Skip to content

Jak najít číslo IMEI nebo MEID vašeho telefonu

2 de Srpen de 2021
wet smartphone 3369007 1920 5b970b0ec9e77c0050c986d4

Váš telefon nebo tablet používá jedinečné číslo IMEI nebo MEID, které jej odlišuje od ostatních mobilních zařízení. Toto číslo budete možná potřebovat k odemčení mobilního telefonu nebo tabletu, ke sledování nebo detekci ztraceného nebo odcizeného mobilního telefonu nebo k zjištění, zda váš telefon bude fungovat v síti jiného operátora. Zde je návod, jak najít IMEI nebo MEID na vašem mobilním zařízení. Informace v tomto článku platí pro všechny chytré telefony a mobilní tablety.

O číslech IMEI a MEID

IMEI je zkratka pro Mezinárodní identita mobilního zařízení. Je to jedinečné 15místné číslo přiřazené všem mobilním zařízením. 14místný MEID je zkratka pro Mobile Equipment Identifier a má podobně identifikovat mobilní zařízení. Někdy je také známé jako elektronické sériové číslo. IMEI můžete přeložit na MEID zrušením poslední číslice. Mobilní telefony a tablety CDMA v sítích Sprint a Verizon mají číslo MEID, zatímco sítě GSM jako AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI.

Čísla IMEI a MEID na zařízeních iOS

Pokud máte iPhone nebo iPad s mobilní službou, můžete pomocí této metody vyhledat čísla IMEI nebo MEID. Váš iPhone nebo iPad může obsahovat čísla IMEI i MEID. Na zařízení iOS klepněte na Nastavení > Všeobecné > O a poté přejděte dolů a vyhledejte čísla IMEI a MEID. Klepnutím a podržením IMEI nebo MEID zkopírujete číslo do schránky pro vložení jinam.

S mobilními zařízeními jsou spojena další čísla. ICCID je identifikátor karty integrovaného obvodu, který identifikuje vaši SIM kartu. Na zařízeních iOS je SEID ID zabezpečeného prvku, které pomáhá zabezpečit transakce Apple Pay.

Čísla IMEI a MEID na zařízeních Android

Na zařízeních Android máte několik způsobů, jak zkontrolovat čísla IMEI a MEID.

  • Přejděte do Nastavení zařízení. Odtud přejděte dolů a klepněte na O telefonu. Poté klepněte naPostavení a přejděte dolů a vyhledejte číslo IMEI nebo MEID.
  • Zkontrolujte svůj Google Dashboard. Přihlaste se na svůj Google Dashboard. Přejděte dolů na Android sekci a kliknutím na šipku ji rozbalte. Zde najdete seznam všech vašich zařízení a čísla IMEI pro každé z nich.

Obecné tipy pro hledání čísel IMEI a MEID

Ačkoli neexistuje univerzální zkratka pro nalezení těchto čísel, jeden z několika postupů by měl pokrývat téměř všechna zařízení.

Vytočte speciální číslo

Na některých telefonech můžete otevřít aplikaci pro vytáčení telefonu a zadat *#06#. Ještě předtím, než klepnete na tlačítko Volat nebo Odeslat, telefon zobrazí číslo IMEI nebo MEID, abyste mohli pořídit snímek obrazovky nebo si jej zapsat. Vytáčení *#06# číslo nefunguje na telefonech Verizon iPhone.

Zkontrolujte zadní část telefonu

Kód IMEI nebo MEID by mohl být vytištěn nebo vyrytý na zadní stranu telefonu, zejména u starších modelů iPhonů, které jej měly umístěné v dolní části.

Zkontrolujte baterii

Pokud má váš telefon vyjímatelnou baterii, lze číslo IMEI nebo MEID vytisknout na nálepku na zadní straně telefonu za vyjímatelnou baterií. Vypněte telefon, sejměte kryt baterie a vyjměte baterii, abyste našli číslo IMEI nebo MEID.