Skip to content

Jak Nintendo 3DS promítá 3D obrázky?

2 de Srpen de 2021
3ds button buttons 1367036 f03a438fc5a74bdb968bd9f757167686

Jednou z nejprodávanějších funkcí herní konzole Nintendo 3DS je její schopnost zobrazovat 3D obrázky bez pomoci méně než módní pokrývky hlavy. Jak přesně tedy Nintendo 3DS promítá obrázky, aniž byste si nasadili retro červené a azurové 3D brýle?

Jak 3D funguje

3D vidíme v reálném životě, protože umístění našich očí spojuje dva 2D obrazy do jednoho 3D obrazu. Pokud jsou dva 2D obrázky pořízeny pod různými úhly-průměrnou vzdáleností mezi našimi očima-a díváme se na ně bok po boku s křížovýma očima, zdá se, že se na nás obraz vynoří. Jde o to, přimět naše oči, aby vnímaly efekt vyskakování, aniž bychom přešli oči. Toho je dosaženo několika způsoby. Nejikoničtějším způsobem je použití červeno-azurových anaglyfových brýlí, které fungují s filtry do červeno-azurového filmového projektoru. Červená čočka vyzařuje pouze azurové světlo, zatímco azurová je pro červené světlo. Tímto způsobem oko vidí pouze zdroj světla, který je pro něj určen, a 3D efekt s křížovýma očima je dosažen bez zmatku nebo únavy očí.

Proč nepotřebujete brýle, abyste viděli 3D na 3DS

Horní obrazovka Nintendo 3DS využívá filtr nazývaný paralaxní bariéra. Jeden z obrazů nezbytných pro zobrazení 3D je promítán doprava a druhý obraz vlevo. Obrázky zabírají střídající se svislé sloupce pixelů a jsou filtrovány přes paralaxní bariéru. Bariéra funguje jako průduch pro promítání obrazů a zajišťuje, že zasáhnou vaše oči v potřebných úhlech, aby vytvořily požadovaný 3D efekt. Aby Nintendo 3DS uspokojivě promítlo svou 3D iluzi, musíte být jeden až dva metry od horní obrazovky a dívat se přímo na ni. Pokud se podíváte příliš daleko na stranu, efekt nebude fungovat správně.