Skip to content

Co je zrcadlení obrazovky?

6 de Červenec de 2021
iStock 842272278 5a5e22ad845b3400378f46a2

Technologie zrcadlení obrazovky vám umožní bezdrátově odeslat média, která se přehrávají na vašem menším zařízení Android, Windows nebo Apple, na větší, například na televizi nebo mediální projektor. Můžete zrcadlit osobní fotografie, hudbu, videa, hry a další, včetně obsahu z internetu nebo aplikace, jako je Netflix nebo YouTube. Protokol používaný k bezdrátovému zrcadlení jedné obrazovky na druhou se nazývá Miracast, což je slovo, které vás může potkat, když se dozvíte více o této technologii. 1:49

Co je zrcadlení obrazovky?

Připojte telefon nebo jiné zařízení k televizi

Chcete-li použít zrcadlení obrazovky, musí obě zařízení splňovat několik minimálních požadavků. Váš telefon nebo tablet musí podporovat zrcadlení a být schopen odesílat data. Televizor nebo projektor musí také podporovat zrcadlení obrazovky a musí být schopno tato data zachytit a přehrát. Chcete-li zjistit, zda váš telefon nebo tablet podporuje zrcadlení, podívejte se do dokumentace nebo proveďte vyhledávání na internetu. Možná budete muset také povolit funkci Miracast nebo Zrcadlení obrazovky v Nastavení, takže na to také dávejte pozor. Možná budete moci zobrazit obrazovku telefonu na počítači. Pokud jde o televizi, existují dvě široké technologie. Můžete zrcadlit buď na novější, inteligentní televizi nebo projektor, který má integrované zrcadlení obrazovky, nebo si můžete zakoupit zařízení pro streamování médií a připojit jej k dostupnému portu HDMI na starší televizi. Vzhledem k tomu, že data přicházejí bezdrátově a přes domácí síť, musíte nakonfigurovat televizor nebo médium pro připojení také k této síti.

Problémy s kompatibilitou při zrcadlení obrazovky

Ne všechna zařízení spolu dobře fungují. Nemůžete jen zrcadlit jakýkoli telefon na jakoukoli obrazovku televizoru nebo nějakým způsobem připojit telefon k televizi pomocí magické aplikace a přinutit jej pracovat. Jen proto, že obě zařízení podporují zrcadlení obrazovky, nic neznamená; zařízení musí být také navzájem kompatibilní. V této kompatibilitě často vznikají problémy. Jak můžete předpokládat, zařízení od stejného výrobce jsou obecně navzájem kompatibilní. Můžete například snadno sdílet média z novějšího tabletu Kindle Fire na Fire TV od Amazonu. Oba jsou vyráběny společností Amazon a jsou navrženy pro spolupráci. A protože zařízení Fire používají operační systém Android, je kompatibilní také mnoho telefonů a tabletů se systémem Android. Podobně můžete zrcadlit média z vašeho iPhone na Apple TV. Apple vyrobil obojí a jsou navzájem kompatibilní. Apple TV funguje také s iPady. Nelze však streamovat média ze zařízení Android nebo Windows do Apple TV. Omezení mají i další zařízení, jako je Chromecast od Googlu a mediální zařízení Roku, stejně jako chytré televize obecně, takže pokud jste na trhu řešení pro zrcadlení, zvažte, z čeho budete streamovat, než si koupíte něco, na co chcete streamovat .

Prozkoumejte zrcadlení aplikací

Když přehráváte média na smartphonu nebo tabletu, používáte aplikaci. Možná sledujete kabelové filmy pomocí SHO Anytime a živé televizní vysílání pomocí Sling TV. Možná posloucháte hudbu pomocí Spotify nebo sledujete videa s návody na YouTube. Tyto aplikace podporují zrcadlení obrazovky. Vyzkoušejte si to minutu. Zde je způsob, jak prozkoumat vaše mediální aplikace velmi obecně:

  1. Otevřete v zařízení aplikaci, která vám umožní prohlížet média.

  2. Přehrajte v této aplikaci všechna dostupná média.

  3. Klepněte na obrazovku a potom na ikona zrcadlení který se tam objeví.

  4. Pokud máte zařízení k dispozici pro zrcadlení do (a je zapnutá a připravená k použití), uvidíte ji tam uvedena.

Zážitek ze zrcadlení obrazovky

Jakmile sledujete média pomocí zrcadlení obrazovky, můžete je ovládat pomocí ovládacích prvků na telefonu nebo tabletu. Můžete to rychle převinout vpřed a vzad, pozastavit a restartovat, pokud to aplikace a média umožňují. Je nepravděpodobné, že byste byli schopni ovládat samotnou televizi; dálkový ovladač, který pracuje s hlasitostí.