Skip to content

Jak odinstalovat hru na Xbox One

4 de Srpen de 2021
uninstallxboxonegame 5a443d28494ec900369d6a85

Xbox One S a Xbox One X mají spoustu úložného prostoru s možností 500 GB a 1 TB. To znamená, že máte více prostoru pro dýchání, než jaké poskytovaly konzoly, ale přesto je docela snadné najít si pevný disk Xbox One, který je zcela plný. V tu chvíli jsou jedinou možností odinstalovat hru nebo přesunout některé hry na externí pevný disk.

Odstraní odinstalace hry pro Xbox One uložené hry?

Dalším hlavním problémem odinstalace her pro Xbox One je to, že místní data pro ukládání budou odstraněna společně se soubory hry. Zde můžete zabránit jakýmkoli problémům zkopírováním uložených dat na externí úložiště nebo přesunutím celé hry na externí pevný disk, ale Xbox One má ve skutečnosti cloudové úložiště, které zálohuje vaše uložená data. Aby funkce ukládání do cloudu fungovala, musíte být připojeni k internetu a přihlášeni do sítě Xbox. Pokud se během hraní odpojíte od internetu nebo sítě Xbox, nemusí být vaše místní uložená data zálohována. Pokud se tedy obáváte, že při odinstalaci přijdete o uložené hry, nezapomeňte se při hraní her připojit k internetu a přihlásit se do sítě Xbox.

Jak odinstalovat hru Xbox One

Na odinstalaci hry pro Xbox One je hezké, že jde o reverzibilní proces. Pokud se tedy setkáte se spoustou zbrusu nových her pro Xbox One, které se snažíte hrát, ale pevný disk je již plný starších her, není se čeho bát. Můžete si znovu nainstalovat jakoukoli hru Xbox One, kterou odstraníte, protože smazání hry neovlivní vaše vlastnická práva. Ve skutečnosti je jedinou nevýhodou odstranění hry, když vlastníte fyzický disk, že na prvním místě ztratíte čas potřebný k instalaci. Digitální hry představují trochu větší problém, pokud má vaše připojení k internetu měsíční limit dat, protože přeinstalování bude vyžadovat stažení hry úplně od začátku.

 1. Zapněte Xbox One. zmáčkni Tlačítko Xbox na vašem ovladači.

 2. lis dolů na d-pad zvýraznit Moje hry a aplikace.

  Obrazovka Moje hry a aplikace pro Xbox One.

 3. zmáčkni Tlačítko otevřít Moje hry a aplikace.

 4. Vybrat Hry odstranit hru nebo Aplikace k odstranění aplikace.

 5. Použijte d-pad aby se ujistil Hry je zvýrazněno.

 6. lis že jo na d-pad.

 7. Použijte d-pad zvýrazněte hru, kterou chcete odstranit.

  Obrazovka knihovny her pro Xbox One.

 8. Ujistěte se, že jste zvýraznili hru, kterou chcete odstranit.

 9. zmáčkni Tlačítko ☰ na vašem ovladači.

 10. Pomocí d-padu zvýrazněte Spravovat hru. Pokud zvolíte Odinstalovat hru namísto Spravovat hru, můžete vše okamžitě odinstalovat. Nedostanete možnost, zda doplňky odstranit nebo ne uložit data.

 11. zmáčkni Tlačítko otevřete obrazovku správy her.

  Nabídka možností hry pro Xbox One.

 12. Použijte d-pad zvýraznit Odinstalovat vše.

  Obrazovka správy her pro Xbox One.

 13. zmáčkni Tlačítko. Pokud jste nainstalovali nějaké doplňky, můžete si vybrat konkrétní součásti, které chcete odinstalovat.

 14. Použijte d-pad zvýraznit Odinstalovat vše znovu.

  Obrazovka odinstalování hry Xbox One.

 15. zmáčkni Tlačítko. Tím se odinstaluje hra, všechny doplňky a odstraní všechny uložené soubory. Chcete -li snížit pravděpodobnost ztráty uložených dat, ujistěte se, že jste byli při posledním hraní hry připojeni k internetu a přihlášeni do sítě Xbox Network a že během procesu odinstalace zůstanete připojeni.

Přeinstalování hry Xbox One po smazání

Když odstraníte hru pro Xbox One, bude tato hra odstraněna z vaší konzoly, ale stále ji vlastníte. Je to spíše vyjmutí herního disku a jeho umístění na polici, než vyjmutí herního disku a jeho vyhození do popelnice. To znamená, že můžete libovolně přeinstalovat jakoukoli hru, kterou jste odstranili, pokud máte dostatek dostupného úložného prostoru. Opětovná instalace odinstalované hry pro Xbox One:

 1. Navigovat do Domov > Moje hry a aplikace

 2. Vybrat Připraveno k instalaci.

 3. Vyberte dříve odinstalovanou hru nebo aplikaci a vyberte Nainstalujte.

  Znovu nainstalujte odinstalovanou obrazovku hry Xbox One.