Skip to content

Domácí telefonní služba: Zrušit nebo si ji ponechat?

6 de Srpen de 2021
GettyImages 767977167 b243403929d24361a87aef2768606aef

Deaktivace služby domácího telefonu a používání výhradně mobilního telefonu je stále oblíbenější možností. Sloučení vašich dvou účtů za telefon do jednoho není jen atraktivní finanční rozhodnutí, ale také způsob, jak věci zjednodušit. Zde je několik faktorů, které je třeba zvážit.

Síla signálu

Když jste doma, nejste mobilní. To znamená, že budete pravděpodobně mít vždy podobný příjem signálu, pokud nezměníte svého mobilního operátora nebo výrazně nezlepší svou síť, aby vylepšili mrtvou zónu. Pokud je signál vašeho mobilního telefonu doma slabý buď proto, že váš operátor poskytuje nedostatečné služby, nebo protože architektonická struktura vašeho domova oslabuje signál vašeho mobilního telefonu, deaktivace pevné linky se může zdát jako špatné rozhodnutí. Alternativou je schoulení se v určitém rohu vašeho domova, kterému se líbí váš mobilní telefon, a v klidu sedět, abyste odvrátili přerušený hovor. Samozřejmě to není ideální. Přestože se příjem signálu výrazně zlepšil, stále není tak spolehlivý jako tradiční telefonní linka na bázi mědi.

Cena

Když analyzujete, kolik utrácíte za účet za mobilní telefon ve srovnání s účtem za pevnou linku, má pro vás finanční smysl snížit pevnou linku a spoléhat se pouze na svůj mobilní telefon? Vzhledem k trendu, kdy lidé upouštějí své pevné linky ve prospěch mobilních telefonů, dochází u společností, které nabízejí pevné služby, k poklesu příjmů. Jako takové upravily své cenové plány, aby zůstaly konkurenceschopné. Pokud vám kvalita hovoru s mobilním telefonem doma funguje, ujistěte se, že faktor peněz nakonec místo ztráty ušetří peníze.

Pevné linky jako záloha

Pokud vám doma zemře mobilní telefon, protože vám došla baterie, může pevná linka posloužit jako užitečná možnost zálohování, zejména v případě nouze. I když váš mobilní telefon zemře, samozřejmě můžete stále zahájit proces nabíjení a okamžitě uskutečnit hovor. Pokud se váš mobilní telefon rozbije nebo má hardwarovou závadu a zemře, výhradní spoléhání na něj vás nechá bez telefonu. Mít pevnou linku může sloužit jako důležitá záloha a také nabídnout jistotu.

Služba měděného telefonu vs. VoIP

V dnešní době je velkou otázkou ohledně domácí telefonní služby, zda použít tradiční technologii na bázi mědi, nebo přejít na VoIP (Voice over Internet Protocol). Služba VoIP běží spíše přes internet než tradiční telefonní linku na bázi mědi. Tato služba vás často nakonec vyjde levněji a přichází s neomezenými minutami. Společnosti jako Vonage učinily VoIP populární. Přesto, proč byste měli platit za VoIP doma a nespoléhat se výhradně na svůj mobilní telefon? Pokud vám připadá levnější a jednodušší mít jen jeden účet za telefon, už jen tyto důvody mohou stačit na to, abyste doma uřízli telefonní kabel.