Skip to content

Jak integrovat počítač do systému domácího kina

15 de Srpen de 2021
Home Theater Blue Soffits Dana Hoff 160839164 56a4a0f85f9b58b7d0d7e538

Co vědět

  • Připojte počítač k televizoru pomocí vstupu VGA nebo HDMI televizoru nebo použijte převodník VGA na HDMI nebo USB na HDMI.
  • Pomocí přehrávače disků Blu-ray Disc nebo streameru médií můžete přistupovat a streamovat obsah zvuku, videa a fotografií z počítače do televize.
  • Pokud má váš televizor a počítač rozhraní RS232, ethernetové porty nebo Wi-Fi, propojte je, aby počítač mohl ovládat funkce a nastavení.

Tento článek vysvětluje, jak integrovat stolní nebo přenosný počítač s domácím kinem, což vám umožní používat televizor jako monitor počítače, přistupovat k poslechu plnému místnosti, zobrazovat videa a fotografie na televizoru a další.

Použijte svůj televizor jako monitor PC

Nejjednodušší způsob, jak integrovat počítač s domácím kinem, je připojení k televizi. K televizi můžete dokonce připojit tablet Surface. U dnešních televizorů HD a 4K Ultra HD může být rozlišení displeje a celková kvalita obrazu stejně dobrá jako u mnoha počítačových monitorů. Chcete -li to provést, zkontrolujte, zda je váš televizor vybaven vstupním konektorem VGA (monitor PC). Pokud ne, můžete si zakoupit převodník VGA na HDMI nebo USB na HDMI. Pokud má váš počítač výstup DVI, můžete k připojení počítače k ​​televizoru použít také adaptér DVI na HDMI. Pokud má váš počítač výstup HDMI (většina novějších ano), odpadá tím potřeba dalšího adaptéru. Výstup HDMI počítače můžete připojit přímo ke vstupu HDMI na televizoru. S počítačem připojeným k televizoru máte k dispozici velkou obrazovku, se kterou můžete pracovat. To je skvělé nejen pro prohlížení fotografií a videí, ale procházení webu, práce na dokumentech, vytváření videa a úpravy obrázků získává novou perspektivu. Pro hráče podporují některé televizory HD a Ultra HD vstupní signály 1080p 120Hz. Pokud uvažujete o používání televizoru jako součásti herního zážitku z počítače, ověřte si u této funkce, jak svůj počítač, tak potenciální televizi.

Přístup ke zvuku z počítače v systému domácího kina

Kromě sledování obrazovky počítače na televizoru musíte také přenášet zvuk z počítače do zvukového systému televizoru nebo domácího kina.

Pokud váš počítač podporuje HDMI, připojte jej k jednomu ze vstupů HDMI na televizoru nebo přijímači domácího kina. Pokud používáte připojení HDMI, mělo by také přenášet zvuk, protože HDMI může přenášet obrazový i zvukový signál. Ať už máte výstup HDMI připojen přímo k televizoru nebo je veden přes přijímač domácího kina, na vašem televizoru by se měla zobrazit obrazovka vašeho počítače a z vašeho televizoru nebo přijímače domácího kina byste měli slyšet zvuk. Pokud váš přijímač domácího kina detekuje příchozí bitový tok Dolby Digital (ze služeb, jako je Netflix nebo Vudu, nebo pokud přehráváte disk DVD na počítači), dekóduje signál pro plný zážitek z poslechu prostorového zvuku. Pokud váš počítač nemá HDMI, ale má DVI nebo VGA, některá řešení vám přesto umožní přístup ke zvuku. Jedním řešením je zjistit, zda má jeden ze vstupů HDMI na televizoru spárovanou sadu analogových zvukových vstupů. Pokud ano, připojte počítač k tomuto vstupu HDMI (prostřednictvím adaptéru VGA nebo DVI na HDMI), abyste získali přístup k videu, a poté připojte zvukové výstupy z počítače k ​​analogovému zvukovému vstupu spárovanému s tímto vstupem HDMI. Pokud používáte přijímač domácího kina, zkontrolujte, zda má váš počítač vícekanálové výstupy, které se obvykle používají pro napájený reproduktorový systém prostorového zvuku PC. Pokud ano, můžete použít stejné výstupy (pomocí adaptérů) k připojení k přijímači domácího kina, který poskytuje sadu analogových vícekanálových vstupů předzesilovače. Pokud má váš počítač digitální optický zvukový výstup, můžete jej připojit k digitálnímu optickému vstupu na přijímači domácího kina. Pokud používáte vícekanálové řešení analogového nebo digitálního optického zvuku s přijímačem domácího kina, musíte připojit výstup HDMI nebo VGA z vašeho počítače přímo k televizoru a zvuková připojení provést samostatně k přijímači domácího kina.

Zkombinujte komponenty svého počítače a domácího kina do sítě

Možnosti dosavadní integrace počítače do nastavení domácího kina vyžadují, aby byl počítač v blízkosti vašeho televizoru a přijímače domácího kina. Počítač však můžete do domácího kina integrovat i v jiné místnosti prostřednictvím sítě. K vašemu internetovému routeru (ať už přes ethernet nebo Wi-Fi) můžete kromě počítače připojit také chytrou televizi, streamer médií, přehrávač disků Blu-ray Disc a dokonce i mnoho přijímačů domácího kina a vytvořit tak jednoduchou domácí síť. V závislosti na možnostech vašich připojených zařízení budete možná moci přistupovat a streamovat audio, video a statické snímky uložené v počítači do vašeho televizoru prostřednictvím kompatibilního přehrávače disků Blu-ray Disc nebo streameru médií. Funguje to tak, že váš televizor, přehrávač disků Blu-ray Disc nebo streamer médií může mít vestavěnou aplikaci nebo jednu nebo více stažitelných aplikací, které jí umožňují rozpoznat a komunikovat s počítačem, který se jeví jako médium server (může být vyžadován další software). Jakmile jste identifikováni, můžete pomocí televizoru nebo jiného zařízení vyhledat v počítači soubory médií, které lze přehrát. Jedinou nevýhodou je, že v závislosti na vašem zařízení nebo použité aplikaci nemusí být všechny mediální soubory kompatibilní, ale poskytuje vám způsob, jak si užít mediální obsah uložený v počítači, aniž byste museli sedět před počítačem.

Oprava místnosti domácího kina

Dalším způsobem, jak se počítač může stát součástí domácího kina, je nástroj pro nastavení a ovládání systému. Téměř všechny přijímače domácího kina mají systém nastavení reproduktorů (aka Room Correction). V závislosti na značce mají různé názvy. Mezi příklady patří Anthem Room Correction (Anthem AV), MCACC (Pioneer), YPAO (Yamaha), Accu EQ (Onkyo), Audyssey (Denon/Marantz). Ačkoli se některé detaily liší, všechny systémy fungují pomocí přiloženého mikrofonu umístěného na primární poslechové pozici. Přijímač vydává testovací tóny, které přijímač analyzuje. Analýza umožňuje přijímači nastavit správné úrovně reproduktorů a přechodové body mezi reproduktory a subwooferem, aby váš systém zněl nejlépe. U některých přijímačů domácího kina můžete ke spuštění a sledování procesu nebo výsledků nastavení reproduktorů použít počítač. Výsledky mohou obsahovat numerické tabulky a frekvenční grafy, které lze exportovat a zobrazit nebo vytisknout pomocí počítače. U systémů pro korekci místnosti, které využívají výhod spuštění a monitoru počítače, je třeba počítač připojit přímo k přijímači domácího kina. Přesto, pokud přijímač provádí všechny úkoly interně a výsledky pouze exportuje na USB flash disk, počítač může být kdekoli.

Ovládání domácího kina

Dalším způsobem, jakým může být počítač užitečným nástrojem, je jeho použití jako ovládacího rozbočovače systému domácího kina. Pokud mají vaše klíčové komponenty (například přijímač TV a domácího kina) a počítač rozhraní RS232, ethernetové porty a v některých případech Wi-Fi pomocí internetového protokolu, můžete je propojit, aby počítač mohl ovládat funkce a nastavení. V některých případech může váš počítač ovládat osvětlení místnosti, teplotu nebo větrání a u systémů videoprojekce ovládat motorizované obrazovky.

Sečteno a podtrženo

Existuje několik způsobů, jak můžete počítač (nebo Mac) použít jako součást systému domácího kina. Ačkoli můžete do nastavení domácího kina na určité úrovni integrovat téměř jakýkoli počítač, můžete zvážit nákup nebo stavbu vlastního počítače domácího kina (HTPC). Tím zajistíte úplnou kompatibilitu s vašimi televizory, audio systémy domácího kina, hrami a streamováním. Televize jsou také stále sofistikovanější a zasahují do některých funkcí počítače, včetně integrovaného procházení webu, streamování a základního ovládání domácí automatizace, jako jsou světla, životní prostředí a bezpečnostní systémy. Zkombinujte to s možnostmi chytrých telefonů a tabletů, které mohou také streamovat obsah do komponentů PC a domácího kina přímo nebo prostřednictvím sítě, a také provádět funkce ovládání domácího kina prostřednictvím kompatibilních aplikací. Je zřejmé, že už neexistuje žádný svět pouze pro domácí kino, pouze pro PC nebo mobilní zařízení-vše se mísí v jeden komplexní digitální životní styl.