Skip to content

Recenze Motorola Moto E6

9 de Prosinec de 2022
Moto E6 06 HeroSquare 49aa73e0c9ac4b17b23e80ba6321cc7c

Motorola Moto E6

Co máme rádi

 • Velmi přijatelná cena
 • Dobrá výdrž baterie
 • Slušný fotoaparát na levný telefon

Co se nám nelíbí

 • Celkově velmi pomalé
 • Žádný snímač otisků prstů
 • Nevhodné pro 3D hry
 • Moto E5 byla levnější, bohatší na funkce

Moto E6 splňuje kritéria funkčního smartphonu, ale sotva převyšuje tuto stanici. Pokud můžete, naskočte na model Moto G7.

2.8

Motorola Moto E6

Motorola Moto E6

v tomto článku

Zakoupili jsme Motorola Moto E6, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Motorola je již dlouho jedním z lídrů v oblasti levných smartphonů díky své cenově dostupné, ale solidně vybavené řadě Moto G, v poslední době je příkladem skvělý Moto G7. Společnost se však snaží ještě snížit cenovou stupnici s Moto E, jeho nejnovější a nejzákladnější nabídkou. Jak můžete letmým pohledem vidět, Moto E6 není vůbec okázalý – a toto dodržování holého minimálního designu se nese v celém zážitku, s pomalým procesorem a obrazovkou s nízkým rozlišením. Cena je přímo na pouhých 150 $, a pokud je to váš pevný limit na rozpočet smartphonu, Moto E6 by mohl stačit. Ale většina lidí, kteří hledají více funkcí, bude chtít utratit o něco více za lepší výkon.

Motorola Moto E6

Design: Tak nevýrazný, jak přicházejí

Neočekávali jsme mnoho, pokud jde o vizuální přitažlivost, a to je přesně ten způsob myšlení, který budete potřebovat, když se blížíte k Moto E6. Nejnovější nabídka společnosti Motorola s nízkým rozpočtem nepřesahuje černou desku s poměrně velkým rámečkem kolem obrazovky. Na obrazovce není žádná zářezová nebo průrazná kamera, která by zmenšila velikost telefonu. Je to asi tak staromódní, jak jen může být. Moto E6 je také mimořádně vzácný moderní smartphone s odnímatelným zadním krytem a vyměnitelnou baterií. Zadní kryt je tenká plastová vrstva, kterou lze snadno sundat nehtem, a je černý a lehce texturovaný pro lepší přilnavost – strany jsou však trochu kluzké.

Jediný 13megapixelový zadní fotoaparát Moto E6 není velmoc, ale dokáže pořídit slušné fotografie v ideálním osvětlení. Je zajímavé, že Motorola odstranila snímač otisků prstů z Moto E6, i když loňský Moto E5 jej měl (a za nižší požadovanou cenu, ne méně). To ponechává jedinou možnost biometrického zabezpečení, jako je rozpoznání obličeje pomocí přední kamery. Funguje dostatečně konzistentně, ale stejně jako všechno ostatní na Moto E6 je velmi pomalé. Počkáte několik sekund, než vás rozpozná, a můžete odemknout obrazovku uzamčení. Snímače otisků prstů jsou obvykle tak rychlé a spolehlivé, že jsme zklamaní, když vidíme, jak jsou zde pomalé. Motorola zabalila pouze velmi tenké 16GB interní úložiště, ale můžete zasunout microSD kartu až o 256 GB více místa. Jsou levné, takže je to velmi rozumný kompromis.

Proces nastavení: Je to super jednoduché

Moto E6 není příliš rychlý, ale alespoň nastavení je přímočaré a snadné. Stačí vložit SIM kartu do slotu za zadním krytem, ​​podržet tlačítko napájení a postupovat podle pokynů softwaru, které se objeví na obrazovce. Budete se muset přihlásit k účtu Google, přijmout smluvní podmínky a zaškrtnout několik políček, ale nemělo by to trvat déle než několik minut.

Motorola Moto E6

Kvalita zobrazení: Je docela slušná

5,5palcový LCD displej Moto E6 je zhruba tak dobrý, jak byste od telefonu jako tento očekávali. S rozlišením 1440 x 720 je to solidní obrazovka pro filmy a hry, ale nedostatek ostrosti se projeví při procházení webu nebo čtení e-mailů. Celkový efekt je trochu rozmazanější, než byste viděli na displeji s vyšším rozlišením 1080p. Také není nijak zvlášť jasný, ale celkově obrazovka splnila naše potřeby a očekávání pro levný telefon.

Výkon: Všechno je pomalé

Internetové stránky Motoroly slibují výkon bez zpoždění, ale to je naprostý nesmysl. Moto E6 je po celou dobu používání konzistentně pomalý, ať už procházíte rozhraním Androidu, pokoušíte se spouštět aplikace, zapínáte fotoaparát nebo dokonce měníte základní nastavení. Většina úkolů trvá déle, než se očekávalo – a někdy a hodně delší. I když si na pomalost můžete nakonec zvyknout, bude to rušit každého, kdo používá rychlejší zařízení. Osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 435 nabízí mnohem méně koňských sil než jiné současné telefony, včetně modelů Moto G7, a 2 GB RAM nejsou tak moc, aby vám pomohly s multitaskingem. Srovnávací testování odpovídá každodennímu zážitku, přičemž test PCMark Work 2.0 udělil Moto E6 ubohé skóre 3 963. Pro srovnání, Moto G7 dosáhl skóre 6 015 a současné vlajkové telefony jsou obvykle v rozmezí 9 000 plus.

Internetové stránky Motoroly slibují výkon „bez zpoždění“, ale to je naprostý nesmysl. Moto E6 je po celou dobu používání konzistentně pomalý, ať už procházíte rozhraním Androidu, pokoušíte se spouštět aplikace, zapínáte fotoaparát nebo dokonce měníte základní nastavení. GPU Adreno 505 telefonu není stavěný pro moderní 3D hraní. Závodní hra, Asphalt 9: Legends, běžela trhanou snímkovou frekvencí i s výrazně sníženým vizuálem, zatímco battle royale střílečka PUBG Mobile byla většinou slušná díky lepšímu škálování. Měl však několik drsných záchvatů zpomalení a textury se neustále objevovaly přímo před vámi. Benchmark Car Chase společnosti GFXBench zaznamenal pouhých 5,6 snímků za sekundu (fps), zatímco jednodušší demo benchmarku T-Rex zaznamenalo 28 snímků za sekundu.

Konektivita: Vrcholy a údolí

Viděli jsme nekonzistentní rychlosti v síti 4G LTE společnosti Verizon severně od Chicaga, s občasnými špičkami stahování kolem 50 Mbps a častějšími údolími blíže 10 Mbps. Pomocí aplikace Ookla Speedtest v naší známé testovací oblasti jsme se někdy dostali na sladké místo 30–40 Mb/s, které často vidíme u jiných, dražších smartphonů, ale s Moto E6 bylo více vzestupů a pádů než obvykle. Funguje také s Wi-Fi sítěmi 2,4 GHz a 5 GHz.

Kvalita zvuku: Prostě dost dobrá

Moto E6 nemá žádný vyhrazený reproduktor pro přehrávání, takže sluchátko slouží dvojí funkci jak pro hovory, tak pro čerpání veškeré hudby a dalšího zvuku. Při našem testování fungoval dobře pro hovory a nebyl špatný pro přehrávání hudby. Není schopen vydat velký, robustní zvuk, ale odvede svou práci při sledování videí nebo přehrávání hudby u vás doma nebo v kanceláři.

Červený požární hydrant

Motorola Moto E6

Kvalita fotoaparátu a videa: Někdy solidní, někdy ne

Jediný 13megapixelový zadní fotoaparát Moto E6 není velmoc, ale dokáže pořídit slušné fotografie v ideálním osvětlení. Má tendenci vyfukovat světla a detaily trpí, když většinu snímků přiblížíte. Při pohledu na obrazovce telefonu nebo zdroji sociálních médií však můžete z tohoto levného telefonu zachytit docela dobré snímky. Moto E6 začíná trpět při horších světelných podmínkách. Když jste uvnitř, nebudete mít moc štěstí na pořádné noční záběry. Měli jsme také několik situací, kdy telefon zaregistroval cvaknutí, ale když jsme se podívali na výsledek, bylo to ve skutečnosti o sekundu nebo dvě později – obvykle když telefon již nemířil na předmět. Kvůli přetrvávajícímu zpoždění telefonu vám mohou uniknout některé klíčové záběry. Nahrávání videa je také omezené, protože Moto E6 může dosáhnout maximálně 30 snímků za sekundu v rozlišení 1080p nebo 720p. To je z hlediska rozlišení to nejlepší, co dokáže, takže není nejostřejší ani nejhladší.

Motorola Moto E6

Baterie: udrží vás v chodu

Výdrž baterie Moto E6 je ve skutečnosti docela solidní, z velké části díky slabému výpočetnímu výkonu a displeji s nízkým rozlišením. 3 000 mAh článek je stejný jako u většího a výkonnějšího Moto G7, ale je zde efektivnější – skončili jsme dny s přibližně 40 procenty nabití. Je nepravděpodobné, že byste Moto E6 používali pro náročné hraní, vzhledem k výše uvedeným omezením výkonu, ale měl by vám poskytnout více vyrovnávací paměti pro streamování Netflixu a podobně.

Výdrž baterie je docela dobrá, fotoaparát je v pořádku a obrazovka udělá svou práci – ale pomalý výkon opravdu snižuje celý zážitek. Neexistuje však žádné bezdrátové nabíjení a Moto E6 se nedodává ani s rychlonabíječkou – jen obyčejná 5W napájecí kostka. Má také nabíjecí port micro USB místo stále standardnějšího USB-C, ale to je spíše vtípek než funkční stížnost.

Software: Škoda, že je tak pomalý

Verze Androidu 9 Pie od Motoroly přichází nedotčená. Jak je vidět na jiných zařízeních, jako jsou Moto G7 a Moto Z4, společnost má naštěstí lehký dotek na skinování, takže je velmi blízko standardnímu Androidu se všemi funkcemi a funkcemi, které od operačního systému očekáváte. Problém je samozřejmě v tom, že na Moto E6 vše běží super pomalu. Není to skvělý zážitek, ale to je problém hardwaru více než problém Androidu. Přesto by každý, kdo plánuje používat Moto E6, měl prozkoumat různé volitelné ovládací prvky gest Moto Actions, které Motorola přidává do Androidu. Tyto funkce jsou přístupné prostřednictvím přiložené aplikace Moto a zahrnují schopnosti, jako je dvojitý „sekací“ pohyb pro zapnutí svítilny nebo převrácení telefonu na obličej pro aktivaci režimu Nerušit. Můžete také povolit navigaci gesty prostřednictvím možnosti One Button Nav, což telefonu poskytne rozhraní ve stylu iPhonu, zaměřené na přejetí prstem. Zkontrolovali jsme verzi Verizon Moto E6 (ačkoli je nyní k dispozici odemčená) a přišla s hromadou junkwarových aplikací, které jsme museli ručně odstranit, jako je několik Yahoo! Aplikace a hry jako Coin Master a World War Rising.

Cena: Levná, ale je to dohoda?

Na první pohled se 150 dolarů zdá jako rozumná cena za Moto E6. Je to pomalý, utilitární telefon, ale stále je to funkční smartphone se systémem Android. To znamená, že Moto E5 – s větší obrazovkou, větší baterií a snímačem otisků prstů – byl loni uveden na trh za 100 dolarů a není jasné, proč se Motorola tentokrát rozhodla zvýšit cenu za zdánlivě nižší zařízení. Ještě důležitější je, že nemusíte utrácet mnohem více peněz, abyste získali výrazně lepší telefon. Například vlastní Moto G7 Play od Motoroly má mnohem rychlejší procesor, o něco větší obrazovku a snímač otisků prstů za 200 dolarů, navíc jsme jej viděli v prodeji za méně než to. Existují ještě lepší telefony v rozmezí 200-300 $, pokud si můžete dovolit mířit o něco výše.

Motorola Moto E6

Motorola Moto E6 vs. Motorola Moto G7 Power

Moto G7 Power stojí 250 dolarů, takže je to o něco více peněz než Moto E6, ale tato další investice vám poskytne výkonnější procesor, který se mnohem rychleji používá, větší 6,2palcový displej – i když při stejném rozlišení – a otisk prstu. senzor na zadní straně. Nejpůsobivější je, že také získáte obrovskou baterii s kapacitou 5 000 mAh, která vám reálně vydrží asi dva celé dny používání, a navíc má rychlonabíječku, která ji rychle nabije. A protože je venku už pár měsíců, možná na něm také najdete solidní nabídku.


Konečný verdikt

Utraťte trochu víc, pokud můžete. Pokud váš rozpočet nemůže přesáhnout 150 $ a chcete aktuální, funkční smartphone, pak je Motorola Moto E6 férovou volbou. Výdrž baterie je docela dobrá, fotoaparát je v pořádku a obrazovka udělá svou práci – ale pomalý výkon opravdu snižuje celý zážitek. Moto E6 je použitelný, ale málokdy příjemný.

Podobné produkty, které jsme recenzovali:

 • Motorola Moto Z4
 • Motorola Moto Z3
 • Google Pixel 3a

brejle

 • jméno výrobku

  Moto E6

 • Značka produktu

  Motorola

 • UPC

  723755133358

 • Cena

  149,99 $

 • Datum vydání

  června 2019

 • rozměry produktu

  5,89 x 2,85 x 0,34 palce

 • Záruka

  1 rok

 • Plošina

  Android 9 Pie

 • Procesor

  Qualcomm Snapdragon 435

 • RAM

  2 GB

 • Úložný prostor

  16 GB

 • Fotoaparát

  13 MP

 • Kapacita baterie

  3 000 mAh

 • Porty

  microUSB