Skip to content

Jak odstranit a vyměnit skleněnou ochranu displeje telefonu

9 de Srpen de 2021
PrimaryImage 5b5a295b46e0fb005061ebf1 5c5cc5fb46e0fb0001dccfc5

Chrániče displeje telefonu vydrží jen tak dlouho, než je bude nutné vyměnit. Pokud je ten váš poškrábaný nebo prasklý, možná je na čase pořídit si nový. Mnoho uživatelů si dává pozor, aby si starý chránič obrazovky sami neodstranili, ale postup je jednoduchý. Zde je návod, jak rychle a snadno odstranit skleněnou ochranu displeje z telefonu nebo tabletu.

Tyto pokyny platí pro většinu chráničů obrazovky na jakémkoli typu smartphonu nebo tabletu, včetně telefonů iPhone a zařízení Android.

Jak odstranit chránič obrazovky

Existují dva způsoby, jak odstranit skleněnou ochranu displeje z telefonu.

Možnost 1: praktický přístup

 1. Než začnete, použijte vysoušeč vlasů na velmi nízké nastavení na obrazovce po dobu asi 15 sekund, aby se uvolnilo lepidlo na chrániči obrazovky. Nepřehánějte to; buďte jemní a používejte nízké teplo.

 2. Pokuste se opatrně zvednout chránič obrazovky z každého rohu nehtem. Jeden roh by měl být dostatečně volný, aby vám poskytl práci.

 3. Jakmile je roh volný, zatáhněte jemně nahoru z rohu.

 4. Začněte loupat chránič nahoru po stranách chrániče. Díky tomu bude stabilní a zabrání se jeho rozpadu, než ho budete moci úplně sundat. Postupujte pomalu, aby chránič obrazovky zůstal v jednom kuse.

Možnost 2: Párátko a kreditní karta

Pokud vaše nehty nedělají trik, zkuste místo toho použít párátko.

 1. Pomocí párátka opatrně vypáčte chránič obrazovky v jednom z rohů. Pokud se jeden roh neuvolní, zkuste jiný. Ujistěte se, že směřujete ostrý konec párátka nahoru a pryč od obrazovky, nikoli dolů a směrem k ní, abyste obrazovku nepoškodili.

 2. Jakmile se roh uvolní, prsty ho jemně vytáhněte nahoru a pryč od telefonu.

 3. Začněte loupat chránič nahoru po stranách. Jděte pomalu, protože nechcete spěchat a roztrhat chránič obrazovky na kusy.

 4. Zasuňte kreditní kartu do mezery a opatrně zvedněte chránič obrazovky z telefonu.

Jak vyměnit chránič obrazovky v telefonu

Jakmile starý chránič obrazovky úspěšně odstraníte, je na čase jej vyměnit. Ujistěte se, že máte čisté ruce, a jemně očistěte obrazovku telefonu hadříkem z mikrovlákna nebo vhodným čističem obrazovky. Pokud váš chránič obrazovky nepřišel se žádným zvláštním řešením, použijte metodu suché montáže. Pokud ano, použijte metodu mokré montáže.

Montáž chrániče obrazovky za sucha

 1. Odlepte film z lepivé strany chrániče obrazovky.

 2. Srovnejte chránič obrazovky s obrazovkou vašeho telefonu a věnujte zvláštní pozornost tomu, aby byl ze všech stran dokonale zarovnán se zařízením.

 3. Opatrně umístěte chránič obrazovky na horní část obrazovky, začněte na jednom konci a postupně se přesuňte na druhý konec. Nepospíchej.

 4. Sundejte film z horní části chrániče obrazovky. Měli byste vidět čistý povrch. Pomocí kreditní karty, hadříku z mikrovlákna nebo instalační karty, která byla dodána s novým chráničem obrazovky, vyhlaďte všechny bubliny při aplikaci; začněte od středu a krátkými, rychlými pohyby vytlačte bubliny směrem k okrajům obrazovky.

Mokrá montáž chrániče obrazovky

Některé chrániče obrazovky jsou dodávány se speciálním řešením, které lze použít během aplikace. Používejte pouze řešení, které bylo dodáno s vaší konkrétní značkou chrániče obrazovky.

 1. Nastříkejte speciální roztok na přední a zadní část chrániče obrazovky; díky tomu bude během procesu instalace vlhký. Možná budete muset několikrát stříkat, když instalujete chránič obrazovky, aby nebyl příliš suchý.

 2. Opatrně umístěte chránič obrazovky na horní část obrazovky telefonu, začněte na jednom konci a postupně se přesuňte na druhý konec. Nepospíchej.

 3. Pomocí stěrky dodané se sadou vymačkejte přebytečný roztok zpod ochrany obrazovky. Začněte od středu a poté jej jemně zatlačte směrem k okrajům. Pevně ​​držte chránič, aby se nepohyboval.

 4. Nechte chránič obrazovky alespoň půl hodiny zaschnout, aby se plně spojil s obrazovkou vašeho telefonu.

 5. Jakmile nainstalujete svůj zbrusu nový chránič obrazovky z tvrzeného skla, bude váš telefon vypadat stejně dobře jako nový a můžete jej začít znovu používat.