Skip to content

Jak blokovat reklamy YouTube na Androidu

5 de Červenec de 2021
GettyImages 1171809517 2658cee135444528b2b235821e5f6955

Co je třeba vědět

 • Blokujte reklamy tím, že navštívíte web YouTube pomocí aplikace prohlížeče blokující reklamy.
 • VPN blokující reklamy může blokovat reklamy z libovolného prohlížeče, což vám umožní uchovat si aktuální aplikaci prohlížeče.
 • Kvůli plynulejšímu zážitku a přístupu k více obsahu YouTube Premium také odstraňuje reklamy.

Tento článek vysvětluje, jak blokovat reklamy YouTube na Androidu, a to třemi různými způsoby, pomocí kterých se můžete vyhnout sledování reklam během videí YouTube na telefonu nebo tabletu Android.

Jak blokovat reklamy YouTube na Androidu

Existují tři hlavní způsoby, jak blokovat reklamy na YouTube v systému Android, včetně jedné metody, která vyžaduje speciální aplikaci prohlížeče, jedné vyžaduje aplikaci VPN a jedné, která funguje se samotnou aplikací YouTube. Pokud vám nevadí instalace druhého webového prohlížeče, nejlepší způsob blokování reklam YouTube na Androidu je instalace webového prohlížeče blokujícího reklamy. Tyto prohlížeče jsou k dispozici přímo z obchodu Google Play a existuje spousta možností na výběr. Můžete buď použít webový prohlížeč blokující reklamy pouze s YouTube, nebo úplně přepnout na všechny vaše potřeby procházení webu, pokud chcete blokovat reklamy na všech webech. Pokud si chcete ponechat stávající prohlížeč, můžete použít aplikaci VPN blokující reklamy. Tyto aplikace vás připojí k síti VPN, která odstraní reklamy z libovolného prohlížeče, který používáte, takže můžete i nadále používat výchozí prohlížeč Chrome nebo jakýkoli jiný prohlížeč, který se vám líbí. Nevýhodou je, že všechna vaše síťová data procházejí sítí VPN, což je méně než ideální, pokud máte obavy o zabezpečení. Pokud chcete blokovat reklamy přímo v aplikaci YouTube, nejlepší možností je zaregistrovat se na YouTube Premium. Existují způsoby, jak blokovat reklamy přímo v aplikaci YouTube, ale vyžadují, abyste si stáhli a nainstalovali software třetích stran a změnili nastavení umožňující instalace z neznámých zdrojů. V jednom okamžiku můžete blokovat reklamy na YouTube vložením a. do adresy URL. To již nefunguje.

Jak blokovat reklamy na YouTube pomocí aplikace prohlížeče blokující reklamy

Nejjednodušší a nejméně invazivní způsob blokování reklam na YouTube v systému Android je instalace aplikace prohlížeče blokující reklamy. Původní prohlížeč si můžete ponechat a použít ho pro všechno ostatní, ale pokud nechcete vidět reklamy, budete muset navštívit web YouTube pomocí prohlížeče blokujícího reklamy a prohlížet videa pomocí webového přehrávače v prohlížeči. . Postup blokování reklam na YouTube pomocí prohlížeče blokujícího reklamy:

 1. Stáhněte a nainstalujte si prohlížeč blokující reklamy. Pro Android existuje několik prohlížečů blokujících reklamy. Tento výukový program používá Brave jako příklad.

 2. Spusťte prohlížeč blokující reklamy.

 3. Přejděte na stránku m.youtube.com a začněte sledovat videa.

 4. Pokud se vám zobrazují reklamy, klepněte na ikonu ikona lva. V různých aplikacích to bude vypadat jinak, v Brave je to ikona prohlížeče umístěná v liště URL.

 5. Klepnutím na posuvník zapnete blokování reklam.

 6. Když je posuvník zapnutý, reklamy na YouTube budou blokovány.

  Funkce „Shields Up“ v prohlížeči Brave pro Android.

Jak blokovat reklamy na YouTube v libovolném webovém prohlížeči Android

Pokud si nechcete instalovat samostatný prohlížeč pouze pro blokování reklam na YouTube v telefonu, můžete si místo toho nainstalovat VPN blokující reklamy. Tím se efektivně zablokují reklamy v jakémkoli prohlížeči, který používáte, takže není nutné přepínat. Zablokuje také většinu nebo všechny reklamy na jiných webech, které pomocí prohlížeče navštívíte. Tato metoda umožňuje VPN na vašem telefonu. Když je VPN aktivní, projdou jí všechna vaše data, včetně e-mailů, aplikací a webů. Pokud máte obavy o bezpečnost, buď tuto metodu nepoužívejte, nebo se ujistěte, že důvěřujete vybranému operátorovi VPN. Zde je postup, jak blokovat reklamy na YouTube pomocí VPN:

 1. Nainstalujte VPN blokující reklamy. K dispozici je několik VPN blokujících reklamy. V tomto kurzu je jako příklad použit AdBlock.

 2. Spusťte aplikaci AdBlock a klepněte na ikonu ikona štítu.

 3. Přečtěte si varování a klepněte na MÁM TO pokud souhlasíte.

  Blokování reklam v systému Android pomocí VPN.

 4. Klepněte na OK.

 5. Počkejte, až uvidíte AdBlock funguje.

 6. Otevřete YouTube ve webovém prohlížeči podle vašeho výběru a sledujte videa bez reklam.

  Kroky ke sledování YouTube na Androidu s reklamami blokovanými pomocí VPN.

Jak mohu zablokovat reklamy v aplikaci YouTube pro Android?

Existuje několik způsobů, jak blokovat reklamy v aplikaci YouTube pro Android, ale většina z nich vyžaduje, abyste si stáhli a nainstalovali soubor APK ze zdroje třetí strany. Chcete-li to provést, musíte nejprve povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. To je v pořádku, pokud důvěřujete zdroji souboru APK, ale může vám to způsobit ztrátu nebo krádež dat, malwaru a dalších problémů, pokud nainstalujete soubor .apk ze škodlivého zdroje. Bez instalace aplikace .apk třetí strany, která blokuje reklamy na úrovni celé sítě, je jediným způsobem, jak odstranit reklamy z aplikace YouTube v systému Android, předplatné služby YouTube Premium. Tato služba odstraní všechny reklamy z YouTube, umožní vám přístup k hudbě YouTube bez reklam, umožní vám stahovat videa a písně do telefonu a také povolí funkci přehrávání na pozadí. Když se zaregistrujete do služby YouTube Premium, reklamy se automaticky odstraní z videí YouTube. Nemusíte instalovat žádnou speciální aplikaci ani měnit nastavení. Pokud se vám reklamy budou zobrazovat i nadále, ujistěte se, že jste přihlášeni k telefonu a aplikaci YouTube pomocí stejného účtu Google, který jste použili k registraci do služby YouTube Premium.