Skip to content

Recenze LG Q6

11 de Prosinec de 2022
hero SQ 1LW4161045 1 235df5b421b5462abd32cb21fed33c70

LG Q6

Co máme rádi

 • Atraktivní design
 • Překvapivě přenosný i přes velký displej
 • Dobrá hodnota peněz
 • Vysoce kvalitní displej

Co se nám nelíbí

 • micro USB port
 • Žádná čtečka otisků prstů
 • Průměrný fotoaparát
 • Slabý grafický výkon

LG Q6 je cenově dostupný a atraktivní telefon s odemčeným systémem Android. Je to kompetentní rozpočtová možnost, ale má jen těžké konkurovat novějším telefonům ve své cenové kategorii.

3

LG Q6

LG Q6

v tomto článku

Zakoupili jsme LG Q6, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Vlajkové telefony jsou v dnešní době drahé do té míry, že si mnoho spotřebitelů myslí, že dobrý telefon jistě nemusí stát tolik. Naštěstí existují dobré alternativy k špičkovým zařízením, jednou z nich je LG Q6. Tento poněkud starší telefon si klade za cíl poskytnout plnohodnotný zážitek z moderních smartphonů za dostupnou cenu. Má poměrně moderní design a pěknou velkou obrazovku se specifikacemi, které jsou na straně střední třídy. Otázkou je, může poskytnout dostatečně přesvědčivý zážitek, abyste odtrhli oči od novějších, dražších zařízení, a dokáže konkurovat jiným rozpočtovým možnostem? Přečtěte si, jak si vedl v našem testování.

LG Q6

Design: Atraktivní a robustní

LG Q6 je překvapivě solidní a poskytuje úroveň kvality sestavení, která není obvykle spojena s telefony v jeho cenové kategorii. Nemusí být vodotěsný nebo hodnocený z hlediska odolnosti, ale zdá se, že by mohl dostat výprask. Odolnost zlepšuje z velké části plastová konstrukce, která by měla být méně kluzká než dražší skleněné telefony a také se nerozbije. Velmi snadno však zachytí otisky prstů a škrábance, takže na něj budete chtít investovat do pouzdra, abyste předešli kosmetickému poškození. V porovnání s mnoha dnešními phablety jde o malý telefon. Jeho 5,5palcový displej usnadňuje ovládání jednou rukou, aniž byste museli namáhat ruku natahující se přes obrazovku. Vejde se i do malé kapsy. Rozhodně jsme ocenili jeho tvarový faktor a ocenili jsme stříbrný okraj zařízení ve stylu iPhone. Tlačítka hlasitosti a napájení jsou umístěna na svých obvyklých místech na obou stranách telefonu, stejně jako USB a audio porty. Bohužel tento telefon nepoužívá USB-C a místo toho používá starší port micro USB, takže přenos dat a nabíjení bude výrazně pomalejší. Jediný zadní fotoaparát a blesk jsou umístěny v pravém horním rohu zadní strany telefonu a mřížka reproduktoru se nachází v pravém dolním rohu. Bohužel chybí snímač otisků prstů, ale Q6 se to snaží vynahradit zahrnutím face ID. Spolehlivost technologie rozpoznávání obličeje na nás ale příliš nezapůsobila, protože nepoužívá speciální senzory ani IR kamery, takže je nespolehlivá a snadno oklamatelná.

LG Q6

Proces nastavení: Základní Android

Proces nastavení pro Q6 je jednoduchý. Jedná se o zcela základní telefon s Androidem a mezi jeho nastavením a jakýmkoli jiným telefonem s tímto operačním systémem nenajdete velký rozdíl. V podstatě stačí vybrat jazyk, přihlásit se ke svému účtu Google a souhlasit s licenčními podmínkami. Telefon vás také vyzve, abyste se přihlásili do Amazonu, abyste získali přístup k předinstalovaným aplikacím, které pocházejí z exkluzivního telefonu Prime. Q6 vyžadovala při prvním spuštění docela zásadní aktualizaci a její dokončení zabralo značné množství času. Při spouštění těchto aktualizací nezapomeňte mít nabitou baterii nebo mít telefon zapojený do zásuvky a počkejte na jejich dokončení odpoledne. Pokud jste dříve používali telefon s Androidem, nastavení a možnosti přizpůsobení by vám měly být známé, protože nedochází k žádným radikálním změnám základního uživatelského rozhraní.

Kvalita zobrazení: Požitek ze sledování

Displej s rozlišením 2160 x 1080 na Q6 je ostrý a může se pochlubit dobrým kontrastem a přesností barev. 1080p je více než dostatečné rozlišení pro 5,5palcový displej, a přestože obsahuje pouze technologii LCD a nikoli bohatší OLED displeje, které se nacházejí v telefonech vyšší třídy, stále poskytuje uspokojivý zážitek. Pozorovací úhly jsou velmi dobré. Nezaznamenali jsme vyblednutí displeje nebo posun barev při pohledu z úhlu. Zjistili jsme, že je velmi dobře čitelný v jasných venkovních podmínkách.

Výkon: Graficky ohromující

Hned nám bylo jasné, že Q6 není určena pro mobilní hraní. Když jsme spustili DOTA: Underlords, hra se okamžitě nastavila na absolutní minimum a dokonce i na těchto grafických úrovních tento úkol stěží zvládla. Velká část hry se odmítla načíst částečně nebo vůbec, přičemž mnoha postavám chyběly různé kousky jejich anatomie. Frekvence snímků byla občas tak pomalá, že hra byla téměř nemožná. Podařilo se nám dokončit zdlouhavý zápas, než se hra vrátila do hlavního menu a okamžitě spadla. Za zmínku také stojí, že se telefon při hraní extrémně zahříval a úroveň baterie výrazně klesla. Starší a graficky méně náročné hry běžely v pohodě. Není žádný problém, pokud si chcete zahrát kolo Angry Birds nebo Candy Crush, jen si neplánujte užívat nejnovější a nejlepší hry. Vzhledem k tomuto slabému výkonu ve hrách jsme od našich testů PCMark mnoho neočekávali a nebyli jsme překvapeni, když se naše obavy potvrdily. Zastaralý procesor Qualcomm Snapdragon 435 dosáhl pouze hodnocení 2 977, což zdaleka není působivé. Nicméně to bylo v pořádku, pokud jde o část testu na úpravu fotografií s 5 301, i když je třeba poznamenat, že výkon ve všech ostatních oblastech byl v nejlepším případě nižší než 3 500 a až na 1 717 pro písemný test. GFXBench nám dal podobně nevýrazné skóre 2 snímky za sekundu (fps) v testu Car Chase a 12 snímků za sekundu v T-Rex. Oba testy byly provedeny v rozlišení 1080p, což potvrdilo naše špatné reálné výsledky v moderních mobilních hrách. Naštěstí tento nedostatek energie stále stačí pro procházení webu, sociální média, neformální hry a většinu každodenního používání. Pokud nejste velcí hráči a nedokážete natáhnout rozpočet na dražší zařízení, může vám Q6 stačit.

LG Q6

Konektivita: Spolehlivá komunikace

Testovali jsme Q6 v síti AT&T a v našich testech fungoval poměrně dobře, i když v regionu severozápadního Pacifiku, kde jsme tento telefon testovali, bylo obtížné získat konzistentní představu o kvalitě připojení kvůli nekonzistentnímu mobilnímu signálu v této oblasti. V místech s dobrým signálem jsme byli schopni získat 18,57 Mbps dolů a 14,23 Mbps nahoru na jednom místě, což bylo v souladu s výsledky z jiných telefonů, jako jsou LG Stylo 4 a K30. YouTube byl perfektně sledovatelný ve vysokých rozlišeních a Q6 byl docela spolehlivý. Q6 také nabízí Bluetooth a NFC.

Kvalita zvuku: Nevýrazná, ale schopná

Kvalita zvuku nebyla tak špatná. Zadní reproduktor poskytuje přiměřeně ostrý zvuk, i když ztrácí hodně na působivosti a čistotě v oblasti basů. Navzdory tomu jsme si na Youtube rádi poslechli ztvárnění „Thunderstruck“ od 2Cello a ocenili jsme slušnou kvalitu zvuku při hraní DOTA: Underlords. Jedním z problémů, se kterými jsme se setkali, bylo, že jsme často náhodně zakrývali reproduktor prsty a tlumili zvuk. Naštěstí má telefon 3,5mm audio jack pro snadný poslech ze sluchátek/sluchátek. Telefon Q6 zvládal dobře a my ani lidé na druhém konci linky jsme si těžko rozuměli. Testovali jsme to v hlasitém veřejném prostředí a neměli jsme žádné problémy.

LG Q6

Kvalita fotoaparátu/videa: Přinejlepším průměrná

Q6 nenabízí hvězdnou kvalitu fotografií ani videa. 13megapixelový fotoaparát má podobné rozlišení jako většina ostatních fotoaparátů chytrých telefonů, ale svým vlajkovým bratřím se nevyrovná. Světelnost f/2,2 objektivu je poměrně tmavá, což omezuje jeho schopnosti při slabém osvětlení. Za dobrého a jasného denního světla jsme neměli problém. Reprodukce barev je přesná a obrázky jsou ostré a jasné. Nízké osvětlení je jiný příběh – při fotografování v šeru nebo v noci očekávejte spoustu šumu, nedostatek detailů a nepřesné barvy. Stejně tak to nemůžeme doporučit pro video, které je omezeno na 1080p. Slabý LED blesk je umístěn vedle fotoaparátu, ale pro zlepšení snímků příliš nepřispívá. Získáte základní výběr režimů a filtrů, jako je Panoráma, Jídlo a několik zvláštních režimů, jako je Grid Shot, které si ani neumíme představit jako novinku. Rádi bychom viděli manuální režim fotografování, ale ve výchozí aplikaci bohužel žádný není. Přední fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů je jako zadní fotoaparát – provozuschopný, ale špatný při slabém osvětlení. Zahrnuje režim Portrét, který odstraňuje skvrny, ale také špatně zjemňuje váš obličej. Q6 má obvyklou řadu filtrů a zajímavý skupinový režim, který fotoaparát mírně oddálí, aby zachytil více lidí. Účinek je poměrně malý, ale v některých situacích může být užitečný. V podstatě se jedná o nejzákladnější sadu fotoaparátů mobilních telefonů, jakou si dokážete představit. Udělají práci a nic víc. Pokud však nejste moc fotograf a jen občas rádi uděláte fotku pro potomky nebo sociální sítě, pak bude Q6 pravděpodobně stačit.

Baterie: Přijatelná kapacita

Baterie s kapacitou 3 000 mAh nám dokázala vydržet celý den, i když hraní her ji výrazně vyčerpávalo. Podařilo se nám získat asi šest a půl hodiny streamovaného videa v rozlišení 1080p s maximálním jasem. Nabíjení z vybití trvalo asi 90 minut. Vzhledem k tomu, že většina lidí nepoužívá svůj telefon neustále, očekáváme, že vám Q6 snadno vydrží přes směnu v kanceláři.

Software: Základní Android s několika vylepšeními

Rozhraní Android 9.0 Pie (upgradované ze 7.0 Nougat) je známé a úpravy LG jsou drobné a nenápadné. Naše Q6 bylo dodáváno s velmi malým množstvím bloatwaru, přičemž LG SmartWorld je nejviditelnější doplňkovou aplikací. Rádi vidíme telefon, který vás nezahltí softwarem, který nepotřebujete. Všechny aplikace Google jsou předinstalované, stejně jako Facebook a Instagram. Kromě několika dalších užitečných aplikací získáte také kalendář, aplikaci hodin a správce souborů.

Cena: sporná hodnota, pokud ji nedostanete ve výprodeji.

Doporučená cena LG Q6 bývala 300 USD, ale nyní se běžně prodává za 179 USD. Za tu cenu to není drahé, ale za stejnou MSRP byste mohli získat také LG Stylo 4, což je téměř ve všech směrech lepší a schopnější telefon. Jedná se o pěkný levný telefon, ale ve srovnání s vlastní produktovou řadou LG musí být jeho hodnota zpochybněna. Naštěstí lze Q6 najít za méně než polovinu jeho doporučené ceny a je v tomto rozsahu mnohem konkurenceschopnější. Za 120 – 200 $ poskytuje dobrou hodnotu za peníze.

LG Q6 vs. LG Stylo 4

LG Q6, pokud se uvažuje sám o sobě, je velmi atraktivní smartphone orientovaný na rozpočet. Ve srovnání s vlastním Stylo 4 společnosti je však výrazně méně působivý. Stylo 4 nabízí více výkonu pro hraní her a velmi užitečný integrovaný stylus. Jediné výhody, které má Q6 oproti Stylo 4, jsou jeho menší tvarový faktor a atraktivnější design. Pokud nenajdete Q6 za výrazně nižší cenu než Stylo 4, je Stylo 4 jasnou volbou.


Konečný verdikt

Dobrý telefon na přeplněném trhu, pokud ho seženete ve výprodeji. LG Q6 je velmi základní telefon, který vám bude dobře sloužit, pokud s ním neplánujete pořizovat oceněné fotografie nebo hrát nejnovější a nejlepší hry. Je velmi atraktivní a má prémiový vzhled, který z něj dělá slušný všestranný smartphone, který by mnoho lidí mělo považovat za přijatelné. Nyní se však dostává na starší stranu, takže pokud jej neseženete v prodeji, doporučujeme vybrat si novější zařízení.

brejle

 • jméno výrobku

  Q6

 • Značka produktu

  LG

 • UPC

  652810819466

 • Cena

  179,99 $

 • rozměry produktu

  2,73 x 0,32 x 5,61 palce

 • Záruka

  1 rok

 • Kompatibilita

  AT&T, T-Mobile

 • Plošina:

  Android

 • Procesor

  Qualcomm Snapdragon 435

 • Velikost obrazovky

  5,5 palce, 2160 x 1080

 • RAM

  3 GB

 • Úložný prostor

  32 GB

 • Fotoaparát

  13 MP (zadní) 5 MP (přední)

 • Kapacita baterie

  3 000 mAh

 • Porty

  USB, 3,5 mm audio

 • Voděodolný

  Ne