Skip to content

Jak dlouho trvá nabití Oculus Quest & Quest 2?

6 de Červenec de 2021
001 how long does it take the oculus quest and quest 2 to charge 5114313 b12806d0617e44bda9536278b636cc62

Náhlavní soupravy pro virtuální realitu Oculus Quest a Quest 2 vám umožňují hrát hry bezdrátově, takže se nemusíte bát, že byste museli zakopnout o kabely nebo se cítit připoutáni k počítači. Ale s touto svobodou přichází cena: Musíte je občas dobít. Zde je uvedeno, kdy vědět, že vaše zařízení Oculus má nízkou spotřebu energie a jak dlouho budete muset počkat, než se vrátíte zpět do hry.

Jak dlouho trvá nabití Oculus Quest a Quest 2?

Baterie Oculus Quest i Quest 2 mají přibližně stejnou kapacitu: přibližně 3 640 mAh. Pokud použijete přibalené kabely, jejich nabíjení by mělo trvat přibližně stejně dlouho; podle výrobce je tato doba mezi prázdnou a plnou 2 až 2,5 hodiny. Pokud používáte Elite Strap s baterií s vaším Quest 2, což vám umožní delší používání před připojením, další úložiště přidá tomuto číslu nějaký čas. Ale protože vaše Quest 2 vyčerpá externí baterii před čerpáním z interní, můžete extra tu část samostatně napájet částečně během vaší relace a stále získat celkovou dobu z vestavěného zdroje napájení. Během nabíjení můžete Oculus Quest nebo Quest 2 i nadále používat, ale během připojení možná nebudete mít stejnou svobodu pohybu.

Kdy nabít Oculus Quest a Quest 2

Oba úkoly obsahují několik způsobů, jak zkontrolovat úroveň jejich baterie. Nejjednodušší způsob je uvnitř uživatelského rozhraní: Ve spodní části domovské nabídky uvidíte ikony, které ukazují, kolik energie mají náhlavní souprava i ovladače. Tato informace je v levém dolním rohu a každá tečka pod ikonou představuje 25% nabití. Starší verze uživatelského rozhraní mají tyto informace v pravém dolním rohu a ukazují procenta.

Dalším způsobem, jak zjistit, zda je nutné náhlavní soupravu nabít, je podívat se na kontrolku na pravé straně zařízení, i když tyto informace nabídne, až ji za účelem nabíjení připojíte. Pokud kontrolka svítí červeně, je baterie téměř vybitá (zbývá méně než 10%). Pokud je oranžová, nabíjí se a má více než 10% své kapacity. Nakonec zelené světlo znamená, že náhlavní souprava je plně nabitá. Pokud kontrolka nesvítí, když je připojen kabel, náhlavní souprava se nenabíjí.

Indikátor se rozsvítí na náhlavních soupravách Oculus Quest a Quest 2 VR