Skip to content

Jak mohu aktualizovat svůj firmware PSP?

8 de Červenec de 2021
psp sony playstation portable console 534194895 5ba7b4ee4cedfd0025962aa2

Udržování firmwaru vašeho PSP v aktuálním stavu je důležité, pokud chcete využít všech elegantních funkcí, které Sony zahrnovala. Mnoho nových her bude také vyžadovat, abyste měli v systému určitou verzi firmwaru. Aktualizace firmwaru vašeho PSP naštěstí není obtížná, i když zpočátku to může být trochu matoucí. Mějte však na paměti, že pokud chcete spustit programování homebrew, aktualizace firmwaru nemusí být tou nejlepší volbou. Pokud však chcete spouštět pouze oficiální software a hry, aktualizace je tou nejlepší volbou.

Tři způsoby aktualizace firmwaru PSP

Společnost Sony nabízí tři různé způsoby aktualizace firmwaru vašeho PSP, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašemu připojení k internetu a vybavení. Protože existují tři různé způsoby aktualizace, prvním krokem je vybrat, který z nich použijete. Pokud si nejste jisti, přečtěte si pokyny pro každého a vyberte ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Aktualizujte firmware PSP prostřednictvím aktualizace systému

Nejpřímější způsob aktualizace firmwaru je pomocí funkce „aktualizace systému“ na samotném PSP. Abyste mohli používat tuto metodu, musíte mít bezdrátové připojení k internetu, takže pokud připojujete počítač pomocí kabelového nebo telefonního připojení a nepoužíváte internet na vašem PSP, budete muset zvolit jinou možnost. Pokud máte na svém PSP bezdrátový přístup, postupujte takto:

 1. Zkontrolujte, zda je vaše baterie PSP nabitá. Zapojte AC adaptér do PSP a do zásuvky ve zdi.
 2. Ujistěte se, že na paměťové kartě (nebo na integrované paměti, pokud máte PSPgo) je alespoň 28 MB volného místa.
 3. Zapněte PSP a přejděte na Nastavení menu a vyberte Aktualizace systému.
 4. Po zobrazení výzvy vyberte Aktualizace přes internet.
 5. Poté budete muset vybrat připojení k internetu (pokud jste již nějaké nastavili) nebo vybrat [New Connection] a postupujte podle pokynů pro přístup k bezdrátovému připojení k internetu.
 6. Když je PSP připojen, automaticky zkontroluje aktualizaci a pokud najde novější verzi firmwaru, zeptá se, zda chcete provést aktualizaci. Vybrat Ano.
 7. Během čekání na stažení aktualizace nevypínejte PSP ani jinak nefičejte na tlačítkách. Pokud chcete zkontrolovat stav stahování a funkce úspory energie vypla obrazovku PSP, stiskněte tlačítko Zobrazit tlačítko pro opětovné rozjasnění obrazovky (je to tlačítko ve spodní části s malým zaobleným obdélníkem).
 8. Po stažení aktualizace budete dotázáni, zda ji chcete hned aktualizovat. Vybrat Ano a počkejte na instalaci aktualizace. Po dokončení aktualizace se program PSP restartuje, takže před stisknutím libovolného tlačítka se ujistěte, že je instalace a restart dokončen.
 9. Pokud se rozhodnete pro aktualizaci později, najdete soubor ke stažení pod Systém menu, v Aktualizace systému. Tentokrát vyberte Aktualizace prostřednictvím úložného média zahájíte aktualizaci. Případně můžete přejít na Hra v nabídce a vyberte paměťovou kartu a poté aktualizaci. lis X zahájíte aktualizaci.
 10. Po dokončení aktualizace můžete aktualizační soubor z paměťové karty smazat, abyste ušetřili místo.

Aktualizujte firmware PSP přes UMD

Další nejpřímější způsob aktualizace firmwaru je z nedávné hry UMD. Je zřejmé, že tuto metodu nemůžete použít na PSPgo a není to nejlepší volba, pokud chcete mít nejnovější firmware, protože i nejnovější hry budou obsahovat pouze nejnovější verzi, kterou ke spuštění potřebují, a ne nejnovější vydaná verze. Může to však být dobrá strategie, pokud se chcete jen obtěžovat s aktualizací, když musíte spustit hry, které vlastníte.

 1. Ujistěte se, že je vaše baterie PSP plně nabitá, a zapojte AC adaptér do PSP a do zásuvky ve zdi.
 2. Vložte nedávnou hru UMD do slotu UMD (mějte na paměti, že ne každá hra UMD bude obsahovat aktualizaci – bude tam pouze v případě, že hra potřebuje ke spuštění konkrétní aktualizaci) a zapněte PSP.
 3. Pokud je verze firmwaru na UMD novější než ta na vašem PSP a tato verze je pro spuštění hry na UMD vyžadována, zobrazí se při pokusu o spuštění hry obrazovka s žádostí o aktualizaci. Vybrat Ano zahájíte aktualizaci.
 4. Alternativně můžete přejít na aktualizovaná data pod položkou Hra Jídelní lístek. Vybrat Aktualizace PSP ver. x.xx (kde x.xx znamená jakoukoli verzi firmwaru na UMD).
 5. Počkejte na instalaci firmwaru. PSP se automaticky restartuje, jakmile je nainstalován firmware, takže se na svém PSP nepokoušejte nic dělat, dokud si nebudete jisti, že aktualizace byla dokončena a systém se restartoval.

Aktualizujte firmware PSP přes PC (Windows nebo Mac)

Pokud nemáte bezdrátové připojení k internetu nebo ve svém PSP nikdy nepoužíváte internet, můžete si také stáhnout aktualizace firmwaru PSP do počítače a provést aktualizaci odtud. Existuje několik různých způsobů, jak dostat data ke stažení do vašeho PSP přes PC, ale jakmile na ně přijdete, není to příliš obtížné. Klíčem je dostat aktualizační data na naši paměťovou kartu PSP (nebo integrovanou paměť PSPgo) ve správné složce.

 1. Ujistěte se, že je baterie vašeho PSP nabitá a připojte ji ke zdi pomocí napájecího adaptéru.
 2. Vložte paměťovou kartu s alespoň 28 MB volného místa na jedno ze tří míst: PSP, slot pro paměťovou kartu v počítači (pokud má) nebo čtečku paměťových karet.
 3. Pokud vložíte paměťovou kartu do PSP nebo do čtečky karet, připojte ji k počítači pomocí kabelu USB (u PSP se může automaticky přepnout do režimu USB nebo budete muset přejít na Systém menu a vyberte Režim USB).
 4. Zkontrolujte, zda má paměťová karta složku nejvyšší úrovně s názvem „PSP“. Ve složce PSP by měla být složka s názvem HRA a ve složce GAME by měl být jeden s názvem AKTUALIZACE (všechny názvy složek bez uvozovek). Pokud složky neexistují, vytvořte je.
 5. Stáhněte si data aktualizace ze stránky System Update na webu PlayStation.
 6. Buď stáhněte soubor přímo do složky UPDATE na paměťové kartě PSP, nebo jej uložte někde do počítače, kde jej najdete, a poté jej přeneste do složky UPDATE.
 7. Pokud jste použili slot pro paměťovou kartu počítače nebo čtečku karet, vyjměte paměťovou kartu a vložte ji do PSP. Pokud jste použili svůj PSP, vysuňte PSP z počítače a odpojte USB kabel (nechte AC adaptér zapojený).
 8. Přejděte na PSP Systém menu a vyberte Aktualizace systému. Vybrat Aktualizace prostřednictvím úložného média spusťte aktualizaci. Případně můžete přejít na Hra v nabídce a vyberte paměťovou kartu a poté aktualizaci. lis X zahájíte aktualizaci.
 9. Počkejte na instalaci firmwaru. PSP se automaticky restartuje, jakmile je nainstalován firmware, takže se na svém PSP nepokoušejte nic dělat, dokud si nebudete jisti, že aktualizace byla dokončena a systém se restartoval.
 10. Po dokončení aktualizace můžete aktualizační soubor z paměťové karty smazat, abyste ušetřili místo.