Skip to content

Jak odemknout iPhone pomocí Apple Watch

6 de Červenec de 2021
how to unlock an iphone with an apple watch 5182275 0252a86454d643a097691c59cf0256ee

Co je třeba vědět

 • Nastavte svůj iPhone pro odemykání pomocí Nastavení > ID obličeje a heslo > Odemkněte pomocí Apple Watch.
 • Noste hodinky Apple Watch poblíž iPhonu, aby se automaticky odemkly.
 • Odemkne pouze váš iPhone. Neověřuje vaši identitu, což omezuje jeho možnosti.

Tento článek vás naučí, jak odemknout iPhone při nošení masky pomocí Apple Watch a omezení spojená s používáním takové metody.

Jak odemknu iPhone pomocí Apple Watch a masky?

Chcete-li odemknout iPhone pomocí Apple Watch při nošení masky, musíte nejprve nastavit tuto funkci prostřednictvím svého iPhone. Zde je návod, jak to udělat.

 1. Na iPhonu klepněte na Nastavení.

 2. Přejděte dolů na ID obličeje a heslo a klepněte na něj.

 3. Zadejte přístupový kód svého iPhone.

 4. Přejděte dolů na Odemknout pomocí Apple Watch a přepněte jej do zelené polohy.

 5. Klepněte na Zapnout.

Můžete pomocí Apple Watch odemknout iPhone?

Jakmile nastavíte odemykání iPhonu pomocí Apple Watch, odemykání iPhonu je jednoduché pomocí Apple Watch. Tady je co dělat. Hodinky musí být v blízkosti vašeho iPhone a na zápěstí a musí být odemčené.

 1. Noste hodinky Apple Watch na zápěstí a nezapomeňte také nosit obličejovou masku.

 2. Probuďte iPhone zvednutím nebo klepnutím na obrazovku.

 3. Odemkněte svůj iPhone. Chcete-li jej použít, posuňte zdola nahoru.

Jaká omezení existují při odemykání iPhone tímto způsobem?

Zatímco odemykání iPhonu pomocí hodinek Apple Watch, to vše při nošení masky, je velmi pohodlné, je s ním spojeno několik omezení. Tady je vše, co potřebujete vědět o tom, co je při použití této metody použito a co vám neumožňuje.

 • Musíte mít relativně nedávný iPhone a Apple Watch. iPhone X a novější má podporu Face ID. Starší iPhony nelze pomocí této metody odemknout, protože nepodporují žádnou formu rozpoznávání obličeje. Apple Watch starší než Apple Watch Series 3 se nemohou aktualizovat na příslušné watchOS, aby mohli tuto funkci používat.
 • Vaše zařízení musí být aktuální. Na vašem iPhone musí být spuštěn iOS 14.5 nebo novější, na Apple Watch běží watchOS 7.4 nebo novější.
 • Musí být nastaveno zabezpečení. Vaše Apple Watch musí mít přístupový kód a musíte zapnout detekci zápěstí.
 • Musíte mít věci na sobě vhodně. Noste hodinky Apple Watch na správném zápěstí a musíte mít masku zakrývající ústa a nos.
 • První pokus vyžaduje přístupový kód. Při prvním použití této metody každý den nebo po každém odebrání hodinek budete muset na iPhonu zadat přístupový kód. Všechny následující pokusy se odemknou bez problémů.
 • Metoda odemkne pouze váš iPhone. Použití této metody odemkne pouze váš iPhone. Neověřuje vaši identitu pro použití s ​​Apple Pay, hesla uložená v klíčence nebo jiné aplikace chráněné heslem.
 • U některých funkcí budete muset zadat přístupový kód. Chcete-li použít výše uvedené funkce, budete k tomu muset použít přístupový kód pro iPhone.

FAQ

 • Koupil jsem si použité Apple Watch a potřebuji odstranit Activation Lock, ale nemohu kontaktovat předchozího vlastníka. Co mám dělat?

  Nejprve se ujistěte, že je problém s aktivačním zámkem. Přejděte do aplikace Apple Watch na vašem iPhone, klepněte na Všechny hodinky, poté klepněte na informační ikona (i). Li Najít moje Apple Watch je možnost, zámek aktivace je na hodinkách skutečně povolen. Pokud máte doklad o nákupu, může vám Apple pomoci; zkuste odeslat žádost o podporu zámku aktivace. Některé online nástroje třetích stran tvrdí, že odstraňují aktivační zámek; před vyzkoušením je zásadní důkladně prozkoumat tyto služby a přečíst si uživatelské recenze.

 • Jak odemknu Apple Watch pomocí iPhone?

  Chcete-li odemknout hodinky Apple pomocí iPhonu, přejděte do aplikace Watch na spárovaném iPhonu a vyberte Přístupový kód, pak zapněte Odemkněte pomocí iPhone.