Skip to content

Jak Fitbit vypočítává spálené kalorie?

7 de Červenec de 2021
how does fitbit calculate calories 8587042de5d24ba3b2b51b4d6c1b402b

Funkce sledování kalorií Fitbit může být užitečná při plánování diety nebo rozvrhu cvičení. Zde je způsob, jak Fitbit vypočítává spálené kalorie. Pokud dáváte přednost počítání kilojoulů místo kalorií, klepněte na svůj profilový obrázek a potom klepněte na Pokročilé nastavení > Jednotky.

Jak Fitbit vypočítává spálené kalorie?

Kalorie se počítají pomocí různých údajů poskytnutých uživatelem a informací shromážděných sledovačem Fitbit. Zde je to, co Fitbit používá k měření vašeho denního spalování kalorií.

Bazální metabolismus (BMR)

Vaše BMR nebo bazální metabolismus je odhadem toho, kolik energie vaše tělo spotřebuje v klidu nebo když nevykonává žádnou cizí činnost, jako je sport nebo běh. Fitbit zpracuje hrubý odhad vašeho BMR pomocí osobních údajů, které jste poskytli při vyplňování svého profilu, jako je vaše výška, pohlaví, váha a věk. Další informace často používané ke stanovení BMR člověka, včetně dechové frekvence, krevního tlaku a srdeční frekvence. Tyto informace o BMR jsou důvodem, proč vám aplikace Fitbit ukáže spalování kalorií, i když jste necvičili a jen se celý den lenošili kolem sledování Netflixu nebo Disney +. Vaše tělo spaluje kalorie po celou dobu.

Pokud používáte inteligentní váhu Fitbit Aria, vaše aktuální váha se automaticky synchronizuje s vaším profilem Fitbit pokaždé, když se vážíte, takže ji nebudete muset ručně měnit, pokud přibíráte nebo zhubnete.

Tepová frekvence

Zatímco zařízení Fitbit nemohou měřit vaši dechovou frekvenci a krevní tlak, většina sledovačů Fitbit, které nosíte na zápěstí, dokáže měřit vaši srdeční frekvenci a synchronizuje tato data s vaším účtem, aby zlepšila odhad spálení kalorií. Obecně platí, že vyšší srdeční frekvence znamená rychlejší metabolismus, zatímco pomalejší srdeční frekvence znamená, že spalujete kalorie pomaleji. Mezi příklady trackerů Fitbit, které mohou měřit váš srdeční tep, patří Fitbit Ionic, Fitbit Blaze, Fitbit Versa, Fitbit Versa 2, Fitbit Charge 2, Fitbit Charge 3 a Fitbit Inspire HR.

Denní kroky

Všechny sledovače Fitbit mohou zaznamenávat, kolik kroků každý den podniknete. Tato technologie se používá nejen k měření, když jste aktivní, ale je také užitečná ke zjištění, kolik se nepohybujete.

Pásová cvičení

Když zaznamenáte aktivity v aplikaci Fitbit, Fitbit odhadne počet spálených kalorií na základě typu aktivity a doby, po kterou jste ji prováděli. Toto číslo bude přidáno k vašemu dennímu součtu. Protokolovací cvičení v aplikacích Fitbit mohou nafouknout celkový počet spálených kalorií, protože váš profil zaznamená za stejné časové období spálení BMR i odhadované spálení související s cvičením.

Jak používat počítadlo kalorií Fitbit

Aplikace Fitbit pro iOS, Android a Windows obsahují funkci počítání kalorií, která vám umožňuje ručně zaznamenávat jídlo konzumované po celý den. Tato funkce se kombinuje s funkcí spálených kalorií, aby vám ukázala, kolik kalorií konzumujete ve srovnání s tím, kolik kalorií jste spálili během dne. Chcete-li do svého řídicího panelu aplikace přidat počítání kalorií Fitbit, přejděte na Objevit > Statistiky zdraví a fitness > Jídlo > Přidat k dnešku.

Jak používat počítadlo kalorií Fitbit