Skip to content

Jak odstranit stahování v systému Android

11 de Červenec de 2021
GettyImages 956746674 72cdcb9899e64151828ca074b1e097ed

Co je třeba vědět

 • Otevři Soubory aplikaci a vyberte Soubory ke stažení kategorie. Klepněte a podržte vyberte soubory, které chcete odstranit. Klepněte na ikonu Odpadky ikona.
 • Android se zeptá, jestli opravdu chcete vybrané soubory smazat. Potvrďte, že ano.
 • Poznámka: Můžete také použít aplikaci Soubory k odstranění nepotřebných obrázků, videí, zvuku a dalších.

Tento článek vysvětluje, jak se zbavit nechtěných stahování v zařízení Android. Není to těžké, ale najít soubory může být obtížné, pokud nevíte, kde hledat.

Jak otevírat a upravovat soubory

Každé zařízení Android má specifickou aplikaci pro správu stažených nebo uložených souborů, ale v závislosti na vašem zařízení to může trvat trochu hledání. Takto procházíte různé soubory, které máte. Když smažete soubory v zařízení Android, budou trvale odstraněny, takže než budete postupovat podle těchto pokynů, ujistěte se, že je opravdu chcete úplně smazat.

 1. Aplikace, kterou hledáte, se bude jmenovat buď Soubory nebo Mé soubory, v závislosti na věku vašeho zařízení. Chcete-li najít Soubory aplikaci, otevřete Zásobník na aplikace na vašem zařízení. Možná budete muset trochu hledat. Podívejte se do Nástroje složku, pokud ji nevidíte přímo na Zásobník na aplikace.

 2. Uvnitř Soubory můžete procházet několik různých kategorií: obrázky, videa, hudbu atd.

 3. Odtud můžete klepnutím na soubory k nim přistupovat nebo klepnutím a podržením vyberete více souborů najednou. V závislosti na typu souboru existují různé akce, které můžete provést, jakmile vyberete více souborů.

 4. Zvláštní poznámku věnujte Dokumenty sekce. Pokud jste si stáhli soubory PDF – vstupenky na událost, jídelní lístek atd. – z prohlížeče v mobilním zařízení, často jen sedí na vašem telefonu a zabírají místo. Stažené soubory z vašeho webového prohlížeče jsou uloženy ve vašem souboru ke stažení, takže pokud je odstraníte přímo ze souboru, není třeba je z prohlížeče mazat. Pokud to však chcete dvakrát zkontrolovat, můžete vždy otevřít webový prohlížeč a přejít na Nastavení (obvykle reprezentováno ikonou nabídky se třemi tečkami nebo třemi řádky)> Soubory ke stažení aby byly všechny soubory, které chcete smazat, pryč.

 5. Jakmile vyberete soubory, které chcete odstranit, klepněte na Vymazat, který je obvykle reprezentován ikonou koše.

 6. Můžete být vyzváni k potvrzení, že chcete soubory smazat. Klepněte na Vymazat nebo Ano, v závislosti na operačním systému, k trvalému odstranění souborů.

Jak odstranit soubory v zařízení Android

Jakmile najdete Soubory aplikace, mazání souborů je hračka. Takto to děláte.

 1. Klepněte a podržte prst na souboru, který chcete smazat, poté vyberte buď Vymazat možnost nebo Odpadky ikona, která se zobrazí.

  výběr souborů na zařízení Android

 2. Můžete vybrat více souborů a odstranit několik najednou. Každý z nich by měl dostat zaškrtnutí, pokud na něj klepnete a podržíte jej – před výběrem možnosti Odstranit zaškrtněte několik, abyste se postarali o mnoho souborů najednou.

 3. Poté, co vyberete odstranění souborů, budete vyzváni, zda opravdu chcete tyto soubory odstranit. Jakmile vyberete, jsou nadobro pryč OK, takže se ujistěte, že jste vybrali rozumně.

Stažené soubory mohou ve vašem Androidu zabírat spoustu místa. Pokud jste do telefonu nikdy nenainstalovali další SD kartu nebo jste do něj nepřidali místo, může to být cenná komodita! Je to dobrý nápad vyčistit místo tak často, abyste si mohli stáhnout více svých oblíbených aplikací, hudby a videí.