Skip to content

Jak odemknout telefon Nokia

5 de Červenec de 2021
NokiaSmartphones 5c925a1046e0fb000146ae32

Pokud jste si zakoupili smartphone Nokia prostřednictvím bezdrátového operátora, jako je Verizon nebo T-Mobile, je telefon pravděpodobně uzamčen, což znamená, že je omezen na síť této společnosti. Pokud se chcete přestěhovat do jiné sítě nebo cestovat a čelit drahým poplatkům za roaming, je možné odemknout telefon Nokia a umožnit vám přepínání mezi operátory. Termín odblokování může být matoucí. Odemknutí telefonu Nokia od síťového operátora se liší od odblokování kláves a obrazovky pomocí PIN kódu.

Než odemknete telefon Nokia

Než se pokusíte odemknout smartphone Nokia, zkontrolujte, zda je uzamčen k operátorovi. Pokud jste zařízení zakoupili za plnou cenu přímo z obchodu s elektronikou, váš smartphone Nokia pravděpodobně není uzamčen. Pokud jste zařízení zakoupili prostřednictvím tarifu operátora nebo v obchodě operátora, je pravděpodobně uzamčeno. Pokud si nejste jisti, zda je vaše zařízení uzamčeno, obraťte se na svého současného operátora nebo navštivte web, jako je IMEO.info, kde získáte další informace o stavu vašeho telefonu. Dále, pokud chcete telefon Nokia odemknout a použít jej s jiným operátorem, zkontrolujte, zda zařízení podporuje síťovou technologii tohoto operátora. V příručce k telefonu Nokia si ověřte, jaké frekvence podporuje, a ověřte u svého potenciálního operátora, zda je zařízení kompatibilní. Přiveďte telefon Nokia do obchodu místního operátora nebo zavolejte na zákaznickou linku operátora a zjistěte, zda je zařízení kompatibilní s jeho sítí.

Jak odemknout telefon Nokia

Při odemykání telefonu Nokia postupujte podle konkrétních pokynů vašeho operátora. Zde je pohled na obecný proces, i když se kroky vaší služby mohou lišit.

  1. Obraťte se na svého poskytovatele bezdrátových služeb a vyžádejte si odblokovací kód. To obvykle není problém, pokud jste dlouholetým zákazníkem, ale různí dopravci mají omezení.

  2. Vyjměte SIM kartu telefonu Nokia. Pokyny, jak to provést správně, najdete v příručce k telefonu.

  3. Zapněte telefon bez SIM karty. Na výzvu zadejte svůj PIN kód.

  4. Vložte novou SIM kartu a zadejte odblokovací kód. Měli byste vidět a Omezení SIM vypnuto zpráva.

Zásady odblokování dopravce

Zde je pohled na zásady odblokování hlavních bezdrátových operátorů.

Verizon

Zásady odemykání společnosti Verizon tvrdí, že zařízení jsou uzamčena po dobu 60 dnů od nákupu. Poznamenává, že odemčené zařízení Verizon Wireless nemusí fungovat nebo může v síti jiného operátora vykazovat omezenou funkčnost.

AT&T

Zásady odemykání společnosti AT&T vysvětlují konkrétní podmínky a nabízejí pomoc a zdroje pro odemykání.

T-Mobile

Zásady odemykání T-Mobile popisuje požadavky na způsobilost pro odemknutí zařízení a poskytuje formulář pro vyžádání kódu pro odemknutí.

Sprint

Zásady odemykání společnosti Sprint popisují požadavky na odemykání a další poznámky.

Služby odblokování online

I když kontaktování vašeho operátora nabízí nejbezpečnější a nejspolehlivější způsob odemknutí telefonu Nokia, existují online služby, které poskytují kódy pro odemknutí, pokud narazíte na problém s procesem odemykání. UnlockMe se zaměřuje na starší modely telefonů Nokia, zatímco kalkulačka Nokia Unlock Calculator nabízí několik platforem. Používejte pouze bezpečnou a důvěryhodnou službu odblokování.