Skip to content

Hands-On se Samsung Galaxy S20, S20 + a S20 Ultra

5 de Červenec de 2021
Samsung S20 Phone Lineup Comparison 3 534690f5efaa4051927086eae14a4f1d

Společnost Samsung oficiálně oznámila svou zcela novou řadu smartphonů pro tento rok na Samsung Unpacked dříve dnes s modely Samsung Galaxy S20, S20 + a S20 Ultra. Všechny tři jsou schopné 5G, což představuje vůbec poprvé, co celá řada společnosti podporuje 5G (loni to byly pouze některé modely S10 a Note10 +). Podle společnosti Samsung tři nová zařízení přeskočí přezdívku „S11“ jako způsob, jak ukázat skok vpřed, který představují z hlediska inovací a technologie. Vyzkoušel jsem si všechny tři nově ohlášená zařízení a strávil jsem spoustu času hraním s jejich novými funkcemi fotoaparátu. Čtěte dál a podívejte se, co jsem si myslel.

Vylepšení již elegantního designu a funkcí

Řada S20 je pokračováním designových trendů, které jsme od společnosti Samsung zaznamenali v průběhu minulého roku. Máte tři telefony různých velikostí, které se zaměřují na minimalizaci rámečků s klasickým displejem Infinity-O, několika senzory zadního fotoaparátu a elegantní zadní stranou ze skla a kovu, která odpovídá vaší ruce. Všechny tři modely vypadají dobře a jsou k dispozici v různých barvách včetně růžové, modré, černé a šedé, i když některé z těchto možností mohou být omezeny v závislosti na modelu a konfiguraci úložiště.

Galaxy S20 je k dispozici v různých barevných variantách, včetně kosmické šedé, cloudově modré a cloudově růžové.

V ruce mi připadalo nejpohodlnější použití S20 a S20 +. To není překvapivé, protože jsou si oba poměrně podobné, přičemž S20 se může pochlubit 6,2palcovou obrazovkou a S20 + se 6,7palcovým displejem. Mezi těmito dvěma však existují jemné rozdíly. S20 + může mít větší obrazovku, ale je o něco větší, měří 6,4 x 2,9 x 0,3 palce (HWD) a váží 6,6 gramů. Naproti tomu S20 přichází s rozměry 6,3 x 2,9 x 0,3 palce (HWD) a váží 5,7 unce. Pozoruhodné je, že model S20 má na zadní straně pouze trojité pole kamer, zatímco model S20 + má čtyřnásobné kamery a kamerový modul, který ze zařízení vyčnívá o něco více, takže jej nebudete moci úplně položit na stůl.

S20 + v ruce

S20 + je větší než menší S20, ale přesto vám dobře padne do ruky.

Ani robustnímu modelu S20 Ultra s 6,9palcovým displejem se ale nic nevyrovná. Měří 6,6 x 3,0 x 0,3 palce a váží statných 7,8 unce, má mnohem větší stopu jak v kapse, tak v ruce. Ze čtyřnásobných fotoaparátů je patrná boule a obecně řečeno, nejde o telefon, který se velmi snadno používá jednou rukou. Pokud je to pro vás důležité, možná budete chtít zůstat u menší S20. Pokud jde o obrazovky, všechny tři telefony mají nádherné panely Quad HD s designem Samsung Infinity-O, které pojmou selfie kameru. Jedná se o dynamické displeje AMOLED, které jsou certifikovány pro HDR10 +. To znamená, že získáte bohaté, syté barvy, vysoký jas a hustou, inkoustově černou. Neměl jsem šanci sledovat žádná média, ale reprodukce barev a pozorovací úhly vypadaly skvěle a neměli byste mít problém s používáním těchto telefonů venku na přímém slunečním světle. Dalším pěkným přírůstkem do sady funkcí je obnovovací frekvence 120 Hz na všech panelech, která vám zajistí plynulejší posouvání a hraní (rozšířené o 240 Hz dotykový senzor). Neměl jsem šanci zapálit žádné hry, ale posouvání, multitasking mezi aplikacemi a procházení nabídek mi připadalo plynulejší a citlivější než jiné telefony, které jsem používal.

Ostrý displej Quad HD

Všechny tři telefony mají dynamický Quad HD AMOLED displej s jasnými barvami a skvělými pozorovacími úhly.

Mezi další zvonky a píšťalky patří kromě standardní sady možností odemykání také ultrazvukový snímač otisků prstů pod obrazovkou a technologie rozpoznávání tváře. Konektor pro sluchátka však dosáhl svého konečného konce a na spodní straně všech tří zařízení najdete pouze nabíjecí port USB-C. K dispozici je vodotěsnost IP68 jako u předchozích zařízení.

Fotoaparát s vylepšením AI

Společnost Samsung se opravdu snaží rozlišit mezi svou řadou a výkonem fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že zákazníci drží telefony déle a déle, v mnoha případech až 26 měsíců, doufá společnost, že díky novým fotoaparátům S20 vyčnívá ze zbytku davu zlepšení schopností fotoaparátu. Když jsem je použil, mohu s jistotou říci, že uspěli.

Přichytávání s S20

Model S20 skvěle zapadá do všech nastavení světla, ale Samsung tvrdí, že by měl vynikat i při slabém osvětlení.

Fotoaparát S20 je dodáván s trojitým zadním fotoaparátem s 12MP primárním fotoaparátem, 64MP teleobjektivem a 12MP ultra širokým snímačem. S20 + má podobné nastavení, kromě toho, že přidává hloubkový senzor. V opačném případě obě zařízení sdílejí duální 10MP přední fotoaparáty, hybridní 3x optický zoom a „Super Resolution Zoom“ až 30x. S20 Ultra posouvá věci ještě dále. Jeho standardním snímačem je 108 MP hlavní snímač, zalévání očí, 48 MP teleobjektiv, 12 MP ultra široký snímač a jedinečný skládaný objektiv. Hlavní senzor dokáže zachytit třikrát více světla než S10 a pomocí Nona Binning kombinuje 9 pixelů do jednoho na úrovni senzoru, čímž se z 108 MP na 12 MP pro snímky s velmi slabým osvětlením. Všechny tři telefony jsou výkonnými fotoaparáty a díky vyššímu počtu megapixelů jim umožňuje získat více světla pro ostřejší obraz při slabém osvětlení. Ukázková oblast, ve které jsme je testovali, byla docela dobře osvětlená, takže jsme nemohli příliš dobře posoudit možnosti slabého osvětlení, ale všechny ukázkové snímky, které jsme pořídili, byly ostré, s přesnou reprodukcí barev, bez znatelného rozmazání nebo šumu a jemných detailů. Selfie kamery na všech třech telefonech byly solidní, modely S20 a S20 + se pyšní 10MP senzory a Ultra 40MP senzorem. Ukázkové snímky, které jsem pořídil, byly ostré a nedošlo ke ztrátě detailů, ale moje pokožka vypadala neobvykle bledě (i když to mohlo být důsledkem osvětlení).

Čtyři pole S20 Ultra

Nastavení čtyř kamer na S20 Ultra zabírá i přes složený objektiv značný prostor.

Celkově očekávám, že kvalita obrazu bude výrazným zlepšením oproti loňské sérii S10, což by nemělo být překvapením, ale skutečným prodejním bodem bude nový hybridní optický zoom společnosti Samsung. Fotoaparáty S20 a S20 + jsou nyní schopné 3x bezztrátového zoomu a 30x maximálního zoomu díky funkci Space Zoom (digitální zoom) využívající AI. Model Ultra to posouvá ještě dále díky neuvěřitelnému 10násobnému bezztrátovému zoomu a 100násobnému zvětšení prostoru. Strávil jsem nějaký čas hraním se zoomem na všech třech telefonech a odešel jsem obecně ohromený. Bezztrátový zoom funguje skvěle a při přiblížení neztrácí žádnou kvalitu. Jakmile však zoom začne dosahovat 20x a 30x, dojde k znatelnému poklesu kvality obrazu se spoustou zrnitosti a šumu. 100x na Ultra dosáhne hranice použitelnosti; je příliš přiblížené, aby bylo hodně užitečné, a ztráta detailů způsobí, že je vše rozmazané. Přesto je působivé, že 30x a 100x zoom je možné i na mobilních zařízeních, natož 10x bezztrátový zoom na Ultra.

Zoom S20

Fotoaparát S20 je schopen 30x zvětšení, zatímco S20 Ultra zvládne 100x a má 10x optický zoom.

Společnost Samsung pokračovala v trendu posouvat obálku a nezastavila se, pokud jde o možnosti videa. Všechny tři telefony jsou schopny zaznamenávat 8K video, což je rozlišení, které jsme teprve začali vidět na televizorech. Záznam videa je neuvěřitelně ostrý a těží z něj jak standardní optická stabilizace obrazu, tak technologie Super Steady vylepšená umělou inteligencí, o které společnost Samsung říká, že by měla umožnit, aby bylo video tak plynulé, jako by to bylo na kardanu. Se stabilizací proti převrácení zvládne pohyb ze strany na stranu až 60 stupňů. Pokud máte kompatibilní televizor Samsung QLED 8K, můžete své video streamovat přímo do něj a společnost Samsung také uzavřela partnerství s YouTube, takže můžete nahrávat 8K videa. Jednou z nejchytřejších funkcí v rukávu Samsungu je Single Take. Povolení tohoto režimu umožňuje telefonu využívat všechny jeho různé fotoaparáty k pořizování sady 4–14 fotografií a videí současně. Patří mezi ně ultraširoké snímky, oříznuté snímky, krátké klipy a ostření naživo. Jakmile to uděláte, telefon pomocí AI doporučí ty nejlepší snímky a shromáždí všechny části obsahu, které pořídil, a umístí je do složky ve vaší galerii. Odtud můžete obsah upravovat a sdílet na sociálních médiích.

Single Take

Funkce Samsung Single Take umožňuje telefonu pomocí různých fotoaparátů pořizovat 4–14 fotografií a videí, přidávat filtry a efekty a vše ukládat do složky.

Nejvíc jsem si s touto funkcí pohrával a trávil spoustu času v demo oblasti, abych zaznamenal Single Žertuje s žonglováním. Fungovalo to opravdu dobře i přes rychle se pohybující žonglovací kolíky, které zachytily řadu ostrých fotografií a úhledných videoklipů bez jakéhokoli rozmazání nebo zkreslení. Přidalo také filtry k některým snímkům. Na fotografie není aplikována žádná komprese, i když video evidentně není natáčeno v 8K. Každý Single Take by měl v závislosti na snímání zabírat až 50-70 MB úložiště v telefonu. Můžete jej také použít pro přední fotoaparát, ale tam máte omezenější typ snímků, které fotoaparát dokáže pořídit.

Balíček s nejnovějším a největším hardwarem

I když by se mohlo zdát, že výkon fotoaparátu má veškeré zaměření, nebyl zanedbán ani jiný hardware. Všechny tři telefony sdílejí 7m 64bitový osmijádrový procesor Snapdragon 865 (v USA). Všechny modely mají základní konfiguraci 12 GB RAM a 128 GB úložiště, zatímco model S20 + má možnost ukládání 512 GB a model S20 Ultra má 16 GB RAM a konfiguraci úložiště 512 GB.

Domovská obrazovka S20

12 GB RAM v počáteční konfiguraci poskytuje S20 dostatek energie pro mutitasking a hraní her.

To vše představuje spoustu energie pro multitasking, hraní her a jakékoli další úkoly, v které byste mohli doufat. Úložiště by mělo být dostatečné pro většinu vašich potřeb, pokud neberete spoustu 8K videí. Ale i poté máte slot pro kartu microSD, který pojme až 1 TB dalšího úložiště. Vyšší RAM se bude hodit zejména pro hraní her, protože vám umožní vynutit uložení až 3–5 aplikací do paměti RAM, což vám umožní rychlejší spuštění a návrat zpět do her. Vyšší obnovovací frekvence na displeji a dotykových senzorech jsou zvláště cenné v závodních hrách a hrách FPS. Celosvětově se zvyšuje také životnost baterie. S20 má 4 000 mAh buňku, S20 + má 4 500 mAh a S20 Ultra má nejvyšší hodnotu, jakou jsme u vlajkové lodi Samsung s 5 000 mAh viděli. To je dobrá věc, protože kombinace obrazovky s vysokým rozlišením a funkcí fotoaparátu vylepšeného umělou inteligencí bude pravděpodobně zdaněna. Neměl jsem čas dělat žádné utahovací testy, ale očekával bych, že vzhledem k průměrnému používání (procházení webu, lehké hraní her, hudba atd.) Byste měli vydržet celý den, než se budete muset nabít. Všechny tři modely podporují rychlé bezdrátové nabíjení a rychlé nabíjení. 25W nabíječka je standardem v balení pro S20 a S20 +, Ultra vám poskytne možnost pro 45W.

Aplikace S20

Řada S20 přichází se systémem Android 10 se vším, co s tím souvisí.

Budoucnost je 5G

Mluvili jsme hodně o fotoaparátu a specifikacích, ale Samsung předpokládá, že je to 5G, které z dlouhodobého hlediska vyplatí dividendy. S20 bude podporovat sub-6 5G, zatímco S20 + a Ultra podporují sub-6 a mmWave. Společnost odhaduje, že až 18 procent telefonů prodaných v roce 2020 bylo schopných 5G a s plně podporovanou řadou S20 je pravděpodobné, že jim zvýší prodej. Očekávejte, že se na ně více zaměříme, když dopravci zavedou své sítě 5G. Další funkce připojení jsou docela standardní, máte dvoupásmové Wi-Fi, MIMO, Bluetooth 5.0 a NFC. Telefony jsou vybaveny systémem Android 10 se vším, co k tomu patří, bezpečnostními funkcemi Samsung Knox, Samsung Pay a vylepšeným One UI pro použití jednou rukou.

S20 selfie

Na displeji Infinity-O je umístěna selfie kamera ve středu.

Nákladné úsilí

Celkově jsou S20, S20 + a S20 Ultra tři z nejschopnějších 5G telefonů, které jsme kdy viděli. Jsou hlavou a rameny nad nepraktickým Moto Z4 s 5G modem, pokud jde o specifikace, a je téměř jisté, že v prodejích předstihnou Motorola. Samozřejmě to má svou cenu. Základní model S20 začíná na 999 $, S20 + dosahuje 1199 $ a S20 Ultra zasáhne vaši peněženku nejsilněji na 1399 $. Předobjednávky na všech třech zařízeních začínají 21. února a pokud si předobjednáte před 5. březnem, získáte kredit Samsung ve výši 100–200 USD v závislosti na zakoupeném zařízení. Pro ty, kteří to považují za příliš těžké na žaludek, možná budete chtít zvážit vyzvednutí S10 po 11. únoru; celá řada bude trvale klesat o 150 $ a některé softwarové funkce z S20 budou zavedeny do S10.