Skip to content

Recenze Google Pixel 4a 5G

5 de Květen de 2023
hero SQ Google Pixel 4A 5G Smartphone 1 8fb0fd39296a4386b361ff0938af4705

Pixel 4a 5G

Co máme rádi

 • Hvězdné fotoaparáty
 • Plynulý OS Android
 • Baterie s dlouhou výdrží
 • Skvělá, velká obrazovka
 • podpora 5G

Co se nám nelíbí

 • Obecně vypadající design
 • Žádná voděodolnost
 • Chybí mmWave 5G

Není to ten nejvzrušivější telefon, ale s 5G, vynikajícími fotoaparáty a spoustou dalších v mixu za 499 $ je Google Pixel 4a 5G chytrý a rozumný snímač.

4.3

Google Pixel 4a 5G

Pixel 4a 5G

v tomto článku

Pixel 4a 5G od Googlu vychází přibližně ve stejnou dobu jako dražší Pixel 5 a oba telefony mají stejný procesor, stejné fotoaparáty a podobné obrazovky. Zmatený? Jo, vsadili jsme se. Značka Google se zamotala a vytvořila poloviční krok mezi menším, rozpočtově přívětivějším modelem Pixel 4a bez 5G v srpnu a o něco prémiovějším Pixelem 5. Vzhledem k tomu všemu se to nemusí zdát samozřejmé, ale Pixel 4a 5G je nakonec pro většinu lidí lepší volbou z páru, což vám dává velmi podobnou sadu funkcí a větší obrazovku s pouze několika významnými vynechanými funkcemi – ale v procesu ušetříte 200 $. Je to velmi působivý telefon střední třídy s ostrým displejem, vynikajícími schopnostmi fotoaparátu a přitažlivým pohledem na Android od Googlu.

Pixel 4a 5G zpět

Design: Nevýrazný, ale ne špatný

Design Pixel 4a 5G je pravděpodobně o krok výš od standardních Pixel 4 a Pixel 4 XL, které byly příliš velké díky velkému „čelu“ rámečku nad obrazovkou, aby vyhovovaly triku Motion Sense od Googlu. To znamená, že Pixel 4a 5G vypadá mezi současnou úrodou telefonů Android docela anonymně a postrádá jakékoli výrazné designové úspěchy. Pryč je dvoubarevný zadní design, který definoval estetiku Pixelu: je to jen obyčejný černý plast všude kolem, s šedým logem „G“ ve spodní části, potiskem pro citlivý snímač otisků prstů nahoře a zaobleným čtvercem. modul kamery. Světle šedé zapínací tlačítko na pravé straně rámu je opravdu jediným výrazným akcentem. Pro tento základní model Pixel 4a 5G neexistují žádné alternativní barevné možnosti, ačkoli exkluzivní model Verizon Pixel 4a 5G UW, který podporuje jeho síť mmWave, je dodáván v bílé barvě se zeleným tlačítkem a stojí 100 $ navíc.

Pixel 4a 5G vypadá mezi současnou úrodou telefonů Android docela anonymně a postrádá jakékoli výrazné designové úspěchy. Pixel 4a 5G nakonec vypadá docela obecně, ale alespoň nemá ten trapný, zaostalý vzhled Pixelu 4. Naštěstí je nyní přední strana téměř celá obrazovka kvůli výřezu pro děrovaný fotoaparát. levý horní roh, což znamená skromné ​​rámečky kolem dokola (ale o něco větší dole). Pixel 4a 5G je tenký na 0,3 palce a při šířce 2,9 palce jsem zjistil, že se snadno drží, ale velká 6,2palcová obrazovka znamená, že může být obtížné používat jednou rukou. Pixel 4a 5G má 3,5mm port pro sluchátka, který Pixel 5 postrádá, ale bohužel opomíjí jakékoli hodnocení voděodolnosti nebo záruky. A zatímco 128 GB je solidní interní mezipaměť, ve které může pravděpodobně žít většina uživatelů, neexistuje žádná možnost vložení karet microSD pro rozšíření tohoto počtu, ani Google neprodává model s vyšší kapacitou.

Strana Pixel 4a 5G

Proces nastavení: Přímý

Na nastavení tohoto telefonu Android 11 není nic náročného. Jednoduše podržte tlačítko napájení na pravé straně telefonu, dokud se nezapne, a poté postupujte podle pokynů na obrazovce. Budete muset zadat (nebo vytvořit) účet Google a souhlasit se smluvními podmínkami a navíc si můžete vybrat, zda chcete zkopírovat data z jiného telefonu nebo stáhnout zálohu z cloudu, pokud je k dispozici a chcete-li. Jinak je to jednoduchý a krátký proces.

Výkon: Solidní výkon středního rozsahu

Procesor Qualcomm Snapdragon 765G je schopný osmijádrový čip, který má pro telefon za tuto cenu smysl. Není to nejlepší z nejlepších; Snapdragon 865+ je nejnovější vlajkový čip, který lze vidět v top-end telefonech Android. Přesto 765G poskytuje konzistentně hladký výkon zde na Pixel 4a 5G, přičemž optimalizace softwaru Google nepochybně pomáhá. Při používání Pixel 4a 5G jsem nikdy nenarazil na žádné významné překážky, i když jsem se při přepínání mezi aplikacemi setkal s několika krátkými pomalými problémy. Přesto to není nic, co by stálo za to zdůrazňovat, a za předpokladu, že nepocházíte z dražšího telefonu na úrovni vlajkové lodi vydaného během posledních dvou let, pak pravděpodobně zjistíte, že Pixel 4a 5G je velmi rychlý. V benchmarkovém testování zaznamenal test výkonu PCMark Work 2.0 skóre 8 378, což je solidní zlepšení oproti loňskému Pixelu 3a s 7 413. Mezitím srovnávací testy GFXBench GPU zaznamenaly 13 snímků za sekundu v demu Car Chase a 44 snímků za sekundu v demu T-Rex. První z nich je vylepšením oproti Pixelu 3a, zatímco druhý je podivně downgrade. V každém případě 3D hry jako Call of Duty Mobile a Asphalt 9: Legends skutečně běží na Pixel 4a 5G ve výchozím nastavení plynule a opravdu není velký vizuální rozdíl oproti hraní na maximální nastavení na výkonnějším telefonu.

Jediným snížením oproti Pixelu 5 je, že zde nezískáte super hladkou obnovovací frekvenci 90 Hz: Google zůstal na standardních 60 Hz na Pixel 4a 5G.

Konektivita: Některé 5G je lepší než žádné 5G

Jak již bylo zmíněno, odemčený Pixel 4a 5G se může připojit k sub-6 GHz variantě 5G, která je v současnosti nejoblíbenější, i když nebudete mít přístup k Verizon UltraWave s podporou mmWave 5G, pokud si nezaplatíte za exkluzivní bílou verzi operátora. telefon. Testoval jsem Pixel 4a 5G v 5G síti T-Mobile severně od Chicaga a zaznamenal jsem maximální rychlost stahování 125 Mbps a odesílání 68 Mbps. Obvykle je rychlost stahování registrovaná v rozsahu 50–80 Mb/s v síti 5G, ale i tak je to 2–3násobek rychlosti, kterou jsem v minulosti viděl při testování sítě 4G LTE T-Mobile ve své oblasti. V každém případě je to více než dostatečná rychlost pro streamování videa a další potřeby připojení na cesty.

Kvalita displeje: Za tuto cenu pěkná

Získáte zde rozměrnou 6,2palcovou OLED obrazovku s výše zmíněným výřezem v levém horním rohu. Je to jemný displej s rozlišením 1080p: dostatečně ostrý a jasný při 413 pixelech na palec a lepší než obrazovky na loňských modelech Pixel 3a, postrádající přesycení, které tyto displeje vykazovaly. Jediným snížením oproti Pixelu 5 je, že zde nezískáte super hladkou obnovovací frekvenci 90 Hz: Google zůstal na standardních 60 Hz na Pixel 4a 5G. Přesto je těžké si stěžovat na tak pevnou obrazovku na telefonu za skromnou cenu.

Pixel 5 vs. 4a 5G

Kvalita zvuku: Zní to dobře

Mezi vyhrazeným reproduktorem na spodním rámu a sluchátkem nad obrazovkou vydává Pixel 4a 5G stereo zvuk v solidní kvalitě pro poslech hudby, videa a další. Spárování s externím reproduktorem přes Bluetooth nebo 3,5mm port pro sluchátka je vždy upřednostňováno pro nejlepší kvalitu výstupu, ale pro zvuk v tísni zní Pixel 4a 5G dobře.

Kvalita fotoaparátu/videa: Téměř perfektní pro pixely

Stejně jako předchozí Pixel 3a, ani Pixel 4a 5G nešetří na kvalitě fotoaparátu, aby ušetřil náklady. Systém dvou fotoaparátů Pixel 4a 5G je stejný jako u Pixelu 5 a dobře se hodí k fotoaparátům, které lze vidět v ještě dražších vlajkových telefonech díky skvělým algoritmům Google pro zpracování fotografií.

Fotka Pixel 4a 5G 1

S Pixelem 4a 5G je možné pořizovat špatné fotografie, jistě, ale budete se o to muset opravdu pokusit. Jedná se o fantastický fotoaparát typu point-and-shoot, který poskytuje dobře vyhodnocené osvětlení a barvy a zároveň obsahuje spoustu detailů. 12megapixelový hlavní snímač je spolehlivým snímačem, a i když bych místo 16megapixelového ultraširokoúhlého fotoaparátu raději měl teleobjektiv, Pixel 4a 5G stále poskytuje kvalitní digitální zoom na krátké vzdálenosti.

Pixel 4a 5G fotka 2

Režim Night Sight společnosti Google nadále zvyšuje laťku pro fotografování při slabém osvětlení a navíc můžete na Pixel 4a 5G provádět astrofotografii s dlouhou expozicí. Natáčení videa Pixel 4a 5G zapůsobí také ostrým záznamem v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu a plynulou možností stabilizace videa v mixu.

Fotka Pixel 4a 5G 3

Baterie: Je vyrobena tak, aby vydržela

V Pixel 4a 5G získáte docela mohutnou baterii s kapacitou 3 885 mAh a se zabudovaným procesorem střední třídy není žádným překvapením, když zjistíte, že tento telefon je silným celodenním bojovníkem. Většinu dní jsem skončil se 40 nebo více procenty nabití, které zbývalo, a používání služby 5G nezničilo nabití baterie. Po testování loňského Pixelu 4 XL a často se snažících překonat den intenzivního používání je vítaným překvapením, když zde vidíte tak velký polštář extra provozuschopnosti. Pixel 5 má ještě odolnější baterii, věřte tomu nebo ne – ale i tak Pixel 4a 5G na této frontě nezklamal. Bezdrátové nabíjení však u tohoto telefonu není, ale má 18W rychlé nabíjení pomocí dodávaného kabelového adaptéru.

Nabíječka Pixel 4a 5G

Software: Nejlepší druh Androidu

Pixel 4a 5G je jedním z prvních telefonů dodávaných s nejnovější aktualizací operačního systému Android 11, která přináší ještě další postupná vylepšení nejpopulárnějšího mobilního OS na světě. Kromě toho máte zaručeno alespoň tři roky upgradů operačního systému a zabezpečení, takže se nemusíte bát, že by Google na Pixel 4a za rok nebo dva zmizel. Vzhledem k této volbě bych dal přednost Androidu od Googlu před verzemi se skiny, které lze vidět na telefonech jiných výrobců. Díky zaměření Googlu na jednoduchost designu a používání prediktivních funkcí, které vám umožní zpřístupnit aplikace a služby, když je potřebujete, je používání Pixelu 4a 5G radost, navíc získáte výhody, jako je funkce prověřování volajícího od Googlu a spoustu barevných, nápaditých tapet pro spuštění. .

Cena: Na místě

Cena je vhodná pro Pixel 4a 5G. Za 499 $ získáte telefon s podporou 5G se skvělou obrazovkou, vynikajícími fotoaparáty a silnou výdrží baterie a dostatečným výpočetním výkonem, abyste svou práci zvládli. Nevýrazná plastová konstrukce a nedostatek výhod, jako je bezdrátové nabíjení, jsou nezbytnými kompromisy k přistání v této cenové hladině a každý, kdo touží po těchto bonusových prvcích, by místo toho mohl zvážit Pixel 5.

Za 499 $ získáte telefon s podporou 5G se skvělou obrazovkou, vynikajícími fotoaparáty a silnou výdrží baterie a dostatečným výpočetním výkonem, abyste svou práci zvládli.

Google Pixel 4a 5G vs. Google Pixel 5

Jak bylo naznačeno výše, jsou to o něco prémiovější komponenty, díky kterým je Pixel 5 telefonem za 699 $, přestože je celkově velmi podobný Pixelu 4a 5G. Získáte recyklovaný hliníkový podklad namísto plastu, možnosti bezdrátového nabíjení a přidanou podporu pro rychlejší (ale v současnosti vzácnou) technologii mmWave 5G. Má však menší 6palcový displej, ale vydrží ještě déle než Pixel 4a 5G. Je pravda, že cenová nabídka Pixel 5 je trochu zmatená tím, že má cenu jako vlajkový telefon, ale má sílu střední třídy. To není problém s Pixel 4a 5G, který má stejný čip a stojí o 200 dolarů méně.


Konečný verdikt: 5G za méně než 500 $ je těžké překonat.

Na Pixelu 4a 5G, který splňuje většinu základů a zároveň poskytuje připojení 5G za rozumnou cenu, je toho hodně, co se vám líbí. Je to lepší hodnota než Pixel 5, a i když je obecný design nedostatečný, je to skvělá volba pro každého, kdo touží získat schopný, moderní telefon, který nezruinuje banku.

brejle

 • jméno výrobku

  Pixel 4a 5G

 • Značka produktu

  Google

 • SKU

  193575011868

 • Cena

  499,99 $

 • Datum vydání

  listopadu 2020

 • rozměry produktu

  6,1 x 2,9 x 0,3 palce

 • Barva

  Černá

 • Záruka

  1 rok

 • Plošina

  Android 11

 • Procesor

  Qualcomm Snapdragon 765G

 • RAM

  6 GB

 • Úložný prostor

  128 GB

 • Fotoaparát

  12MP/16MP

 • Kapacita baterie

  3 885 mAh

 • Porty

  USB-C, 3,5 mm audio

 • Voděodolný

  Ne