Skip to content

Jak čistit a udržovat váš Nintendo Switch

6 de Červenec de 2021
nintendo switch 58c196c13df78c353c2a0d4b

Co je třeba vědět

  • Otřete obrazovku shora dolů mikrovláknem nebo bavlněným hadříkem.
  • Očistěte ovladače a boky přepínače vlhkým měkkým hadříkem.
  • Při ukotvení / vyjmutí z doku se vyhněte poškrábání a pro větší ochranu použijte pouzdro a popruhy.

Tento článek vysvětluje, jak čistit a chránit Nintendo Switch, aby byl udržován v optimálním provozním stavu.

Jak vyčistit obrazovku vašeho Nintendo Switch

Snad nejdůležitější součástí čištění vašeho Nintendo Switch je to, co nedělat. Na obrazovce přepínače byste neměli používat žádný typ čisticího prostředku, zejména čistič oken nebo čisticí roztoky, které obsahují amoniak. Tato řešení mohou způsobit nenapravitelné poškození displeje Nintendo Switch. Měli byste se také vyhnout papírovým ručníkům nebo jakémukoli typu brusného plátna.

  • Nejlepší je použít hadřík z mikrovláken podobný těm, které se používají k čištění brýlí. Jinak použijte měkký bavlněný hadřík.
  • Pokud je to možné, nepoužívejte vodu. Nejprve zkuste vyčistit displej bez vody, a pokud to nepomůže, lehce navlhčete hadřík tak, aby byl mokrý, ale nezanechal vodu na displeji spínače.
  • Jedním plynulým pohybem lehce očistěte obrazovku přepínače shora dolů. Vyvarujte se pohybu látky tam a zpět nebo kruhovým pohybem. Místo toho zvedněte látku, když je ve spodní části obrazovky, a přeneste ji zpět nahoru, aniž byste se dotkli displeje.
  • Nestlačujte na obrazovku. Pokud je třeba místo trochu vyčistit, namočte hadřík dozadu a dopředu krátkými pohyby, místo aby se tiskl dolů na displej.

Nezapomeňte na Joy Cons

S Joy Cons není potřeba dělat tolik preventivních opatření, ale přesto byste se měli vyhnout používání jakéhokoli typu čisticích prostředků. K vyčištění obou ovladačů by měla stačit voda a hadřík. Nezapomeňte také vyčistit strany přepínače, kde se hlavní jednotka připojuje k ovladačům. Nahromadění nečistot nebo prachu v této oblasti může způsobit problémy s připojením.

Při ukotvení a vyjmutí z doku nepoškrábejte obrazovku

„Přepínací“ část Nintendo Switch může způsobit své vlastní problémy. Je důležité dávat pozor při zvedání Nintendo Switch z doku nebo jeho opětovném vložení do doku. Pokud nepoužíváte dokonale svislý pohyb, můžete riskovat tření displeje o okraj doku, což by mohlo způsobit poškrábání displeje. Zatímco většina z nás by to měla zvládnout jednoduše tak, že na to nezapomíná, u těch s malými dětmi, které mohou přepínač často používat, bude možná nutné přijmout zvláštní opatření. Jedním z praktických řešení je koupit nějaké lepicí podložky na nábytek, které se obvykle používají k zabránění poškrábání spodní části nábytku na podlahách z tvrdého dřeva. Ty jsou obecně dostupné v železářství, jako je Home Depot nebo Lowes. Hledejte co nejtenčí podložky, nejlépe v dlouhém pásku. Můžete podříznout podložku a připevnit je uvnitř doku na straně displeje. Tím zabráníte tomu, aby tvrdé hrany mohly škrábat obrazovku přepínače. Zrkadlovka na čiernom pozadí

Použijte přenosné pouzdro s kapsami na kazety

Snad jednou z největších nevýhod Nintendo Switch je velikost herních kazet. Jsou maličké. To může být dobrá věc. Nakonec, kolik konzolí vám umožní nosit v kapse asi půl tuctu her? Ale také je velmi snadné je ztratit. Pokud budete Nintendo Switch používat jako přenosnou konzoli na plný úvazek, bude důležité chránit jej přenosným pouzdrem. Hledejte pouzdra, která mají vestavěné kapsy pro herní kazety. Stojí za to zaplatit trochu peněz navíc za pouzdro, které zahrnuje úložiště her. Poslední věcí, kterou chcete udělat, je nosit nábojnice v kapse.

Při hraní nezapomeňte nosit řemínky

Mnoho her pro Nintendo Switch je navrženo pro profesionální ovladač, takže nebudete muset vždy nosit řemínky, které se k ovladačům hodí. Ale při hraní her jako 1-2 Switch je důležité si tyto pásky pamatovat. Roky s Nintendo Wii poskytují spoustu příkladů, že ovladače vám nebudou vždy držet ruku jako lepidlo. A je mnohem lepší věnovat si čas na připoutání k zápěstí, než se vypořádat s házením rychlého míčku přímo do širokoúhlé televize.