Skip to content

Google TV vs YouTube TV: Jaký je rozdíl?

29 de Srpen de 2022
Google TV vs YouTube TV 459482eb01f54610952183b5233688fd

Google TV je služba, která spojuje obchod s digitálními filmy a TV z Google Play s řídicím panelem, který zobrazuje obsah z jiných streamovacích služeb. YouTube TV je digitální alternativou k tradičnímu poskytovateli kabelových služeb, který nabízí mnoho živých televizních kanálů a funkci cloudového DVR pro pozdější sledování obsahu. Každé službě jsme dali vzhled, abychom usnadnili výběr mezi těmito dvěma a lépe pochopili, jak Google TV a YouTube TV fungují.

Celkové zjištění

Google TV

 • Nové místo pro nákup nebo vypůjčení obsahu z Filmů a TV Google Play.
 • Dashboard také zobrazuje obsah z propojených služeb.
 • Aplikace Google TV není dostupná na všech platformách, což může být matoucí.

YouTube TV

 • Odemkne více než 85 živých televizních kanálů.
 • Neomezené cloudové DVR pro nahrávání obsahu.
 • Aplikace YouTube TV jsou dostupné téměř na všech hlavních platformách.
 • Některý omezený obsah na vyžádání

Google TV a YouTube TV jsou solidní produkty nabízející velmi odlišné služby. YouTube TV je konkurenční alternativou kabelové televize s více než 85 živými kanály za jednu pevnou měsíční cenu. Další kanály jsou k dispozici jako doplňky a všechny mohou být a můžete to vše nahrát pomocí cloudové funkce DVR, která se může pochlubit neomezeným úložištěm. Ti, kteří uvažují o odchodu od svého tradičního poskytovatele kabelových služeb, by se měli podívat na YouTube TV. Google TV je typický digitální obchod, který nabízí nákupy a výpůjčky filmů a televizních pořadů. To, co jej odlišuje od svých konkurentů, je jeho schopnost zobrazovat obsah z připojených služeb a nabízet návrhy založené na uživatelských datech Google. Co však Google TV snižuje, je omezená dostupnost jeho aplikací, která omezuje funkce, které můžete na svých zařízeních používat.

Dostupnost platformy a aplikace: YouTube TV je všude, Google TV ne

Google TV

 • Vestavěný do Chromecastu s Google TV sticks a Google TV chytrými TV.
 • Aplikace Google TV je k dispozici na zařízeních Android.
 • Zakoupená média lze sledovat také prostřednictvím Filmů a TV Google Play a YouTube.
 • Seznam sledovaných a funkce prohlížení médií dostupné na webu.

YouTube TV

 • Aplikace YouTube TV je k dispozici na velkém počtu chytrých televizorů Samsung, HiSense, Android TV a Vizio.
 • Konzole Xbox a PlayStation podporují aplikaci YouTube TV.
 • Aplikace YouTube TV je k dispozici na Fire Stick, Chromecast s Google TV a Roku streaming stick.
 • Podpora aplikací pro iPhone, iPad a Android pro chytré telefony a tablety.

YouTube TV je konzistentnější z těchto dvou, pokud jde o podporu aplikací a zařízení. Aplikace YouTube TV najdete na mnoha populárních chytrých televizích, videoherních konzolích, Roku, Fire TV Stick a Chromecast s Google TV streaming sticks, iPhone a iPad, Apple TV a Android tablet a smartphone. Zkušenost je také přiměřeně konzistentní mezi jednotlivými verzemi aplikace. Google TV má aplikaci pro zařízení Android a její funkce jsou výrazně integrovány do operačních systémů na Chromecastu s Google TV sticks a chytrými televizory s Google TV. To je asi tak všechno. Zakoupená nebo vypůjčená média lze prohlížet na jiných zařízeních prostřednictvím běžné aplikace YouTube nebo staré aplikace Filmy a TV Google Play, která však nepodporují seznam sledovaných a ovládací panel Google TV.

Živý obsah a obsah na vyžádání: Jedno není jako druhé

Google TV

 • Filmy a televizní seriály, které lze zakoupit a vypůjčit od společnosti Google.
 • Integrace s dalšími službami pro více obsahu na vyžádání.
 • Žádná podpora pro živé televizní vysílání nebo vysílání v aplikaci Google TV.

YouTube TV

 • Více než 85 živých kanálů s hlavním plánem.
 • Další prémiové kanály dostupné jako doplňky.
 • Některý obsah na vyžádání, ale omezený a s některými reklamami.

V obsahu se Google TV a YouTube TV liší. YouTube TV funguje jako digitální alternativa k tradičním kabelovým službám tím, že nabízí více než 85 kanálů streamovaných živě ze svých aplikací. Všechny kanály YouTube TV jsou živé vysílání, ale vestavěná cloudová služba DVR s neomezeným úložištěm vám umožňuje nahrávat programy na později. YouTube TV nabízí v rámci vašeho předplatného určitý obsah na vyžádání z různých kanálů, ale mnoho pořadů a filmů obsahuje reklamy a výběr je omezený. Google TV je vyhrazený digitální obchod s filmy a epizodami na vyžádání, které si uživatelé mohou vypůjčit nebo zakoupit. Hlavním zaměřením Google TV je její digitální obchod, který je rebrandingem Filmů a TV Google Play. Aplikace Google TV, Chromecasty a chytré televizory mohou také zobrazovat dostupný obsah z jiných služeb, které používáte, ale k zobrazení jejich obsahu se budete muset přihlásit k odběru těchto služeb. Pokud máte například předplatné HBO Max, uvidíte doporučení na jeho pořady a filmy v rámci Google TV mezi nativními nákupy a návrhy Google TV.

Cena: YouTube TV je sen řezačky kabelů

Google TV

 • Obsah je třeba zakoupit nebo odemknout prostřednictvím samostatné služby.
 • Filmy stojí kolem 5 USD za půjčení a 5–25 USD za nákup přímo z Google TV.
 • Televizní epizody v průměru kolem 3 $ každý.

YouTube TV

 • 64,99 $ měsíčně za přístup k více než 85 kanálům.
 • 5–15 USD za prémiové doplňky kanálu.
 • YouTube TV je levnější a srozumitelnější než běžné kabelové tarify.

Porovnání nákladů na používání Google TV a YouTube TV není snadné, protože každá služba funguje trochu jinak než druhá. Aplikaci a službu Google TV lze zdarma používat na všech podporovaných zařízeních, ale pro streamování dalšího obsahu si budete muset zakoupit pořady a filmy od Googlu v rámci aplikace nebo se připojit k jiné službě. YouTube TV je mnohem přímočařejší než Google TV. Měsíční předplatné za 64,99 $ odemkne více než 85 kanálů. Můžete přidat další prémiové kanály s cenami od 5 USD měsíčně za premiéru AMC do 15 USD měsíčně za HBO Max. K dispozici je také balíček 25 dolarů, nazývaný balíček Entertainment Plus, včetně HBO Max, Showtime a Starz.

Konečný verdikt: Jsou Google TV a YouTube TV stejné?

Google TV a YouTube TV jsou velmi odlišné streamovací služby, které si navzájem vůbec nekonkurují. Alespoň ne přímo. Google TV je z větší části upgradem Filmů a TV Google Play. Lidé jej mohou používat k nákupu nebo půjčování obsahu na vyžádání přímo od Googlu nebo k přístupu k obsahu z jiných služeb, které si již předplatili, v rámci jednoho praktického panelu. YouTube TV je spíše řešením pro střihače kabelů, kteří chtějí přejít na levnější a dostupnější kabelové řešení. Jeho neomezené cloudové DVR je speciální bonus a počet kanálů zahrnutých v základním plánu je působivý. Obsah na vyžádání YouTube TV však může být hit nebo-mine v závislosti na tom, jaký seriál nebo film chcete sledovat. Pokud hledáte živé televizní kanály, YouTube TV je pro vás. Pokud však hledáte místo, kde byste si mohli digitální obsah koupit nebo pronajmout, Google TV je solidní volbou.

Má Google TV YouTube TV?

Aplikace YouTube TV je k dispozici ke stažení pro chytré televizory využívající Google TV a Chromecast se streamovacími klíči Google TV. Aplikace bude pravděpodobně předinstalovaná na vašem hardwaru Google TV, ale pokud tomu tak není, měli byste ji najít v obchodě s aplikacemi zařízení.

FAQ

 • Lze YouTube TV propojit s Google Home?

  Pokud máte účet YouTube TV, který streamujete na televizi, a máte připojenou Google Home k televizi, můžete YouTube TV ovládat pomocí hlasových příkazů Google Home. Pokud máte Google Home/Nest Hub nebo jiný chytrý displej s podporou Google, můžete říct „Watch YouTube TV“ a zobrazit jej přímo na obrazovce.

 • Můžete platit za YouTube TV pomocí Google Play?

  Za YouTube TV můžete platit kreditní kartou, PayPalem nebo zůstatkem na Google Play. Chcete-li změnit platební metodu, kterou používáte, přejděte na svůj profilový obrázek > Nastavení > Fakturace a vybrat si Aktualizace vedle položky Způsob platby. Můžete zobrazit svůj aktuální způsob platby, změnit způsob platby nebo přidat nový způsob platby.

 • Jak aktualizuji YouTube na svém Google TV?

  Chcete-li zkontrolovat dostupné aktualizace, přejděte na ikonu svého profilu na domovské obrazovce Google TV a vyberte Nastavení > Systém > O > Aktualizace softwaru > Zkontrolovat aktualizace. Nainstalujte všechny dostupné aktualizace. Možná budete také muset restartovat zařízení přechodem na Nastavení > Systém > Restartujte.