Skip to content

Jak odpovědět na Twitteru

7 de Srpen de 2021
Usando Twitter 56a01cd55f9b58eba4af0651

@ Odpověď zmate mnoho lidí, když poprvé začnou používat Twitter, zejména proto, že je těžké udržet si přehled o tom, kdo vidí odpověď a kde se zobrazuje.

Co je odpověď na Twitteru?

Odpověď na Twitter je tweet odeslaný v přímé reakci na další tweet. Není to totéž, jako poslat někomu tweet. Na Tweet můžete odpovědět takto:

  1. Přejděte na tweet, na který chcete odpovědět, a vyberte Odpověď tlačítko dole (vypadá to jako chatovací bublina).

  2. Zobrazí se nové okno se zprávou. Zadejte svou odpověď do pole.

    Odpověď na Twitteru

  3. Vybrat Odpověď poslat.

    Tlačítko Odpovědět na Twitteru

Vaše zpráva automaticky odkazuje na tweet, na který jste odpověděli, takže když si váš tweet přečte kdokoli jiný, může vlákno rozbalit a zobrazit původní zprávu.

Kdo vidí každý Twitter @ Odpověď?

Zprávu @ Odpověď, kterou jste odeslali, neuvidí každý, možná ani osoba, které jste ji poslali. Osoba, na kterou odpovídáte, vás musí sledovat, než se vaše odpověď zobrazí na časové ose tweetu domovské stránky. Pokud vás nesledují, zobrazí se pouze na jejich kartě Oznámení, což je speciální stránka, kterou má každý uživatel Twitteru a která obsahuje tweety, které zmiňují jejich uživatelské jméno nebo popisovač. Ne každý však pravidelně kontroluje kartu Zmínky, takže tyto zprávy lze snadno přehlédnout. Totéž platí pro odpovědi na Twitteru, které by mohly směřovat k vám. Pokud jiný uživatel odpoví na jeden z vašich tweetů, jeho zpráva @ Odpovědět se zobrazí na časové ose tweetu vaší domovské stránky, pouze pokud budete sledovat tohoto odesílatele. Pokud ne, zobrazí se pouze na stránce Oznámení. Tweet @ Odpověď je veřejný a ostatní uživatelé Twitteru jej mohou vidět, pokud navštíví profilovou stránku odesílatele a zobrazí si své tweety po jejím odeslání.

Ruka držící logo, které vypadá jako modrý pták Twitteru.

Pokud jde o vaše sledující, vaše zpráva @ Odpověď se zobrazí v časových osách tweetu pouze v případě, že sledují osobu, které jste odeslali odpověď. Pokud vás sledují, ale nesledují osobu, na kterou jste odpověděli, neuvidí váš tweet s odpovědí. To mnoho lidí nechápe, protože to není způsob, jakým Twitter běžně nefunguje. Vaši sledující obvykle vidí všechny vaše tweety. Když tedy odešlete veřejný tweet kliknutím na tlačítko odpovědi na Twitter, vaši sledující jej neuvidí, pokud nesledují také osobu, na jejíž tweet jste odpověděli. Je to jeden z důvodů, proč jsou někteří lidé frustrovaní nuancemi Twitteru. Pokud chcete, aby všichni vaši sledující viděli vaši odpověď na Twitteru, můžete použít malý trik. Na začátek odpovědi vložte před symbol @ tečku. Pokud tedy pošlete odpověď například uživateli Twitteru s názvem davidbarthelmer, začněte svou odpověď pomocí [email protected]. Vaši sledující uvidí tuto odpověď ve svých časových osách. Stále můžete použít tlačítko pro odpověď na Twitteru, ale nezapomeňte před @uživatelské jméno umístit tečku. Dalším způsobem, jak veřejně sdílet odpověď, je neodpovídat, ale citovat Tweetovat tweet někoho jiného. To znamená znovu tweetovat, ale zahrnout do něj váš komentář.

Kdy použít Twitter @ Odpovědět

Při používání tlačítka Twitter @ Odpovědět je dobré být uvážlivý. Když s někým vedete přímý rozhovor, ujistěte se, že jsou vaše tweety zajímavé, než odešlete příval odpovědí na Twitteru. Přestože vaše zpráva Twitter @ Odpověď může být určena osobě, na kterou odpovídáte, objeví se na časové ose vašich vzájemných následovníků. Pokud tedy odešlete tři nebo čtyři odpovědi v krátkém časovém období a některé z nich jsou triviální, může to být nepříjemné pro ostatní lidi, které vaše škádlení nebo povídání nemusí zajímat. Nejlepší místo pro soukromé škádlení na Twitteru je Twitter DM nebo kanál přímých zpráv. Zprávy odeslané pomocí tlačítka přímé zprávy na Twitteru jsou soukromé, lze je zobrazit pouze příjemci.

Získání širšího publika pro odpovědi na Twitteru

Případně pokud chcete, aby vaše odpovědi vidělo více lidí, pošlete běžný tweet a uveďte uživatelské jméno osoby, na kterou cílíte vaši zprávu, ale nedávejte ji na začátek tweetu. Odpovědi na Twitter vždy začínají @uživatelským jménem osoby, na kterou odpovídáte, takže toto není oficiální odpověď na Twitteru. Ale pokud chcete upoutat pozornost uživatele a reagovat na něco, co řekl, splní to, a zároveň to bude viditelné pro vaše následovníky. Aby bylo možné tento druh tweetu zobrazit vašimi sledujícími, není nutné před uživatelské jméno vložit tečku, protože to technicky není odpověď na Twitter.

Odpověď na Twitteru vs. Odpověď na Twitteru

Vložení osobního @uživatelského jména do tweetu se nazývá a zmínit se na Twitteru, protože v textu tweetu uvádí konkrétní uživatelské jméno. Je zaměřen na konkrétního uživatele, a přestože je reakcí na konkrétní tweet, technicky to není odpověď na Twitteru. Pokud tedy tweet není vytvořen pomocí tlačítka Odpovědět nebo nemá na začátku zprávy uživatelské jméno, nejedná se o odpověď na Twitteru. Vidí to však vaši sledující a osoba, na kterou odpovídáte, to vidí na časové ose, pokud vás sledují, a také na kartě @Connect, pokud vás nesledují.

Odstranění žargonu z Twitteru

Twitterový žargon může být otravný. Je toho hodně a definování termínu nemusí vždy pomoci, přestože Twitter ve svém centru nápovědy odvádí slušnou práci. Přesto chvíli trvá, než se naučíte používat některé základní funkce Twitteru.