Skip to content

Jak odebrat sledující na Twitteru

12 de Červenec de 2021
remove twitter followers featured 5f91c6b5eee84b82a297d03b954cfca8

Co je třeba vědět

 • Jít do Nastavení a soukromí > Soukromí a bezpečnost. Zapnout Chraňte své tweety (aplikace) nebo vyberte Chraňte své tweety > Chránit (web).
 • U všech sledujících, které chcete odebrat, přejděte na stránku jejich účtu a vyberte ikonu tři tečky > Blok > Blok.
 • Dále vyberte Blokováno > Odblokovat. Osoba je odebrána ze seznamu vašich sledujících, ale její příspěvky si přesto můžete prohlédnout.

Tento článek vysvětluje, jak odebrat sledovatele Twitteru a zabránit jim v tom, aby vás sledovali. Pokyny platí pro aplikaci Twitter pro iOS a Android nebo Twitter přístupnou z webového prohlížeče.

Jak odebrat fanoušky Twitteru

Tato strategie vyžaduje použití nastavení ochrany osobních údajů účtu a funkce blokování. I když vaši sledovatelé nebudou informováni o vašich akcích, budou moci zjistit, že vás přestali sledovat, pokud si prohlédnou váš profil nebo si všimnou nedostatku tweetů od vás v jejich kanálu.

 1. Otevřete aplikaci Twitter na zařízení se systémem Windows 10, iOS nebo Android. Můžete také otevřít oficiální web Twitter v prohlížeči, jako je Edge, Brave, Firefox nebo Chrome. Jakýkoli internetový prohlížeč je v pořádku.

 2. V aplikaci Twitter pro iOS nebo Android klepněte na profilový obrázek. Pokud používáte Windows 10 nebo webovou verzi Twitteru, vyberte Více v postranním menu.

 3. Vybrat Nastavení a soukromí > Soukromí a bezpečnost.

 4. Klepněte na ikonu Chraňte své tweety přepnout přepínač. Na webové verzi vyberte Chraňte své tweetya poté potvrďte výběrem Chránit. Díky tomu je váš účet Twitter soukromý a vyžaduje, aby byl každý budoucí následovník ručně schválen, než uvidí váš obsah.

  Nastavení vašeho účtu Twitter na soukromý se nedoporučuje, pokud se snažíte budovat svou značku nebo propagovat službu nebo produkt, protože žádná z vašich tweetů nebude pro širokou veřejnost zjistitelná.

 5. Na webu si stačí vybrat Profil nalevo. Na mobilu několikrát stiskněte tlačítko Zpět a poté klepněte na svůj profilový obrázek a poté Profil.

 6. Ve Windows 10 a na webu byste nyní měli být ve svém profilu. Pokud používáte iOS nebo Android, klepněte na Profil z nabídky se sem dostanete.

 7. Klepněte na Stoupenci. Nyní projdete seznam sledovatelů a ručně zablokujete a poté odblokujete každý účet, který vás nemá sledovat.

  Seznam sledujících profilů na Twitteru v aplikaci Twitter pro iOS

  Blokování účtu zabrání tomu, aby vás sledovali, ale také vám zabrání zobrazit jeho obsah. Odblokování blokovaného účtu znovu zobrazí jejich obsah a zachová nesledovanou akci provedenou počátečním blokováním. Dotčené účty vidí, že vás záhadně nesledovaly a nic víc. Na několik sekund nebudou vědět, že byli zablokováni.

 8. V seznamu Sledovatelé klepnutím na účet přejděte do profilu dané osoby.

 9. Klepněte na ikonu elipsa v pravém horním rohu.

 10. Vybrat Blok.

 11. Vybrat Blok na potvrzovací obrazovce.

  Blokování účtu v aplikaci Twitter pro iOS

 12. Klepněte na velké Blokováno knoflík.

 13. Klepněte na Odblokovat ve spodní části obrazovky. Účet je odblokován a daná osoba vás již nesleduje.

  Odblokování účtu v aplikaci Twitter pro iOS