Skip to content

Tipy a triky pro prohlížeč Wii U

5 de Říjen de 2021
wii u tv remote 56a6ac175f9b58b7d0e43514

Internetový prohlížeč Wii U je software, který na Wii U používáme nejvíce, a to jednak proto, že rádi procházíme internet z gauče, a jednak proto, že pro streamování videa z mého počítače do Wii U používáme server Plex Media Server. Některé aspekty prohlížeče jsou dobře známé, například schopnost vyvolat ji při hraní hry za účelem hledání nápovědy nebo nahrávání snímků obrazovky. Brzy se objeví další, například funkce přepínání karet pomocí spouštěcích tlačítek. Ale zde jsou některé užitečné funkce, které jste možná neobjevili.

Přidejte slova k automatickému doplňování

Některý software pro zadávání textu si jednoduše pamatuje každé slovo, které jste zadali, ale prohlížeči Wii U (jako můj telefon s Androidem) je třeba říct, aby přidal slovo do svého slovníku. Chcete-li to provést, zadejte slovo a klepněte na něj v oblasti automatického dokončování pod polem pro zadávání textu.

Rychle vyhledejte část webové stránky

Pokud spěcháte, abyste se dostali někam do dlouhého dokumentu, nemusíte listovat o jednu obrazovku najednou. Držet ZR a ZL současně uvidíte zmenšenou verzi webové stránky, na které se můžete pohybovat nakláněním gamepadu nahoru nebo dolů. Zatímco zmenšený text nelze přečíst, je skvělý pro skenování stránky na něco většího, jako je obrázek, nebo pro dosažení začátku nebo konce dokumentu.

Skryjte své procházení před každým v místnosti

Nejvíce Nintendo-y aspekt prohlížeče je schopnost přinést závěs dolů na televizi, zatímco budete pokračovat v procházení na gamepadu. Po chvíli se vaše Mii objeví před oponou a bude dělat kouzelné triky, pokud nad nějakou hrou nespouštíte prohlížeč, v takovém případě uvidíte aktuální zobrazení této hry. Nintendo to vylíčilo jako způsob, jak například tajně vyhledat video, poté otevřít oponu, až bude připraveno, a nechat se bavit svými přáteli, ačkoli jej můžete také použít, pokud nechcete, aby lidé viděli, co vy. dívám se Chcete -li zavřít nebo otevřít oponu, stiskněte X. Pokud držíte X zatímco je opona zavřená, dostanete fanfáru, než se otevře.

Sledujte video při procházení webu

Pro mnoho lidí je jedním z nejzajímavějších okamžiků procházení Wii U poprvé, kdy zjistí, že při sledování videa na Wii U stisknutí malé šipky v pravém dolním rohu odstraní video z obrazovky gamepadu, což vám umožní pokračovat v procházení internetu při přehrávání videa na vašem televizoru. Ideální pro ty, kteří nemohou odolat multitaskingu.

Skrýt/zobrazit panel nástrojů

Chcete trochu více realitních obrazovek? Stisknutím levé analogové páčky se přepne zobrazení spodní navigační lišty, a pokud sledujete video, horní lišty videa. Samozřejmě je to možné omylem, takže pokud někdy procházíte a zjistíte, že chybí ovládací prvky navigačního panelu nebo přehrávání videa, zatlačte na páčku a vraťte je zpět.

Zavřete kartu tlačítkem B.

Stejně jako většina moderních prohlížečů můžete v prohlížeči Wii U otevřít více oken (karet) procházení (maximálně šest, po kterém každá otevřená karta způsobí zavření nejstarší karty), a to buď z navigačního panelu nebo stisknutím odkaz, dokud nenabídne navigační nabídku. Kartu můžete zavřít samozřejmě kliknutím na X pro tuto kartu na navbaru, ale nejrychlejší způsob, jak zavřít aktuálně otevřenou kartu, je podržet Tlačítko B. dolů na půl sekundy a poté uvolněte.

Rychlá video navigace

Jedním z našich oblíbených doplňků z aktualizace systému Wii U 4.0 byla možnost proskakovat nebo přetáčet videa. Pravé a levé ramenní tlačítko umožňuje skok o 15 sekund vpřed nebo 10 sekund zpět, zatímco držíte pravé tlačítko, video se přehrává dvojnásobnou rychlostí.

Opravte chybu YouTube „Videa na tomto zařízení nejsou k dispozici“

Nevíme, proč Youtube odmítá přehrávat některá videa na některých zařízeních, ale víme, jak to obejít na Wii U. Tajemství je nastavení prohlížeče „Nastavit agenta uživatele“ (klepněte na svůj Mii, klepněte na Úvodní stránka, klepněte na Nastavení, přejděte dolů po kohoutku Nastavit User Agent), což umožňuje prohlížeči maskovat se jako jiný prohlížeč. Zjistili jsme, že nastavení agenta uživatele na iPad funguje dobře; když ho nastavíme na Internet Explorer, řekne mi, že k přehrávání videa potřebujeme Flash.