Skip to content

Jak nainstalovat APK na Android

31 de Červenec de 2021
how to install apk on android 4177185 67 5bc7c9e9c9e77c0051d5aaff

Co vědět

 • Přejděte na stránku a povolte prohlížeči Chrome instalovat neznámé aplikace Nastavení > Aplikace > Jídelní lístek > Speciální přístup > Nainstalujte si neznámé aplikace.
 • Nainstalujte si správce souborů (například Cx File Explorer nebo File Manager), abyste mohli soubor APK najít po jeho stažení do telefonu.
 • Stáhněte si soubor APK a otevřete jej a nainstalujte. Alternativně můžete přenést instalační program APK z počítače pomocí USB.

Pokud chcete používat aplikaci mimo obchod Google Play, můžete si nainstalovat soubor APK aplikace. Tento článek vysvětluje, jak nainstalovat APK na Android 7 nebo novější.

Povolit neznámé aplikace v systému Android

Než budete moci stahovat soubory APK pomocí prohlížeče Chrome nebo jiného prohlížeče, musíte nejprve povolit neznámé aplikace:

 1. Přejděte do nastavení zařízení a klepněte na Aplikace a oznámení (nebo Aplikace ve starších verzích systému Android).

 2. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu.

 3. Klepněte na Speciální přístup.

 4. Klepněte na Nainstalujte si neznámé aplikace.

 5. Klepněte na Chrome (nebo jakýkoli webový prohlížeč používáte)

 6. Hýbat se Povolit z tohoto zdroje do Na pozice.

  Instalovat neznámé aplikace, Chrome a Povolit z tohoto zdroje přepínají v nastavení systému Android

Nainstalujte si Android File Manager

Nyní, když jste telefon nakonfigurovali tak, aby vám umožnil instalovat neznámé aplikace, budete potřebovat způsob, jak v telefonu najít soubor aplikace (soubor APK), abyste jej mohli spustit. Telefony Android se obvykle dodávají s aplikací pro správu souborů, kterou můžete použít, ale pokud ji nemáte, vyhledejte ji na Google Play. Mezi nejlepší možnosti patří Průzkumník souborů Cx a Správce souborů.

Stáhněte si instalační program APK ze svého Androidu

Nejjednodušší způsob, jak nainstalovat soubor APK do systému Android, je stáhnout soubor pomocí výchozího prohlížeče Chrome.

 1. Najděte web s aplikací pro Android a klepnutím na odkaz stáhněte soubor APK. Přijměte všechna vyskakovací okna, včetně „Tento typ souboru může poškodit vaše zařízení“. Stahujte pouze soubory APK z důvěryhodných zdrojů. Rychlé vyhledávání Google vám často může sdělit, zda má aplikace (nebo společnost, která ji vyrábí) pochybnou pověst.

 2. Pokud vám webový prohlížeč telefonu po stažení nedává možnost soubor otevřít, otevřete aplikaci Průzkumník souborů, přejděte na Soubory ke stažení složku ve vašem zařízení a poté klepněte na Soubor APK.

 3. Povolte aplikaci všechna požadovaná oprávnění, která požaduje. Poté v dolní části okna instalačního programu klepněte na Nainstalujte.

  OK a nainstalovat v Android Downloads

 4. Nyní uvidíte aplikaci dostupnou v seznamu nainstalovaných aplikací.

Přeneste instalační program APK přes USB

Pokud v telefonu nemáte přístup k internetu nebo z jiného důvodu nemůžete ke stažení souboru použít prohlížeč, můžete si přesto nainstalovat aplikace z počítače. Pomocí webového prohlížeče v počítači stáhněte soubor APK stejným způsobem, jak je popsáno výše. Jakmile je stažen, připojte se k telefonu Android a přeneste soubor. Pokud jste Android nikdy nepřipojili k počítači, povolte ladění USB. Poté můžete telefon připojit k počítači pomocí kabelu USB a připojí telefon jako na paměťovou kartu. Jakmile je telefon připojen k počítači, zobrazí se jako další jednotka v Průzkumníku souborů ve vašem počítači. Přesuňte soubor APK, který jste stáhli z webu aplikace, do /sdcard/stáhnout složku v telefonu. Jakmile je soubor přenesen, použijte aplikaci Průzkumník souborů v telefonu, jak je popsáno v předchozí části, klepněte na soubor APK a nainstalujte aplikaci. Pokud nemáte kabel USB, dalším řešením je instalace serveru WiFi FTP ze služby Google Play. Poté pomocí klienta FTP ve svém počítači (jako FileZilla) přeneste soubor APK z počítače do souboru /sdcard/stáhnout složku v telefonu. Jedná se však o pokročilou možnost a vyžaduje porozumění tomu, jak používat soubory FTP.

Pokročilé: Spusťte instalační program APK s minimálním ADB a rychlým spuštěním

Pokud instalační program APK neběží, když na něj klepnete, existuje pokročilé řešení, které by mohlo fungovat. Soubor APK můžete do svého Androidu nainstalovat z počítače pomocí nástroje s názvem Minimal ADB a Fastboot.

 1. Připojte svůj telefon přes USB a povolte ladění USB.

 2. Stáhněte a nainstalujte si do počítače nejnovější verzi Minimal ADB a Fastboot.

 3. Spusťte nástroj a otevře se příkazové okno. Když je telefon připojen k počítači pomocí kabelu USB, zadejte příkaz adb zařízení. Pokud nástroj detekuje váš telefon, pod ním se zobrazí ID zařízení Seznam připojených zařízení. Nyní jste připraveni přenést soubor APK.

  Minimální příkaz ADB a Fasbboot adb zařízení ke kontrole telefonu.

 4. Pomocí Průzkumníka souborů Windows najděte stažený soubor APK ve svém počítači.

 5. Klepněte pravým tlačítkem na soubor a vyberte kopírovat.

 6. Pomocí Průzkumníka souborů Windows přejděte do složky Minimální ADB a Fasbtoot (obvykle c: Program Files (x86) Minimal ADB and Fastboot ).

 7. Vložte soubor APK do této složky.

 8. Přejmenujte soubor APK na něco krátkého, aby bylo snadné jej zadat jako příkaz.

 9. Zpět do stejného příkazového okna, které jste předtím měli otevřené, zadejte příkaz instalace adb název aplikace (nahraďte názvem vašeho souboru APK).

  Instalace instalačního programu APK pomocí Minimal ADB a Fastboot.

 10. Když vidíte to slovo Úspěch, aplikace je nainstalována ve vašem telefonu.

Co je to APK?

APK (Android Package Kit) je typ souboru, který nainstaluje aplikaci pro Android. Je to jako spustitelný soubor (EXE) pro Windows nebo instalační program balíčku (PKG) pro Mac. Pokud jste si někdy nainstalovali aplikaci pro Android z obchodu Google Play, pak jste použili soubor APK, aniž byste si to uvědomovali. Když klepnete na Nainstalujte tlačítko, Google Play automatizuje proces přenosu souboru APK do vašeho telefonu a jeho spuštění za vás.

Proč používat APK?

Pokud aplikace pro Android, kterou chcete nainstalovat, není na Google Play k dispozici, můžete si stáhnout soubor APK z webu a nainstalovat jej ručně.

Hledání instalačních programů APK

Existuje mnoho webů, na kterých můžete najít aplikace, které nelze nainstalovat z Google Play. Tři z nejpopulárnějších jsou APK Pure, Reddit’s APK Directory a APK Mirror.