Skip to content

Jak hrát hry PSP na televizi

1 de Srpen de 2021
2012 stagecoach country music festival indio ca day 1 143510296 57c72e283df78c71b60d874e

Pokud vlastníte PlayStation Portable, můžete hrát hry pomocí televize jako externího displeje. To vyžaduje konektor pro výstup videa na kapesním počítači spolu s kabelem AV. U větší televize se grafická kvalita evidentně nezlepší (ve skutečnosti to může podle toho, jak velká je vaše televize, vypadat ještě hůře), ale některé hry s opravdu malými prvky to může očím usnadnit. A je skvělé hrát hry PSP na mnohem větší obrazovce. Zde je postup. Tato příručka platí konkrétně pro modely PSP-2000 a 3000 (aka PSP Slim a PSP Brite).

Co potřebujete ke hraní her PSP na televizi

Hraní her PSP na televizní obrazovce vyžaduje následující vybavení:

 • PSP (buď model řady 2000 nebo 3000).
 • Komponentní nebo kompozitní AV kabel PSP.
 • Televizor s příslušnými porty AV-in (aby odpovídal vašim kabelům PSP).
 • Síťový adaptér pro váš PSP je dobrý nápad, ale není nezbytný.
 • Hra na UMD nebo paměťové kartě.

Jak hrát hry PSP na televizi

Chcete -li hrát hry PSP na velkoplošné televizi, musíte konzolu připojit k televizoru pomocí kabelu AV.

 1. Připojte svůj PSP pomocí napájecího adaptéru nebo se ujistěte, že je baterie dostatečně nabitá po dobu, kterou chcete hrát.

 2. Připojte AV kabel k video výstupnímu portu ve spodní části vašeho PSP. Je to jediný port, do kterého se vejde konec kabelu.

 3. Druhý konec kabelu AV zapojte do příslušných portů na televizoru. Komponentní kabel má pět barevně označených konektorů pro vložení a kompozitní kabel má tři. Pokud plánujete hrát na televizi hodně her (nebo sledovat hodně filmů s UMD) a váš televizor má více vstupů, můžete nechat připojený AV kabel a v případě potřeby jednoduše znovu připojit konec PSP.

 4. Zapněte televizor a vyberte požadovaný vstup. To se liší v závislosti na modelu vašeho televizoru, takže pokud si nejste jisti, podívejte se do uživatelské příručky (nebo můžete vybrat vstup vyzkoušením dostupných, jakmile je váš PSP zapnutý a nastavený pro výstup videa).

 5. Zapněte PSP. Jakmile se úplně spustí, stiskněte a podržte Zobrazit tlačítko na přední straně PSP. Obrazovka kapesního počítače by měla zčernat a na televizní obrazovce by se mělo objevit její obvyklé zobrazení. Tlačítko Display je tlačítko s obdélníkem ve tvaru televizní obrazovky, které se obvykle používá k nastavení jasu obrazovky.

 6. Vložte svoji hru UMD do jednotky UMD PSP nebo vložte paměťovou kartu do slotu pro paměťovou kartu, pokud jste tak ještě neučinili, a poté přejděte na Hra pomocí tlačítek PSP stejně, jako kdybyste chtěli hrát hru na obrazovce PSP.

 7. Vyhledejte hru v nabídce Hra a stiskněte tlačítko X tlačítko pro spuštění přehrávání. Pomocí tlačítek svého PSP můžete hrát stejně jako při normálním hraní. Představte si PSP jako konzoli a ovladač v jednom a televizi jako externí displej.

 8. Až hru dokončíte, uložte si hru jako obvykle. Stiskněte a podržte Zobrazit tlačítko znovu a obraz obrazovky zmizí z vašeho televizoru a znovu se objeví na vašem PSP. Odpojte kabely od televizoru a PSP.