Skip to content

Jak daleko dosahují Apple Watch?

2 de Červenec de 2022
GettyImages 1173443496 74117fab1cf944da8d7e56021229ae45

Co vědět

 • Bluetooth na Apple Watch má maximální dosah 100 metrů/330 stop, i když v praxi může být dosah kratší.
 • Pokud je spárovaný iPhone připojen ke známé síti Wi-Fi, mohou Apple Watch a iPhone komunikovat přes Wi-Fi.
 • Modely Apple Watch s vestavěným mobilním přístupem LTE se mohou připojit k internetu, kdekoli mají přístup k mobilním datům.

Tento článek vysvětluje rozsah pro Apple Watch, jak daleko od sebe Apple Watch a iPhone mohou být a stále fungovat, co můžete dělat s Apple Watch, které nejsou připojeny k iPhone, a související témata. I když tento článek primárně odkazuje na nejnovější modely Apple Watch – Series 6 a Series 7 – myšlenky a koncepty zde diskutované obecně platí pro většinu moderních modelů Watch.

Fungují Apple Watch, když je telefon daleko?

Apple Watch jsou užitečné v mnoha různých situacích, ale nejlepší je, když jsou spárované nebo připojené k iPhonu a v určitém dosahu. V takové situaci mohou hodinky a iPhone komunikovat a vyměňovat si data, jako jsou upozornění, hudba, zdravotní údaje a další. Kritická otázka pro tento scénář zní: Jak daleko od sebe mohou být Apple Watch a iPhone? Odpověď závisí na tom, jak se hodinky a iPhone propojí. Obě zařízení se propojují přes Bluetooth, bezdrátovou technologii s krátkým dosahem. Nejnovější modely Apple Watch používají Bluetooth 4.0, který má maximální dosah 100 metrů/330 stop. Maximální vzdálenost připojení podporovaná Bluetooth 4.0 není v reálném světě vždy tak dlouhá. V mnoha případech se maximální délka zmenší kvůli okolním podmínkám: především stěnám a podlahám a počtu bezdrátových signálů v dané oblasti.

Co se stane, když jsou Apple Watch mimo dosah Bluetooth?

Co se stane, když jsou Apple Watch a iPhone tak daleko od sebe, že se k sobě nemohou připojit? Zde přichází na řadu Wi-Fi. Pokud se hodinky a iPhone nemohou připojit přes Bluetooth, vrátí se k pokusu o připojení prostřednictvím vestavěných čipů Wi-Fi. V takovém případě, pokud je iPhone připojen k 2,4 GHz Wi-Fi síti (hodinky nejsou kompatibilní s 5 GHz Wi-Fi sítěmi), hodinky se s ním pokusí navázat kontakt přes Wi-Fi. To znamená, že podporovaná vzdálenost mezi zařízeními je v takovém případě všude, kam může Wi-Fi dosáhnout. I když to nemusí být nutně mnohem dále než u Bluetooth, znamená to, že hodinky a iPhone mohou spolu komunikovat, když jsou například ve stejné budově. Apple Watch primárně spoléhají na Bluetooth, protože Bluetooth využívá méně energie než Wi-Fi. Takže zatímco Apple Watch mohou používat Wi-Fi ke komunikaci s iPhonem, vrací se zpět k Bluetooth tak často, jak je to možné, aby šetřily energii baterie.

Můžete používat Apple Watch bez telefonu?

I když jsou Apple Watch a iPhone od sebe tak daleko, že jsou mimo dosah pro Bluetooth i Wi-Fi, existuje mnoho způsobů, jak používat Apple Watch bez iPhonu. Některé z věcí, které můžete dělat s Apple Watch, které nevyžadují iPhone, zahrnují:

 • Sledování aktivity a cvičení.
 • Poslech hudby a podcastů, které byly synchronizovány s hodinkami.
 • Změna ciferníku.
 • Nahrávání hlasových poznámek na Watch.
 • Prohlížení kalendářů.
 • Nakupování pomocí Apple Pay.
 • Používání časovačů, budíků a stopek.

Neomezený rozsah: Apple Watch with Cellular

Významnou výjimkou ze všeho v tomto článku jsou Apple Watch s modely Cellular. Tyto modely se neomezují pouze na připojení přes Bluetooth (nebo jako záložní Wi-Fi). Tyto modely přistupují k internetu přes mobilní sítě 4G LTE jako chytré telefony. To znamená, že tyto hodinky Apple Watch mohou provádět úkoly a vytvářet připojení kdekoli, kde je síť 4G LTE (pokud mají aktivní měsíční tarif u telefonní společnosti). Pokud máte Apple Watch s Cellular, věci, které můžete dělat bez připojení k iPhone, zahrnují:

 • Telefonování.
 • Odesílání textových zpráv.
 • Streamování hudby.
 • Příjem oznámení.

FAQ

 • Jak daleko dosáhne Walkie Talkie na Apple Watch?

  Při používání aplikace Apple Watch Walkie-Talkie nejsou žádná omezení vzdálenosti. Funkce Walkie-Talkie využívá zvuk FaceTime přes internet. Dokud budou mít obě Apple Watch funkční připojení k internetu, bude vysílačka fungovat.

 • Jak zapnu Bluetooth na Apple Watch?

  Stisknutím digitální korunky zobrazíte obrazovku aplikací. Klepněte Nastavení > Bluetooth > klepněte na Bluetooth přepínač.

 • Jak zruším spárování Apple Watch?

  Chcete-li zrušit párování Apple Watch, otevřete aplikaci Apple Watch na iPhonu a klepněte na Moje hodinky > i > Zrušte spárování Apple Watch. Nebo otevřete obrazovku aplikací a vyberte Nastavení > Všeobecné > Vymazat veškerý obsah a nastavení. Vložte svoje Heslo a vyberte Smazat vše.