Skip to content

‚Disney Infinity‘ 101: Co potřebujete vědět

14 de Srpen de 2021
disneyinfinity 56799eee3df78ccc15481489

The „Disney Infinity“ franšízu společnost Disney ukončila poté, co vývojář Avalanche Software zavřel své brány na konci roku 2016. Zlaté edice těchto tří her však byly vydány na počítačích Steam pro počítače se systémem Windows. Tato vydání obsahují obrázky a obsah těchto tří her.

Co je to „Disney Infinity“?

„Disney Infinity“ je videohra od společnosti Disney Interactive. Je to hra typu život-hra, ve které si hráči vezmou hračky ze skutečného života a postaví je na speciální základnu, aby je přivedli do virtuálního světa, kde hrají. Každá ze základních sad „Disney Infinity“ má dvě části: Play Set a Toy Box. Play Sets jsou hry zaměřené na mise na téma, zatímco Toy Box je otevřená stavební oblast. Jednou z hlavních inspirací pro „Disney Infinity“ bylo dřívější vydání Disney Interactive, videohra „Toy Story 3“. „Disney Infinity“ můžete hrát v režimu pro jednoho hráče nebo pro více hráčů.

Vše o herních sadách „Disney Infinity“

Každá startovací sada „Disney Infinity“ obsahuje alespoň jednu sadu Play. První vydání obsahovalo tři sady Play pro Incredibles, Monsters University a Pirates of the Caribbean. Play Sety mají obvykle příběh, který je třeba sledovat, se spoustou vedlejších misí a cílů, stejně jako speciální výzvy pro jednoho a více hráčů, které zahrnují projíždění obručí, praskání míčků a závodění. Děj a linie aktivit, jako jsou tyto, jsou přítomny ve všech kromě Inside Out Play Set, což je plošinovka s vedlejšími akcemi. Ve všech sadách hry existuje jasný začátek a konec, ačkoli většina hráčů dokončí hlavní hru se spoustou zbývajících misí. Hráči si mohou zakoupit další herní sady „Disney Infinity“, ale každá funguje pouze se startovací sadou, pro kterou byla navržena:

  • Disney Infinity: Piráti z Karibiku, Univerzita příšer, Úžasňákovi, Auta, Příběh hraček ve vesmíru, Osamělý strážce
  • Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes: The Avengers (v ceně), Guardians of the Galaxy, Spider-Man Comics
  • Disney Infinity 3.0: Hvězdné války: Soumrak republiky (zahrnuta), Inside Out, Rise Against the Empire, The Force Awakens, Marvel Battlegrounds

Režim boxu „Disney Infinity“

Režim Toy Box je otevřené sandboxové prostředí, kde si hráči mohou vytvářet vlastní světy, scény a hry pomocí řady nástrojů a speciálních předmětů. Mohou také použít libovolné postavy ze současné nebo předchozí sady „Disney Infinity“, což hráčům umožňuje zinscenovat bitvy mezi Tinker Bell a Darth Vaderem nebo závody mezi Lone Ranger (na koni) a Lightning McQueen. Široká škála obsahu zahrnuje ukázky a další postavy z filmů, projížďek a atrakcí z Disney Parků a spoustu kreativních hraček založených na logice, které spojují vše do jednoho zážitku. Tyto gadgety mohou udržovat skóre, označovat kola, střílet z ohňostrojů, náhodně rozmnožovat vozidla nebo padouchy a jinak umožnit kreativní a vzrušující interaktivní návrhy v Toy Boxu. „Disney Infinity 2.0“ viděl přidání Interiéru. Hráči si mohou navrhnout svůj vlastní dům s tematickými místnostmi a dalšími hrami. INterior je naplněn širokou škálou postav Disney, Pixar, Marvel a Star Wars, v závislosti na verzi hry, kterou hrajete.

Disky a hry pro hračky

Každá verze „Disney Infinity“ má sadu disků Toy Box se speciálními funkcemi. Některým postavám mohou dodat další pravomoci, přivést na svět vozidlo nebo zbraň nebo nějakým způsobem změnit prostředí. První dvě verze „Disney Infinity“ měly disky Toy Box ve slepých obalech, takže bylo obtížné sbírat kompletní sady. „Disney Infinity 3.0“ má disky Toy Box v tematických balíčcích. S „Disney Infinity 2.0“ byly přidány hry Toy Box. Tyto minihry jsou navrženy pomocí stejných nástrojů a obsahu, ke kterému máte přístup v Toy Boxu. Rozšiřují hratelnost, ale také slouží jako inspirace pro hráče, kteří chtějí vytvářet vlastní obsah. Hry Toy Box jsou navrženy tak, aby fungovaly s jejich odpovídající verzí „Disney Infinity“.

Volba, kterou verzi hry Disney Infinity koupit

Počínaje „Disney Infinity“ vám může připadat trochu zdrcující. Vybíráte nejaktuálnější verzi? Začít s originálem? Používáte pouze Toy Box? Záleží na vás, ale zvažte:

  • Můžete použít všechny postavy v nejnovější sadě Play, ale ne v originále. Pokud chcete používat postavy Star Wars a Marvel, chcete „Disney Infinity 3.0“.
  • Play Sety jsou kompatibilní pouze s jejich verzí. Pokud chcete zažít Cars Play Set, potřebujete původní hru.
  • Pokud vás nezajímají mise a cíle, mohlo by vás navrhování s Toy Box bavit nejvíce. Sady Play můžete přidat později.
  • Pokud máte členy rodiny, kteří jsou zaměřeni na cíle, mohou mít problém s otevřeným režimem Toy Box. Ujistěte se, že dostanete sadu Play.
  • „Disney Infinity 3.0“ má nejrozsáhlejší návody prostřednictvím rozbočovače Toy Box. Začněte tam, pokud máte rádi hodně vedení.
  • Sady her „Disney Infinity 2.0“ (Marvel) byly nejlineárnější a nejpřísnější kromě Inside Out. Pokud rádi prozkoumáváte mezi misemi, vydejte se buď s originálem, nebo s „Disney Infinity 3.0“.
  • Postavy mohou být pouze v sadě Play, pro kterou byly navrženy (zatímco v režimu Toy Box jsou všichni vítáni). S Mickey Mouse na Hoth nemůžete hrát. Mějte na paměti, že mnoho postav (zejména Disney Originals) nemá odpovídající sadu Play. Budete si muset navrhnout vlastní.

Platformy „Disney Infinity“

„Disney Infinity“ je k dispozici na většině hlavních platforem kromě Wii, která má oslabenou verzi původní hry. K dispozici jsou také verze pro PC, iOS a Android, které jsou všechny zdarma, ale vyžadují nákupy dalších znaků v aplikaci nebo kód z nákupu reálného světa.