Skip to content

Displeje domácího kina Vizio: televizory bez tunerů

1 de Srpen de 2021
vizio tuner free p series home theater display a 570688dd5f9b581408ce1ae3

Je televize bez televizního tuneru stále televizí? Zdálo se, že Visio si to myslel při vytváření řady televizorů bez tuneru, které se více zaměřovaly na streamování než tradiční kabelové a satelitní připojení. Ve skutečnosti se bez vestavěného tuneru tyto televizory nemohou připojit přímo k tradičnímu kabelovému nebo satelitnímu vstupu. Výsledky však byly přinejlepším smíšené a výrobce TV od té doby strategii ustoupil. Prozkoumejte krátkou a poněkud záhadnou historii televizorů bez tuneru Visio.

Technik kvality obrazu Vizio

Vizio se prosadilo v prodejích svými nízkými cenami a má vliv na technologickou frontu začleněním důležitých funkcí zdůrazňujících kvalitu obrazu, jako například:

  • Kompletní podsvícení (s místním stmíváním) na většině televizorů.
  • Zahrnutí 4K Ultra HD do více produktových řad.
  • Přijetí HDR (včetně Dolby Vision) a technologie širokého barevného gamutu.
  • Začlenění technologie Quantum Dot (aka QLED nebo Quantum) do stále většího počtu modelů televizorů.

Vizio Smart TV Tech

Kromě technologií souvisejících s kvalitou obrazu je Vizio také v popředí technologie chytré televize, nejprve se začleněním platformy Vizio Internet Apps/AppsPlus a v poslední době díky partnerství se společností Google na platformě SmartCast (vylepšená vizio verze vestavěného Chromecastu), která poskytuje inovativní způsob prohlížení, správy a přidávání aplikací na televizorech Vizio. I když je součástí platformy SmartCast standardní dálkové ovládání, některé sady obsahují 6palcový tablet, který poskytuje přístup ke všem potřebným streamovacím aplikacím. Pokud tablet není součástí dodávky, můžete použít smartphone nebo tablet.

Televizory Vizio bez tunerů

Ačkoli jde vpřed s inovacemi produktů, jako je SmartCast, existuje jeden krok, který Vizio udělal v roce 2016, který způsobil rozruch v televizním průmyslu a způsobil určitý zmatek s maloobchodníky a spotřebiteli. Tento krok byl odstraněním vestavěných televizních tunerů u mnoha jejích televizních produktů. Tunery byly odstraněny ze všech sad Vizio P a M-Series a některých sad E-Series. Vizio tyto sady označil jako displeje domácího kina. Tato strategie byla účinná pro modelové roky 2016 a 2017. Sady Vizio řady D nadále nabízely vestavěné tunery. V roce 2018 společnost Vizio obnovila tunery ve všech svých televizorech. Důvodem, proč bylo odstranění tunerů z televizorů významné, bylo to, že absence vestavěného tuneru brání tomu, aby TV mohla přijímat programování bezdrátově přes anténu. Ještě důležitější je, že podle předpisů FCC přijatých v roce 2007 nelze televizor bez vestavěného tuneru, konkrétně ATSC (alias digitální tuner nebo DTV tuner), legálně nazývat TV (televize). Vizio proto používá termín zobrazení domácího kina. Důvody společnosti Vizio pro vyřazení tunerů ze sad spočívaly na pozorování, že pouze asi 10 procent spotřebitelů v té době spoléhalo na bezdrátové vysílání pro příjem televizních programů a že 90 procent využívalo jiné možnosti, jako je kabelové, satelitní, DVD, Blu-ray a pokračující trend internetového streamování. Ke všem těmto funkcím lze přistupovat prostřednictvím rozhraní HDMI nebo jiných možností připojení poskytovaných na dnešních televizorech, včetně televizorů Vizio a displejů domácího kina bez tuneru. Vizio také uvádělo, že spotřebitelé mohou stále přijímat televizní vysílání na dálku s přidáním komba externího tuneru DTV/antény. To však vyžaduje volitelný nákup od třetí strany a výsledkem je další krabice, kterou je třeba zapojit do televize. Vizio nevyrábí vlastní externí tunery ani nedoporučuje nákup konkrétní značky nebo modelu. Na televizorech s vestavěným tunerem můžete připojit anténu přímo k televizoru a pro příjem televizních programů není vyžadován další box. Jedinou výjimkou by bylo, kdybyste chtěli přidat možnosti DVR, což vyžaduje externí box s vlastním vestavěným tunerem. Jedním z příkladů je TIVO Bolt OTA. S nárůstem odstřihu kabelu a satelitního kabelu, který zahrnoval také obnovený důraz na bezdrátový televizní příjem, který se zvýšil na zhruba 20 procent televizních diváků, nákup přidané krabice pro příjem programů zvyšuje rozpočet na přestřižení kabelu .

Maloobchod a zmatek zákazníků

Přístup k domácímu kinu bez tuneru společnosti Vizio způsobuje zmatek (pokud koncepci bez tuneru nepřijme více výrobců televizorů). Přestože tyto výrobky vypadají jako televizory, nelze je legálně nazývat televizory. Advokáti FCC mohli trollovat maloobchodníky za porušení reklam nebo obchodů a neškolení prodejci by mohli věci zamotat, stejně jako při prvním představení LED televizorů. Jak tedy nazvat televizi, když ji nelze nazvat televizí? V profesionální sféře se televizi bez vestavěného tuneru obvykle říká monitor nebo video displej. V případě Vizia je však jeho řešením odkazovat na jeho nové sady pro spotřebitelský trh jako na displeje domácího kina. Až tedy příště půjdete nakupovat televizi, můžete si nakonec pořídit něco, co vypadá jako televize, ale ve skutečnosti jím není, alespoň podle přísné definice.

Bez tuneru Vizio: Pohled dopředu

Otázkou je, zda se koncepce bez tuneru Vizio vrátí a bude se filtrovat do své konkurence. Od roku 2020 tuto strategii produktů nepřijal žádný jiný výrobce televizorů. Vizio obnovilo tunery ve svých modelech 2018 a s touto strategií stále pokračuje. Pokud se však na pultech obchodů znovu objeví televizory bez tuneru, bude FCC nucen předefinovat, co je to televize?