Skip to content

Proč používat Twitter? Způsoby, jak začít pro začátečníky

13 de Srpen de 2021
moran 8cMPxOqkLE8 unsplash 99ce55b439a04b8690d58b8bb29d2f9a

„Co je to Twitter?“ a „Proč bych to měl používat?“ patří mezi nejoblíbenější otázky, které mají nepřevedení na sociální síť. Proč je Twitter užitečný díky textovým zprávám, různým sociálním sítím a blogovým spotům? Existuje několik skvělých obchodních využití pro Twitter, jako je rozesílání novinek nebo reklama na poslední volné pracovní místo. Přesto existuje ještě více osobních výhod Twitteru.

Spusťte mikroblog

Mnoho lidí zapomíná na původní použití Twitteru jako platformy pro mikro blogování. A stále je to jedna z nejlepších výhod. Je snadné udělat rychlý tweet, který světu řekne, co děláte, jak chutná vaše ranní káva nebo jak špatný byl váš oběd.

Získejte rychlé odpovědi

Myšlenka crowdsourcingu nikdy nebyla tak rychlá! Vesmíru na Twitteru můžete pokládat nejrůznější otázky, od hlavního města Aljašky až po názory na konkrétní značku dětské výživy. A čím více přátel máte, tím podrobnější odpovědi dostanete. K využití této funkce jsou nastaveny webové služby, takže pokud nemáte mnoho sledujících, nebojte se. Odpověď na svou otázku můžete stále získat tweetováním na @odpovědi.

Najít práci

Ať už jste dostali výpověď z práce nebo jste z aktuální práce nemocní, Twitter vám může pomoci získat novou práci. Můžete světu oznámit, že hledáte zaměstnání, a mnoho společností zveřejňuje nabídky pracovních míst na Twitteru.

Držte krok se Zprávami

Od novin po časopisy až po televizní stanice a kabelové zprávy, zdá se, že každý přijímá Twitter jako nejlepší věc od krájeného chleba. Nejlepší na tom je, že Twitter je skvělý způsob, jak sledovat zprávy. Chcete držet krok se zprávami, ale nechcete zaplnit Twitter? Použijte klienta Twitter jako TweetDeck. Skvělá věc na TweetDeck je, že je k dispozici pro iPhone.

Uspořádejte oběd s přáteli

Twitter může být užitečný pro uspořádání času a místa, kde se můžete sejít. Je to jako konferenční hovor s textovými zprávami. Pokud tedy máte pravidelný oběd se skupinou lidí nebo si chcete domluvit schůzku, Twitter může být skvělým způsobem, jak si zajistit čas a místo, které funguje pro každého. Stejně jako sledování novinek může být užitečné uspořádat přátele do seznamu, pokud máte mnoho sledujících.

Pusťte to

Všichni jsme měli jeden z těch dnů. Ať už to byl někdo, kdo táhl před námi v provozu, nebo dostal nesprávný druh kávy, tyto malé věci nás někdy mohou po zbytek dne špatně naladit. Mudrcová rada je nechat to jít, ale komu? Není pravděpodobně chytré ventilovat svému šéfovi. V tom může být Twitter prospěšný, protože vám umožňuje zuřit na miliony lidí. A můžete z toho také získat tweety pro sympatie. Jen nezapomeňte sledovat jazyk.

Držte krok se svým oblíbeným týmem

Funkce vyhledávání na Twitteru může být skvělým způsobem, jak sledovat trendy nebo držet krok s konkrétním tématem. A pokud jste fanouškem sportu, může to být skvělý způsob, jak se spojit s týmem. Na Twitteru je mnoho sportovních hráčů a vy máte média a miliony fanoušků, kteří vás informují o nejnovějších a nejlepších. Nemůžete se dostat k televizi, když je váš oblíbený tým zapnutý? Sledujte tweety na Twitteru. K tomu budete dostávat pravidelné aktualizace skóre a zábavné komentáře.

Zjistěte, co si lidé myslí o nejnovějším filmu

Stejně jako držet krok se svým oblíbeným týmem můžete také pomocí funkce vyhledávání zjistit, jaké jsou hlášky v nejnovější verzi v kinech. Jistě, můžete zkontrolovat, co kritici říkají, ale jejich názor není vždy v souladu s tím, co si o filmu myslí většina lidí. Twitter může být skvělý způsob, jak zjistit, zda je film bomba nebo hit, takže nemusíte zbytečně vyhazovat peníze za skutečného blázna.

Zapojte se do politiky

Prezident Trump se stal známým používáním Twitteru a další politici se stále častěji obracejí na weby sociálních médií, jako je Facebook a Twitter. Twitter poskytuje politikům způsob, jak se dostat ke slovu a zůstat ve spojení se svými voliči. Jak lépe říct svému senátorovi, co si myslíte o kritickém hlasování, než jim poslat tweet? Politika na Twitteru přesahuje sledování politiků. Hnutí #metoo na Twitteru se koncem roku 2017 virově rozšířilo jako hnutí proti sexuálnímu obtěžování a napadení. Předtím politická hnutí, jako například volební krize v Íránu v roce 2009, ukázala, jakou politickou silou může být Twitter. Umožnilo to iránským občanům prorazit zdi, v které Írán doufal, že bude držet krok po celou dobu událostí, a umožnit lidem na celém světě projevit svou podporu tím, že své profilové obrázky změní na zelenou.