Skip to content

Jak FaceTime na Androidu

12 de Srpen de 2022
how to facetime on android with ios 15 7d30a30d100e4cf2add4e5adec15b018

Co vědět

 • Uživatelé Androidu se mohou připojit pouze k již probíhajícím FaceTime hovorům a uživatel iOS je musí pozvat.
 • Spusťte FaceTime na iPhonu/iPadu > Vytvořit odkaz > Pojmenujte hovor FaceTime > Odeslat odkaz prostřednictvím zpráv nebo e-mailu.
 • Uživatel systému Android se může připojit k hovoru otevřením odkazu. Uživatel iPhone je však musí pustit dovnitř.

Tento článek rozebírá kroky, které musíte provést, abyste se připojili k hovoru FaceTime na Androidu. Uživatelé se systémem iOS 15 nebo macOS Monterey (nebo novějším) mohou zvát uživatele Androidu k hovorům FaceTime.

Jak FaceTime na Androidu

Pokud chcete používat FaceTime na Androidu, budete nejprve potřebovat někoho, kdo má na iPadu nebo iPhonu nainstalovaný iOS 15. Odtud můžete podle níže uvedených kroků vytvořit hovor FaceTime a pozvat ty, kteří používají Android.

 1. Zahájení Facetime na iPhonu nebo iPadu se systémem iOS 15.
 2. Klepněte na Vytvořit odkaz volba.
 3. Pojmenujte volání FaceTime klepnutím na Přidat jméno možnost v horní části nabídky akcí. Usnadníte si tak sledování, zvláště pokud se rozhodnete naplánovat jej na později.

  Možnosti sdílení při použití vytvoření odkazu ve FaceTime.

 4. Vyberte způsob sdílení a odešlete odkaz uživatelům systému Android.
 5. Po odeslání odkazu může uživatel systému Android odkaz otevřít, nastavit si jméno a poté se připojit k hovoru.

  Připojování k FaceTime na Androidu již probíhá.

Po připojení k hovoru mohou uživatelé systému Android ztlumit svůj mikrofon, vypnout video, přepnout zobrazení kamery a opustit hovor podle potřeby.

Omezení používání FaceTime na telefonu Android

I když se můžete připojit k hovorům FaceTime vytvořeným pomocí systému iOS Create Link, nemůžete sami volat FaceTime na telefonu Android. Na rozdíl od verze aplikace pro videohovory pro iOS funguje FaceTime na Androidu prostřednictvím webového prohlížeče namísto vyhrazené aplikace. Jako takový nemá žádné možnosti kromě připojení k hovorům na základě pozvání. Není jasné, zda Apple někdy aktualizuje, jak FaceTime funguje na telefonech Android, nebo zda existují plány na vytvoření samostatné aplikace, kterou si uživatelé mohou stáhnout a volat.

Zatím se uživatelé budou muset spoléhat na uživatele iPhonu nebo iPadu, aby nastavili hovor a mohli začít. Připojit se k hovorům FaceTime ze zařízení Android může být užitečné, zvláště pokud máte členy rodiny, kteří nemají iPhone nebo Mac. Existují však určitá omezení.

FAQ

 • Jak nainstaluji FaceTime na Android?

  FaceTime není k dispozici k instalaci na Android. Pokud máte telefon se systémem Android, můžete se účastnit hovorů FaceTime na pozvání uživatelem iOS, jak je popsáno výše.

 • Jak mohu uskutečňovat videohovory na telefonu Android?

  Chcete-li uskutečňovat videohovory v systému Android, můžete použít vestavěnou funkci videohovorů z aplikace Telefon výběrem kontaktu a klepnutím na Videohovor. Další možností je Google Duo, aplikace pro videohovory Google, která je předinstalovaná na mnoha telefonech Android. Je k dispozici také pro telefony iPhone, což znamená, že můžete provádět videohovory s kontakty, které používají iOS nebo Android.