Skip to content

Fotoaparát Nintendo Switch: Kde to je a jak to funguje?

5 de Červenec de 2021
GettyImages 967613414 5c520bb146e0fb000167cb03

I když si na přední nebo zadní straně konzoly Nintendo Switch nevšimnete objektivu fotoaparátu, na ovladače Joycon číhají dva. Každý ovladač pro snímání pohybu obsahuje ve spodní části infračervenou (IR) kameru. Nevypadá to jako fotoaparát, protože neexistuje tradiční objektiv, ale pokud se podíváte, uvidíte černé skvrny umístěné dole. Tyto kamery byly zřídka používány, když Switch poprvé vyšel, ale díky kartonovým sadám Nintendo Labo jsou fotoaparát a jeho schopnosti jasnější.

Co přesně může pohybová IR kamera dělat?

Infračervený senzor nebo kamera fungují tak, že střílí neviditelné body, které jsou poté mapovány na to, na co dopadne. Není to daleko od fungování sonaru. To umožňuje ovladačům Joycon „vidět“ objekty a pohyb a použít je jako vstupní metodu. Detekce obrazu je pravděpodobně mnohem lepší, než očekáváte. IR senzor může také detekovat tepelnou mapu. Není to však kvalitní nebo velmi dobrý fotoaparát. Aktuálně také nemůžete získat přístup k části kamery infračervené kamery bez sady Labo a ani potom nefunguje jako tradiční kamera. Joycon nemůžete na něco namířit a pořídit obrázek.

Nintendo na svém webu podrobně popisuje některé konkrétnější podrobnosti týkající se pohybové infračervené kamery, ačkoli tento rozhovor je zaměřen na vývojáře.

Jak pořizovat snímky obrazovky na Nintendo Switch

I když nemusí mít tradiční kameru, může Switch pořizovat snímky obrazovky všeho, co se děje na obrazovce, a to jak během hry, tak v rámci systému nabídek. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, klepněte na ikonu Fotoaparát tlačítko vlevo Joycon. Tím se okamžitě uloží to, co se zobrazuje na obrazovce.

Prohlížení vlastních fotografií na Nintendo Switch

Zobrazení pořízených snímků obrazovky:

  1. Přejít na Domov obrazovce a vyhledejte ikony kruhů ve spodní části.

  2. Vybrat Album ikona.

  3. Odtud můžete prohlížet, mazat nebo filtrovat snímky obrazovky. Můžete je také zveřejnit na Twitteru nebo Facebooku, pokud jsou vaše účty propojeny s vaším přepínačem.

Prohlížení vnějších fotografií na Nintendo Switch

Pokud jste dobrodružní, můžete si na přepínači zobrazit také své vlastní fotografie. Na zadní straně konzoly pod stojanem je slot pro kartu MicroSD. Karty MicroSD lze na přepínači použít k ukládání stažených her nebo odložení snímků obrazovky pořízených na konzole. Není úplně jasné, proč je tato funkce tak omezená, ale je to přibité. Ve výchozím nastavení přepínač nebude zobrazovat žádné obrázky ani videa, které nejsou snímky obrazovky samotného přepínače. Dokonce i kdybyste přejmenovali obrázek .JPG na vlastní formát Nintendo pro snímky obrazovky, systém to neoklame. Ale existuje softwarový nástroj, který nadšenci přišli s vylepšeními vašich obrázků, aby je mohl přepínač číst.