Skip to content

Jak nastavit tuner kabelové karty Silicondust HDHomeRun Prime

14 de Srpen de 2021
15 345 006 Z09 58b7d41a5f9b5880802a60aa

HDHomeRun Prime vám umožňuje nahrávat nebo přehrávat živé televizní vysílání až na šesti různých zařízeních ve vaší domácnosti, aniž byste potřebovali set top box. Zde procházíme kroky pro instalaci SiliconDust HDHomeRun Prime.

Jak nastavit HDHomeRun Prime

Nejprve budete muset kontaktovat svého poskytovatele kabelových služeb a získat kartu CableCard, která slouží ke sledování a nahrávání více kanálů současně. Tuto kartu je nejlepší aktivovat před zahájením procesu instalace. Pokud máte kabelový systém Switched Digital Video (SDV), budete pravděpodobně potřebovat ladicí adaptér, aby HDHomeRun fungoval. Při nastavování tuningového adaptéru pomocí HDHomeRun postupujte podle těchto pokynů.

  1. Připojte koaxiální kabel mezi HDHomeRun a nástěnnou desku s koaxiálním vývodem. To bude pravděpodobně vyžadovat koaxiální rozbočovač, který vám umožní připojit HDHomeRun i kabelový modem ke stejné koaxiální zásuvce.

  2. Připojte dodaný síťový kabel mezi HDHomeRun a bezdrátový internetový router.

  3. Vložte kartu M od vašeho poskytovatele kabelových přenosů do HDHomeRun. Pokud máte systém Switched Digital Video (SDV) s tuningovým adaptérem, připojte tuningový adaptér k USB portu a kabelové lince HDHomeRun.

  4. Připojte napájecí adaptér mezi HDHomeRun a standardní zásuvku.

  5. Nainstalujte si do počítače software HDHomeRun. Postupujte podle průvodce nastavením softwaru a zaškrtněte políčko s dotazem, zda chcete detekovat a konfigurovat zařízení HDHomeRun. Navštivte webové stránky SiliconDust a stáhněte si nejaktuálnější software. Tím zajistíte, že budete mít nejnovější opravy a aktualizace. Každé objevené zařízení nebo „tuner“ má číslo a typ zdroje. Nechte to nastaveno na CableCARD.

  6. Proveďte skenování kanálu. Průvodce nastavením vám nabídne, aby to udělal automaticky. I když si můžete vybrat, které tunery chcete skenovat, stačí provést tuto funkci jednou.

  7. Vybrat Dokončit nebo dokončete proces nastavení pro všechny vaše tunery. Pokud konfigurujete svůj tuner poprvé, budete se muset přes nastavení sítě dostat na web tuneru a požádat o spárování CableCARD svého poskytovatele kabelových služeb.