Skip to content

Jak nastavit domácí kino venku

26 de Červen de 2021
open air cinema 5a14638d22fa3a003726fad2

Co je třeba vědět

  • Potřebné položky: Videoprojektor nebo venkovní TV, plátno, audio systém, reproduktory, zařízení zdroje obsahu, kabely nebo vodiče, přepěťová ochrana.
  • Můžete si vyrobit domácí projekční plátno s několika bílými prostěradly zavěšenými na zdi, dešťovém žlabu, markýze nebo šňůře na prádlo.
  • V ideálním případě chcete, aby mezi obrazovkou a projektorem byla vzdálenost nejméně dvacet stop. Experimentujte se vzdáleností, dokud obrázek nevypadá dobře.

Vaše domácí kino nemusí být uvnitř. Zde je návod, jak nastavit venkovní domácí kino, abyste mohli sledovat filmy, přehrávat hudbu a bavit hosty na zahradě.

Co potřebujete pro venkovní domácí kino

Chcete-li ve svém dvoře umístit přenosné domácí kino, budete potřebovat následující:

  • Videoprojektor nebo venkovní TV
  • Obrazovka
  • Zvukový systém a reproduktory
  • Zařízení zdroje obsahu
  • Kabely nebo vodiče
  • Přepěťová ochrana

Vytvořte obrazovku pro venkovní domácí kino

Domácí projekční plátno si můžete vyrobit pomocí jedné nebo dvou nažehlených bílých prostěradel velikosti king. Pokud používáte dva listy, sešívejte listy dohromady (se spojenými dlouhými stranami) bílou nití. Pokud používáte prostěradlo, můžete jej pověsit na zeď, dešťový žlab, markýzu nebo šňůru na prádlo. Musíte být schopni ukotvit nebo připevnit horní, boční a spodní část plachty tak, aby zůstala napnutá a neházela se ve větru. Možná budete potřebovat lepicí pásku, špendlíky na prádlo, lano nebo jiný upevňovací materiál, který vám pomůže při upevňování plachet. Můžete také použít nebo vyrobit rám (podobný čtvercovému trampolínovému rámu, který je namontován pouze svisle). Jako poslední možnost promítněte obraz na zeď. Stěna musí být dostatečně bílá a dostatečně reflexní, aby přispívala k jasnému obrazu.

Kupte si projekční plátno pro venkovní použití

Pokud je výroba a zavěšení obrazovky příliš obtížné, pořiďte si velkou volně stojící přenosnou obrazovku. Profesionální projekční plátno poskytuje lepší obraz díky své reflexní ploše a přidává další náklady na vaše nastavení. Pokud plánujete jít s předem vyrobenou obrazovkou, pořiďte si obrazovku, která je o něco větší, než si myslíte, že potřebujete, protože to vám dává větší flexibilitu při nastavování projektoru. Při používání venku dodržujte zvláštní opatření, abyste udrželi projekční plátno čisté. Vezměte to dovnitř během nepříznivého počasí.

Vyberte videoprojektor

Když nastavujete videoprojektor, experimentujte se vzdáleností projektoru od plátna, abyste zjistili, co vypadá nejlépe za okolních podmínek. Hodně záleží na vzdálenosti mezi promítacím plátnem a projektorem. V ideálním případě budete chtít mezi nimi alespoň dvacet stop. Videoprojektory mohou být drahé. Přesto je k dispozici mnoho rozpočtových projektorů, které dělají provozuschopnou práci za přibližně 1 500 USD nebo méně. Pokud chcete sledovat filmy ve 3D, bude to dražší, protože budete potřebovat 3D projektor, 3D Blu-ray přehrávač, 3D Blu-ray filmy a dostatek 3D brýlí pro každého. 3D funguje nejlépe s projektorem, který dokáže vydat hodně světla v kombinaci s tmavým okolním prostředím.

Alternativa venkovní televize

Ačkoli kombinace projektoru a plátna je nejlepší a nejhospodárnější volbou pro sledování filmů venku, můžete se také rozhodnout pro samostatnou venkovní televizi. K dispozici je několik typů a velikostí venkovních televizorů LED / LCD, které se obvykle pohybují od 32 do 65 palců. Televizory vyrobené pro venkovní použití se vyznačují odolnou konstrukcí, díky které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a teplotám a některé jsou odolné proti dešti. Některé obsahují chladicí ventilátory a ohřívače, které kompenzují kolísání teploty a umožňují jejich celoroční použití na mnoha místech. Zatímco venkovní televizory mají antireflexní vrstvu, takže je lze sledovat během denního světla, vypadají nejlépe, když jsou chráněny před přímým slunečním zářením (například pod krytou terasou). Tyto televizory jsou dražší než LED / LCD televizory ekvivalentní velikosti a obvykle nemají další funkce, i když některé podporují rozlišení 4K. Většina venkovních televizorů má skromný vestavěný zvukový systém, který může stačit pro malou oblast sledování. Pro zážitek z domácího kina na zahradě je však doporučen externí zvukový systém.

Vyberte zařízení zdroje obsahu

Pokud chcete přehrávat DVD, pro větší obrazovku by byl lepší upscaling DVD přehrávač. Ještě lepší je investovat do přenosného přehrávače disků Blu-ray. Další možností je připojení notebooku s jednotkou DVD nebo Blu-ray Disc k projektoru. Mezi další zdrojová zařízení, která byste mohli chtít, patří:

  • Box převaděče DTV: Videoprojektory obvykle nemají zabudované televizní tunery. Pokud chcete sledovat živé televizní vysílání, jednou z možností je použít převodník DTV (ty, které umožňují analogovým televizím přijímat digitální televizní kanály) a anténu. Nejprve připojte zvuk z převodníku DTV k audio systému. Poté připojte žlutý kompozitní video výstup převodníku DTV ke vstupu kompozitního videa projektoru. Přestože převodník DTV přijímá televizní signály ve vysokém rozlišení, tyto signály vysílá ve standardním rozlišení.
  • TV anténa: Pokud máte venkovní televizi (která má vestavěný tuner), připojte k televizoru anténu a přijímejte místní televizní kanály. Některé venkovní televizory nabízejí bezdrátovou alternativu k přenosu televizních signálů z vnitřního kabelového nebo satelitního přijímače na venkovní televizi.
  • Streamer médií: Pokud máte streamer médií, připojte jej k videoprojektoru pomocí možností kompozitního, komponentního nebo HDMI.

Zvažte investování do prodlužovače Wi-Fi, pokud se ze své zahrady nemůžete připojit k domácí Wi-Fi síti.

Zajistěte domácí audio dvorek

Ačkoli malý počet videoprojektorů má vestavěný zesilovač a reproduktor, je výstupní hlasitost optimalizována pro prostředí malých místností, jako jsou obchodní jednání a malé učebny. Proto musíte zajistit zvuk pro vaše domácí domácí kino. Měl by stačit jednoduchý dvoukanálový stereofonní přijímač. Můžete si také zakoupit nástěnné, nástěnné nebo venkovní reproduktory, které lépe zapadají do prostředí zahrady a jsou optimalizovány pro lepší zvuk venku. Nástěnné reproduktory by měly být umístěny buď v horních rozích obrazovky, nebo uprostřed mezi horní a dolní částí obou stran obrazovky. Pokud jsou reproduktory stojanové, umístěte je pod levý a pravý roh obrazovky. Měly by být mírně nakloněny směrem ke středu, aby zvuk směřoval k oblasti poslechu a sledování. Experimentujte a uvidíte, jaké pozice řečníků fungují nejlépe.

Venkovní reproduktory a subwoofery na zahradě

Další alternativou je umístit videoprojektor na audiosystém pod televizorem (v závislosti na značce označovaný také jako zvuková základna, zvukový podstavec, základna reproduktoru nebo zvuková deska).

Vyberte kabely a drát reproduktoru

Možná budete potřebovat kabely S-Video, komponentní video nebo HDMI, které vedou od přehrávače médií k videoprojektoru. Budete také potřebovat dva analogové kabely RCA L / R (nebo digitální optický kabel, pokud je k dispozici pouze tato možnost), které vedou od přehrávače médií k zesilovači nebo přijímači. Nakonec potřebujete dva vodiče reproduktorů vedoucí ze zesilovače nebo přijímače k ​​reproduktorům. Získejte stopu 100 stop surového drátu reproduktoru o průměru 16 a zkraťte jej na požadovanou délku potřebnou pro vzdálenost od každého reproduktoru k zesilovači nebo přijímači. Pokud jsou reproduktory namontovány na zeď, zajistěte, aby byly na vnější straně stěny reproduktorové terminály, které jsou snadno přístupné pro dočasné připojení. Budete potřebovat nějaký televizní stojan nebo mobilní stojan, který má police pro umístění videoprojektoru a dalších komponent.

Chraňte své zařízení napájecími kabely a přepěťovými ochranami

Aby vše fungovalo, potřebujete dlouhý prodlužovací kabel a přepěťovou ochranu s nejméně třemi zásuvkami. Dvacet pět až třicet stop silný napájecí kabel, stejně jako tlusté oranžové, které získáte v Home Depot, bude fungovat dobře. Máte-li venkovní zásuvky podél exteriéru domu, můžete použít kratší, v závislosti na vzdálenosti mezi komponenty a hlavní zásuvkou. Připojte přepěťovou ochranu na druhý konec kabelu a videoprojektor, DVD přehrávač a zesilovač do přepěťové ochrany.

Zásuvka a zástrčka používané na evropských táborech

Nezapínejte přepěťovou ochranu, dokud není vše zapojeno, včetně reproduktorů.

Tipy pro domácí domácí kino

Tady je několik dalších tipů, které vám zpříjemní zážitek z domácího kina ve venkovním prostředí:

  • Ujistěte se, že projektor má dostatečnou cirkulaci vzduchu ze stran a zezadu. Kompaktní videoprojektor může generovat velké množství tepla. Může se dočasně vypnout, pokud je teplota žárovky příliš vysoká. Možná budete muset přidat další externí ventilátor vedle projektoru, aby byl chladný.
  • Pozvěte své sousedy nebo jim dejte vědět, co děláte, aby vás hluk nepřekvapil. Nabídka jídla může být dobrý nápad, jak je přimět, aby šli spolu s venkovním domácím kinem.
  • Pokud žijete v rámci sdružení vlastníků domů, zkontrolujte, zda pro takovou činnost neexistují omezení nebo oznamovací postupy. Je důležité dodržovat předpisy Společenství o hluku a být citlivý na rozumné stížnosti.
  • Váš dvorek není komerční kino. Nemůžete inzerovat pro širokou veřejnost (žádné letáky, bannery nebo sousedské zpravodaje). Nemůžete také účtovat vstupné v prostředí, kde se zobrazuje film nebo televizní pořad chráněný autorskými právy.
  • Umístěte komponenty mimo bazény a grily. Dbejte na vlhkost, kouř, vodu a další škodlivé prvky. Pokud žijete na místě, kde může být vlhkost, neumisťujte videoprojektor na horní polici stojanu. To může vyžadovat vyšší stojan s další vnitřní policí.
  • Zkontrolujte své prostředí, zda neobsahuje jiné faktory, které by mohly bránit sledování, jako jsou zdroje okolního světla z pouličního osvětlení, osvětlení dvorku a vlastnosti sousedů, jakož i vnější zdroje hluku.
  • Určete si v garáži nebo domě úložný prostor pro stojan na součásti, plachtu, reproduktory a napájecí kabel. Díky tomu bude snadné v létě a při jiných zvláštních příležitostech vše zálohovat.