Skip to content

Jak opravit běžné problémy s bezdrátovou sítí Xbox 360

1 de Srpen de 2021
consumer electronics show previews latest products 78853046 5bda5a5bc9e77c0026aa7f63

Herní konzole Microsoft Xbox 360 se může připojit k síti Xbox pomocí Wi-Fi pro hraní online her, streamování videa a další internetové funkce. Pokud máte potíže s připojením, zde je návod, jak vyřešit nejběžnější problémy s bezdrátovým připojením na konzole Xbox 360. Informace v tomto článku se vztahují na konzolu Xbox 360, nesmí být zaměňována s původní konzolí Xbox. Pokud potřebujete pomoc s připojením k Xboxu, můžete provést různé kroky.

Příčiny problémů s připojením Xbox 360

Problémy s připojením k Xbox 360 mohou být způsobeny:

 • Nesprávné nastavení zabezpečení Wi-Fi mezi konzolou a bezdrátovým routerem.
 • Síť je v konfliktu s jinými bezdrátovými zařízeními.
 • Příliš velká vzdálenost mezi routerem a konzolou.
 • Omezení brány firewall v síti.
 • Špatné připojení k internetu.

Stejně jako u jakékoli jiné internetové služby s vysokým provozem se mohou uživatelé sítě Xbox setkat s občasnými výpadky, kdy se jejich konzole, přestože jsou online, nemohou připojit. Takové výpadky se obvykle rychle vyřeší samy.

Jak opravit problémy s připojením Xbox 360

Vyzkoušejte tyto kroky v pořadí, dokud se vaše konzola nemůže připojit k internetu:

 1. Zkontrolujte heslo k síti. Bezdrátová připojení na konzole Xbox 360 někdy odmítají přijmout heslo k síti Wi-Fi. Ujistěte se, že jste heslo pro domácí bezdrátový router zadali správně, přičemž pamatujte na to, že hesla rozlišují malá a velká písmena.

 2. Vypněte šifrování Wi-Fi. Pokud váš Xbox tvrdí, že je síťové heslo nesprávné, i když víte, že je správné, obecně to znamená, že typ šifrování sítě nastavený na konzole Xbox není kompatibilní s routerem. K tomu obvykle dochází, když je router nastaven na WPA2-AES. Dočasně vypněte šifrování Wi-Fi, abyste potvrdili, že se jedná o problém, a poté upravte nastavení na obou zařízeních a vytvořte funkční kombinaci.

 3. Přemístěte konzolu. Xbox 360 se nemusí připojit k domácímu bezdrátovému routeru, pokud je umístěn příliš daleko od jednotky nebo pokud jsou mezi zařízeními překážky (jako stěny a nábytek). Přesuňte konzolu blíže k routeru, abyste zjistili, zda problém vyřeší. Tento problém může vyřešit také výměna routeru za router s lepším dosahem signálu nebo upgrade Wi-Fi antény routeru. Pomoci může také instalace externího adaptéru Wi-Fi se směrovou anténou na konzolu.

 4. Přemístěte další bezdrátová zařízení. Rušení bezdrátového signálu může způsobit pomalý výkon zařízení Wi-Fi nebo ztrátu připojení, zejména pokud běží v pásmu 2,4 GHz. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, experimentujte se změnou čísla kanálu Wi-Fi nebo přemístěte blízké bezdrátové zařízení dále od konzoly.

 5. Vypněte bránu firewall. Problémy s konfigurací brány firewall sítě mohou blokovat domácí síti podporu portů TCP a UDP využívaných sítí Xbox. Dočasně deaktivujte funkce brány firewall routeru, abyste tuto možnost vyloučili.

 6. Zkontrolujte bezdrátový signál. Podívejte se, jestli není problém s vaším routerem. Existuje mnoho věcí, které můžete vyzkoušet při odstraňování problémů s pomalým internetovým připojením. Pokud se ve vašem domě vyskytnou překážky výkonu, přidejte do domácí sítě druhý router nebo upgradujte stávající router.

 7. Kontaktujte technickou podporu společnosti Microsoft. Pokud problém přetrvává, může to být způsobeno vadným hardwarem konzoly nebo může být váš Gamertag zakázán ze sítě Xbox.