Skip to content

Jak nainstalovat TWRP Custom Recovery na Android

18 de Srpen de 2021
GettyImages 545864051 5c29cf6346e0fb0001d25712

Upravte své zařízení Android lépe přizpůsobitelné pomocí nástroje pro vlastní obnovu Team Win Recovery Project (TWRP), který poskytuje bezpečný přístup k pokročilým funkcím přizpůsobení. Pomocí TWRP můžete vyzkoušet nevydaný nebo neoficiální software, jako jsou přizpůsobené verze operačního systému Android, beta verze nadcházejících vydání nebo aplikace, které nejsou v Obchodě Google Play k dispozici. Pomocí rozhraní TWRP můžete mimo jiné instalovat soubory paměti ROM (Read-Only Memory), vymazat zařízení, zálohovat zařízení a obnovit jeho tovární nastavení. Pokyny v tomto článku platí pro většinu smartphonů a tabletů s Androidem 7.0 (Nougat) nebo novějším.

Jak nainstalovat TWRP na Android

Tato metoda je univerzální a funguje pro většinu zařízení Android. Před instalací nástroje TWRP Custom Recovery proveďte rootování zařízení a odemkněte jeho zavaděč. Pokud tak neučiníte, způsobí to problémy s instalací a může to způsobit nepoužitelnost zařízení. Před rootováním také zálohujte data zařízení.

 1. Přejděte do Obchodu Google Play, poté si stáhněte a nainstalujte oficiální aplikaci TWRP.

 2. Otevřete aplikaci a přijměte podmínky.

 3. Vybrat Spustit s oprávněním root zaškrtněte políčko a poté vyberte OK. Pokud jste se dostali tak daleko, ale nemáte přístup root, flashujte TWRP na zařízení s odemčeným bootloaderem pomocí Fastboot.

 4. Vybrat TWRP Blikat, poté vyberte Dovolit pro všechny žádosti o přístup, které se objeví.

 5. Vybrat Vyberte Zařízení, poté ze seznamu vyberte své zařízení. Buď zadejte název zařízení, nebo jej vyhledejte vyhledáním.

  Pokud nevidíte přesný model zařízení, nemůžete jít dál ani použít většinu funkcí aplikace.

 6. Stáhněte si nejnovější soubor obrázků TWRP pro zařízení a uložte jej do interního úložiště.

 7. Vraťte se do aplikace a vyberte Vyberte soubor, který chcete blikat.

 8. Najděte a vyberte soubor obrázku.

 9. Vybrat Flash to Recovery, pak akci potvrďte. Operace se dokončí během několika sekund.

  Zaškrtávací políčko Stáhnout, tlačítko Flash to Recovery, tlačítko OK pro potvrzení v aplikaci TWRP Flash

Potvrďte, že je TWRP nainstalován správně

Pokud chcete zjistit, zda proces instalace fungoval, když se zobrazí možnost restartovat zařízení, vyberte Zotavení režimu. Zařízení se restartuje a místo domovské obrazovky systému Android přejde do rozhraní TWRP.