Skip to content

Jak nosit svůj Fitbit

16 de Srpen de 2021
woman sitting outside on park bench checking fitbit and smartphone goal stats t20 GgYjAo a405a0b1bcf74e0eb9e33f449a2bcad7

Takže jste si koupili Fitbit, protože chcete sledovat své kroky, srdeční frekvenci nebo obojí, a může to být dokonce proto, že se vám líbí funkce chytrých hodinek Fitbit Versa a Versa 2. Bez ohledu na důvod, jak nosíte svůj Fitbit by mohl výrazně ovlivnit shromažďované informace. Zde je návod, jak správně nosit svůj Fitbit, aby sbíral data přesně.

Jak nosit Fitbit Tracker pro každodenní činnosti

Existuje několik typů trackerů Fitbit, včetně linek Charge, Inspire, Versa a Ionic, a klíčem k tomu, abyste z těchto fitness trackerů vytěžili maximum, je nosit je. Pokud možno pořád. A co je ještě důležitější, musíte je správně nosit, aby zařízení přesně sledovalo vaše pohyby a další statistiky, jako je srdeční frekvence.

Fitbit má také řadu Ace, která byla navržena speciálně pro děti. Mnoho ze stejných tipů, které jsou zde uvedeny pro dospělé, kteří nosí zařízení Fitbit, bude platit i pro děti. To, co děláte, může určit, jak byste měli zařízení nosit. Zde je návod, jak by se měl Fitbit nosit při běžné každodenní činnosti.

  1. Umístěte Fitbit na zápěstí lícem nahoru.

  2. Umístěte Fitbit tak, aby byl přibližně o šířku jednoho prstu nad vaší zápěstní kostí.

  3. Utáhněte pás, aby byl Fitbit pohodlný, ale ne tak těsný, aby se nemohl trochu hýbat. Když budete svůj Fitbit nosit takto, zajistíte, že sledovač srdečního tepu nebo jiné senzory na spodní straně zařízení zůstanou v kontaktu s vaší pokožkou, aniž by se zařízení stalo tak těsným, až je to dráždivé.

Jak nosit svůj Fitbit při cvičení

Když cvičíte, pokud máte Fitbit příliš nízko na zápěstí, může dojít k rušení monitoru srdečního tepu (pokud jej má). Důvodem je, že některá cvičení, jako například kliky nebo zvedání závaží, mohou způsobit, že ohnete zápěstí více pod pravým úhlem, což by mohlo přerušit průtok krve do oblasti kolem Fitbitu. Místo toho byste při cvičení měli Fitbit posunout nahoru na paži tak, aby měl šířku dvou až tří prstů nad zápěstní kostí. Tím se senzory přesunou do dostatečné vzdálenosti od ohybu vašeho zápěstí, aby bylo možné snadněji sledovat průtok krve.

Jak nosit svůj Fitbit, když jej nemůžete nosit na zápěstí

Někdy není možné použít zařízení ve stylu hodinek. Například z bezpečnostních důvodů některé práce vyžadují, aby zaměstnanci nenosili nic na pažích mezi konečky prstů a loktů. Pokud nechcete přijít o možnosti sledování, zatímco nemůžete mít Fitbit na paži, můžete si ho dát do přední kapsy. Zatímco ve vaší přední kapse nebude monitor srdečního tepu schopen sledovat váš srdeční tep, ale Fitbit by měl přesně sledovat vaše kroky ve vaší kapse. Pokud monitor srdečního tepu nepoužíváte, můžete jej vypnout a prodloužit tak výdrž baterie.

Jak nenosit svůj Fitbit

Při nošení Fitbit byste měli mít na paměti několik věcí. První z nich je, že žádný model Fitbit není určen k nošení na kotníku. Mnoho lidí si kupuje popruhy určené k prodeji, které vám umožňují nosit Fitbit kolem kotníku, a někteří uživatelé dokonce vložili zařízení do ponožek, ale zařízení Fitbit jsou speciálně navržena pro nošení kolem zápěstí. Nošení kolem kotníku nebo ponožky bude mít za následek nepřesné sledování. Kromě toho je zde několik dalších tipů, které byste měli mít při nošení svého Fitbitu na paměti.

  • Nenoste to příliš těsně: Přílišné utažení Fitbitu by mohlo vést ke snížení průtoku krve. Ujistěte se, že je popruh vždy pohodlný.
  • Nenoste Fitbit příliš volně: Pokud ji budete mít na zápěstí příliš volnou – aby klouzala kolem a neudrží kontakt s vaší kůží – bude mít za následek nepřesné hodnoty během vašich pohybů a srdeční frekvence.
  • Nenoste svůj Fitbit, když je popruh mokrý: Pokud hodláte používat svůj Fitbit ve vodě nebo pokud páska zvlhne potem, sundejte ji, jakmile ukončíte činnost, a usušte pásek. To zabrání tomu, aby mokrý pás dráždil vaši pokožku.
  • Když jste ve vodě nebo cvičíte, použijte polymerový pásek: Pokud nosíte Fitbit ve vodě nebo cvičíte a víte, že se budete silně potit, nepoužívejte pásek (například nylon nebo kůži), který bude absorbovat vlhkost a nebude rychle schnout. Místo toho použijte polymerový pásek dodaný se zařízením.