Skip to content

Jak čistit pásky Fitbit

13 de Červenec de 2021
Womanweraringfitnesstrackeroutdoors1 26569bbda75a4ad790035a386d1f06ab

Je vaše kapela Fitbit obarvená, špinavá nebo má „vypnutý“ zápach? Pokud ano, bude pravděpodobně nutné jej dobře vyčistit. Zde je návod, jak udržovat váš fitbitový pás čistý a hygienický, včetně pokynů, jak čistit elastomerové, kožené, kovové a nylonové pásky (a proč byste tak měli dělat pravidelně).

Proč byste měli své fitbitové pásmo pravidelně čistit

Fitbits zachycuje potní nečistoty při každodenním používání, nemluvě o bakteriích, které mohou vytvářet nepříjemný zápach a podráždění. Studie společnosti Tic Watches ukázala, že některé kapely Fitbit měly 8,3krát více bakterií než to, co se našlo na toaletním sedadle. Nejhorší pachatelé byli plastové a kožené náramky s vyšší úrovní bakterií než u jiných materiálů. Jeden ze čtyř lidí připouští, že své hodinky nikdy nečistí, a každý pátý si je čistí méně než každých šest měsíců. [Source: Tic Watches]

Protože Fitbits zachytí více špíny než jiné typy hodinek, je důležité udržovat je čisté. Po cvičení je otřete a alespoň jednou nebo dvakrát za měsíc je důkladně vyčistěte. Nejen, že budou vypadat lépe, zůstanou v lepší kondici, takže si je můžete užívat co nejdéle. Při hloubkovém čištění budete možná chtít odstranit své pásmo Fitbit.

Jak čistit silikonové a elastomerové fitbitové pásky

Elastomer a silikon jsou odolné materiály bez latexu vhodné pro každodenní nošení i pro vysoce intenzivní cvičení. Protože jsou náchylní k sbírání potu a bakterií, které mohou způsobovat pachy a podráždění, je dobré je po každém cvičení vyčistit. Všechny sledovače Fitbit jsou voděodolné, ale nejsou vodotěsné. Pokud váš model není plně vodotěsný, zkuste ciferník nevystavovat tekoucí vodě. Pokud přijde do styku s vodou, okamžitě ji osušte.

  1. Chcete-li po nošení vyčistit elastomerový nebo silikonový pás, opláchněte jej pod tekoucí vodou nebo otřete vatou namočenou v třecím alkoholu.

  2. Chcete-li odstranit skvrny a nahromadění oleje nebo provést důkladnější čištění, vydrhněte pásku měkkým zubním kartáčkem namočeným ve vodě. Můžete přidat jemný produkt bez mýdla, jako je čisticí prostředek Cetaphil, který vám vyčistí kapelu. Na svůj elastomerový pásek Fitbit nepoužívejte mýdlo na ruce, mytí těla, mýdla na nádobí, ubrousky na ruce, prací prášek ani jiné čisticí prostředky pro domácnost. Tyto produkty se mohou zachytit v pásku a způsobit podráždění pokožky.

  3. Před opětovným použitím pásek osušte čistým hadříkem.

Jak čistit kožené pásky Fitbit

Kožené pásky jsou přirozeně porézní materiál náchylný ke změně barvy. Abyste předešli vzniku skvrn, nepoužívejte je během vysoce intenzivních tréninků a nedovolte, aby kožený pás přišel do styku s přebytečnou vodou, krémem na pokožku, repelentem proti hmyzu nebo parfémem.

Fitbit s koženým páskem

  1. K očištění koženého pásku jej po nošení otřete měkkým suchým hadříkem. V případě potřeby můžete hadřík trochu navlhčit. Nenamáčejte kožený řemínek do vody. To může způsobit zabarvení a změnu barvy.

  2. Pro hlubší čištění navlhčete měkký hadřík a přidejte malé množství jemného mýdla, například Cetaphil. Tkanina by měla být vlhká, ale ne mokrá. Jemně krouživými pohyby otřete pásku hadříkem. Na kožený pásek Fitbit nepoužívejte mýdlo na ruce, mytí na tělo, mýdlo na nádobí, ubrousky na ruce, prací prášek ani jiné čisticí prostředky pro domácnost. Tyto výrobky mohou způsobit změnu barvy kůže i její podráždění.

  3. Chcete-li odstranit veškeré zbytky mýdla, hadřík důkladně opláchněte ve vodě, vytlačte z něj veškerou přebytečnou vodu a otřete pás vlhkým hadříkem.

  4. Před opětovným oblečením nechte pás suchý. Při sušení pásek nevystavujte přímému slunečnímu záření. Použití fénu na nízké nastavení je v pořádku.

  5. Pokud si přejete, můžete na řemínek použít kondicionér na kůži. Ujistěte se, že je produkt navržen tak, aby byl bezpečný pro pokožku, a otestujte produkt na skryté ploše pásky, abyste se ujistili, že nezpůsobí změnu barvy. Na pásek nikdy nepoužívejte kondicionér na kůži určený pro nábytek nebo obuv, protože tyto produkty mohou způsobit podráždění pokožky.

Jak čistit kovové fitbitové pásky

Kovové pásky jsou vhodné pro každodenní nošení, ale nejsou vodotěsné ani odolné proti potu. To znamená, že by se neměli nosit během cvičení s vysokou intenzitou a neměli by přijít do styku s olejem, krémem na pokožku, repelentem proti hmyzu nebo parfémem, aby nedošlo k poškození.

Fitbit s páskem z kovové síťoviny

Chcete-li kovový pás očistit, otřete jej po nošení měkkým suchým hadříkem. V případě potřeby můžete hadřík trochu navlhčit. Poté před opětovným použitím nechte pásek vyschnout, ale nevystavujte jej přímému slunečnímu světlu ani nepoužívejte vysoušeč vlasů, protože přebytečné teplo může způsobit poškození. Nikdy neponořujte a neponořujte kovový pásek do vody. To může způsobit poškození a poškození.

Jak čistit nylonové fitbitové pásky

Nylonové pásky jsou vhodné pro každodenní nošení, ale neměly by se nosit pro vysoce intenzivní cvičení, aby se zabránilo hromadění oleje a znečištění. Abyste zabránili změně barvy, nedovolte, aby vaše kapela přišla do styku s olejem, krémem na pokožku, repelentem proti hmyzu nebo parfémem.

Fitbit s nylonovým páskem

Chcete-li nylonový pás očistit, otřete jej po nošení měkkým suchým hadříkem. V případě potřeby můžete pás opláchnout pod studenou tekoucí vodou a použít jemné mýdlo, například Cetaphil. Po vyčištění nechte pásek před opětovným nasazením vyschnout. Při sušení pásek nevystavujte přímému slunečnímu záření. Na nylonový pásek Fitbit nepoužívejte mýdlo na ruce, mytí těla, mýdla na nádobí, ubrousky na ruce, prací prášek ani jiné čisticí prostředky pro domácnost. Tyto produkty se mohou zachytit v pásku a způsobit podráždění pokožky.