Skip to content

Jak čistit konzolu PS5

6 de Červenec de 2021
ps5 clean d5327299482541d1b95f96f8d2669490

Co je třeba vědět

  • Budete potřebovat pár měkkých, nejlépe mikrovláknových hadříků, isopropylalkohol (nejvyšší procento, které najdete) a trochu konzervovaného vzduchu.
  • Pomocí konzervovaného vzduchu vyfoukejte prach a nečistoty a konzoli jemně otřete hadříkem a trochou alkoholu.
  • Běžná údržba nevyžaduje demontáž, zvláště pokud PS5 občas čistíte a dodržujete některá pravidla zdravého rozumu.

Tento článek pojednává o tom, jak čistit PlayStation 5, včetně bezpečného postupu odstraňování prachu a nečistot, a také o tipech, jak udržovat váš PS5 čistý na prvním místě.

Jak čistit PS5

Pokud jste skórovali na PS5, je pravděpodobné, že budete chtít udržet svou novou konzolu ve špičkové kondici tak dlouho, jak je to možné. Naštěstí je čištění nového systému PS5 a jeho udržování v čistotě snadné a vše, co musíte udělat, je strávit několik minut údržbou měsíčně. Chcete-li bezpečně a efektivně vyčistit svůj PS5, připravte si pár měkkých, nejlépe mikrovláknových hadříků, nejsilnější isopropylalkohol, který máte, a trochu konzervovaného vzduchu. Každá látka může fungovat, ale chcete se ujistit, že utíráte konzolu něčím, co nezanechá žádné zbytky. Podobně s isopropylalkoholem bude jakákoli síla stačit, ale čím silnější je alkohol, tím snáze setře špínu. Pokud dojde k katastrofické nehodě, jednoduché čištění nemusí stačit a pravděpodobně budete muset konzolu vyjmout k opravě, protože hardware uvnitř může být poškozen nebo znečištěn.

  1. S vypnutou a odpojenou konzolou pomocí konzervovaného vzduchu opatrně vyfoukněte veškerý prach a nečistoty z portů konzoly a výfuku zadního ventilátoru.

  2. Nastříkejte alkohol na hadřík a jemně otřete celou konzolu. Isopropylalkohol, zejména silné varianty, může dráždit pokožku, proto buďte opatrní a po vyčištění si umyjte ruce.

  3. Druhým suchým hadříkem konzolu znovu otřete. V závislosti na vaší značce a síle isopropylalkoholu, pokud alkohol přirozeně zasychá, může zanechávat šmouhy a šmouhy. Zatímco papírové ručníky pro to budou fungovat dobře, mohou po sobě zanechat kousky chmýří nebo prachu. Pokud chcete skutečně lesklý systém PS5, zkuste použít hadřík, který nepouští vlákna.

  4. Ovladač DualSense lze shodně otřít alkoholem a poté také suchým hadříkem. Někdy vám čištění ovladače alkoholem může pomoci odlepit lepkavá tlačítka, pokud se někdy s tímto problémem setkáte.

Jak udržovat PS5 čistý

Nejdůležitější částí čištění vašeho systému PS5 je udržování čistoty, což můžete snadno provést během instalace a každodenního používání.

  • Najděte správné místo. Nevkládejte konzolu do těsných prostor nebo na podlahu. Pokud je PS5 na stole nebo v otevřené skříni, můžete zmírnit nahromadění prachu.
  • Udržujte se v čistotě. Při hraní her si nejprve umyjte ruce. Je snadné ukládat prach, špínu a lepkavé zbytky jídla na PlayStation, aniž byste o tom věděli. Umístěte konzoli daleko od místa, kam mají přístup jakákoli domácí zvířata. Vlasy mohou být významným problémem čistoty, pokud máte domácího mazlíčka, který kráčí nebo leží na konzole.
  • Vyčistěte PS5 měsíčně. Postupujte podle těchto pokynů a nikdy nebudete mít důvod otevírat konzolu a provádět hloubkové čištění nebo budete nuceni zažít zpomalení a hluk ventilátoru způsobený nahromaděním prachu a nečistot.