ve srovnání s flexibilitou, kterou máte ve většině webových prohlížečů pro počítače. Zde je seznam věcí, které neumí:

 • Stahování souborů může být omezené nebo není podporováno.
 • Ne všechny webové stránky jsou přístupné.
 • Aplikace Java nemusí být podporovány.
 • Videosoubory Flash nelze přehrávat.
 • Active X není podporováno.
 • Některé zvukové/video soubory založené na HTML5 nemusí být možné přehrát.
 • K dispozici je omezený počet písem a některé symboly se nemusí zobrazovat správně.
 • Výběr velikosti a barvy písma nemusí být k dispozici pro psaní e -mailů nebo zpráv.
 • Reakce na vzdálené příkazy může být pomalá.
 • Načítání webových stránek může být zpožděno nebo zastaveno v závislosti na tom, jaké další televizní funkce běží současně.
 • Kopírování a vkládání nejsou podporovány.
 • Lze uložit pouze omezený počet záložek.
 • Počet otevřených oken je omezen.
 • Některé služby streamování videa se nemusí ve webovém prohlížeči správně přehrávat.

Společnost Samsung vydává pravidelné aktualizace firmwaru svých televizorů, které mohou zahrnovat vylepšení funkcí procházení webu, které mohou vyřešit jedno nebo více výše uvedených omezení. Pokud webový prohlížeč Samsung TV nesplňuje vaše potřeby, nemůžete jej smazat ani nainstalovat náhradní přímo do televizoru. Přesto existují některá řešení, která vám umožňují procházet web na jiných zařízeních a zobrazovat výsledky na televizní obrazovce. Počínaje modelovým rokem 2019 obsahují chytré televizory Samsung funkci nazvanou Vzdálený přístup. Tato funkce vám umožňuje ovládat a komunikovat s počítači, notebooky a mobilními zařízeními a provádět rozsáhlé procházení webu, zrcadlení/sdílení obrazovky, hraní her a cloudovou navigaci přímo z televizoru pomocí připojené klávesnice a myši.