Skip to content

Hrajte Literati nebo Scrabble online

15 de Srpen de 2021
man working on a laptop in a coffee shop 174457231 57aa0b475f9b58974a856536

Společnost Yahoo Games byla v roce 2016 vyřazena, takže již není možné hrát Literati. Existují desítky dalších bezplatných online slovních her, které jsou podobné Literati a Scrabble. Pokud vás baví hry se slovy, ale nemůžete vždy najít partnera Scrabble, řešením mohou být místnosti Literati v Yahoo Games. Literati může hrát zdarma. Jedinými požadavky jsou Yahoo ID a prohlížeč s podporou Java. V Literati je dokonce možné podvádět pomocí řešení Scrabble třetích stran.

Co je to Literati?

Literati je slovní hra, která je podobná hře Scrabble. Hráči používají sadu sedmi písmenek k sestavení protínajících se slov na desce, sbírání bodů na základě hodnot písmen a bonusových políček.

Literati vs. Scrabble

Nejnápadnější rozdíly mezi Literati a Scrabble jsou herní plán a hodnoty dlaždic. Obě desky jsou 15×15, ale bonusové čtverce (nebo, v případě Literati, křižovatky) jsou na různých místech. Bodové hodnoty dlaždic v Literati se pohybují pouze od nuly do pěti, zatímco Scrabble má písmena v hodnotě až deseti bodů.

Začínáme

Jakmile se přihlásíte na Yahoo a dostanete se do sekce Literati, všimnete si, že pokoje jsou seskupeny do kategorií podle úrovně dovedností. Vyberte úroveň dovedností a poté vyberte místnost. Otevře se okno lobby, které je jako chatovací místnost, ze které se můžete připojit, sledovat nebo začít hrát. Hra běží ve třetím okně, takže máte neustálý přístup do haly. Hry mohou být veřejné nebo soukromé a mohou pojmout až pět hráčů. Pokud spustíte hru, ovládáte možnosti hry, nastavujete časové limity, hodnotíte hru a spouštíte hráče. Rozhraní je intuitivní a snadno se používá. Umístění dlaždic na desku je jednoduchá operace přetažení. Když odešlete své slovo, bude automaticky zkontrolováno slovníkem, než bude trvale umístěno na tabuli. Pokud to není platné slovo, dlaždice se vrátí do vašeho zásobníku a musíte to zkusit znovu nebo projít. K dispozici je volitelný režim výzev, který umožňuje hráčům navzájem si zpochybňovat slova ve stylu Scrabble. Můžete také žonglovat s dlaždicemi ve svém zásobníku, aby vám pomohla se slovy. Písmena pro divoké dlaždice (bílá) se vybírají pomocí klávesnice.

Literati Cheaty

Stejně jako v případě mnoha online her je těžké zajistit, aby osoba, proti které hrajete, nepodváděla. Řešiče Scrabble a generátory anagramů jsou snadno dostupné online, takže můžete během hraní nechat běžet řešiče v jiném okně. Řešitel Scrabble vezme sadu písmen a vytvoří všechna slova, která lze s těmito písmeny vytvořit. Je to jako spustit šachový program a přitom hrát šachy s někým online a zadávat všechny tahy do programu a poté používat tahy počítače jako vlastní.

Základy strategie

V první řadě musíte hrát o body a bonusy, než se pouštět do jinak působivých slov. Dlouhá slova vypadají na hrací ploše skvěle, ale pokud nevyužijí všechny dlaždice ve vašem zásobníku (bonus 35 bodů), mohou pro nedostatek pozice na desce získat nízké skóre. V zásadě existují dva způsoby, jak přistoupit ke hře Literati nebo Scrabble. Ofenzivní hráči se soustředí na slova s ​​vysokým bodovým skóre, i když náhodou otevírají příležitosti dalším hráčům. Obranní hráči více přemýšleli nad používáním slov, na která je obtížné stavět, a omezováním šancí soupeře dosáhnout bonusových polí. Obvyklým pravidlem je ponechat ve svém zásobníku zhruba stejný počet samohlásek a souhlásek. Toto se označuje jako vyvažování stojanu. Někteří hráči také varují před hromaděním cenných dopisů v naději, že najdou velkou příležitost ke skórování, protože to ve vás obvykle zanechá nadměrný počet souhlásek. Písmena, která jsou na konci hry stále ve vašem stojanu, se odečtou od vašeho skóre. Pokud chcete vyniknout na Literati a soutěžit s nejlepšími hráči na Yahoo, zapamatování slov bude dlouhá cesta. V angličtině je například 29 přijatelných slov, která mají písmeno Q, ale nemají písmeno U. Podobně existuje 12 přijatelných třípísmenných slov, která obsahují Z.