Skip to content

Jak odstranit uživatele na PS4

3 de Srpen de 2021
GettyImages 922710338 5c12ec39c9e77c000156c654

Co vědět

  • Jít do Nastavení > Nastavení přihlášení > správa uživatelů > Odstranit uživatele. Vyberte uživatelský účet, který chcete odebrat> Vymazat.
  • Všechna data související s uživatelem budou smazána. Také hry, aplikace a média zakoupená profilem se stanou nedostupnými.

Tento článek vysvětluje, jak odstranit uživatelské profily z PlayStation 4, aby se uvolnilo místo pro hry a další multimediální obsah, který by vás mohl bavit.

Odstranit uživatele ze systému PlayStation

Při mazání uživatelů ze systému PlayStation 4 získáte místo pro více svého obsahu, ale než budete pokračovat, můžete se poradit s osobou, která účet vytvořila, a nesmazat žádné jejich důležité informace.

  1. Přihlásit se na účet PlayStation na vašem PS4 a otevřete Nastavení možnost v horní části obrazovky.

  2. Přejděte dolů a vyberte možnost Přihlásit se Nastavení volba.

  3. Přejděte dolů a vyberte možnost Uživatel Řízení volba.

  4. Vybrat Vymazat Uživatel volba.

  5. Vybrat uživatelský účet, který chcete odebrat z vaší PlayStation.

    Screenshot PlayStation zobrazující uživatele k odstranění

  6. Potvrďte akci výběrem Vymazat knoflík.

Smazání účtu z PlayStation je jiné než smazání účtu u Sony. I když je z vaší PlayStation odstraněn účet, lze jej stále znovu stáhnout ze systémů Sony.

Co se stane se smazaným účtem?

Při odstraňování účtu PlayStation ze systému budou odstraněna veškerá data související s uživatelem, včetně uložených herních dat a snímků obrazovky. Všechny hry, aplikace nebo média zakoupená profilem se navíc stanou nedostupnými, protože bude odebrána i licence k tomuto obsahu; jedinou výjimkou je, když licenci na daný materiál vlastní také jiný uživatel systému. Účty Playstation lze znovu stáhnout do systému, pokud si uživatel přeje znovu použít vaši konzolu. Proces odstranění, jak je uvedeno výše, zcela neodstraní účet ze systému Sony; Pokud si přejete, aby byl účet zcela odstraněn, je třeba dodržet jiný postup, ale tím se účet z vašeho systému odstraní. Smazáním profilu uživatele ve vašem systému PlayStation 4 se odstraní uložená uživatelská data, snímky obrazovky a videoklipy, které vytvořil. Kromě toho nebudou k dispozici žádné licence na hry nebo média zakoupená uživatelem.

Jak se mohu vyhnout vytváření účtů pro hosty?

Může nastat situace, kdy je stahování profilu na PlayStation příliš problematické; například když se někdo chce pouze připojit ke hře, kterou hrajete. Pokud potřebujete pouze dočasný účet, zvažte vytvoření účtu hosta pro svého návštěvníka. Na místo výzvy se místo přihlášení pomocí uživatelského účtu vyberte Přidat nového uživatele volba ale poté vyberte možnost Účet hosta. Účty hostů po odhlášení zcela smažou všechna související data. Neukládejte na účet hosta nic, o co byste při odhlášení nechtěli přijít.