Skip to content

Jak opravit blikající obrazovku telefonu

7 de Červenec de 2021
how to fix a flickering phone screen 1426ca7d79bc429da9801fa10f5a1509

Tento článek vás provede tím, co dělat, když narazíte na závady a chyby smartphonu, které způsobují blikání telefonu při nabíjení nebo při používání aplikací. Tyto opravy blikající obrazovky telefonu lze také použít, když obrazovka bliká zeleně, bliká dole nebo nahoře nebo se rychle zapíná a vypíná. Následující pokyny platí pro smartphony iPhone a Android.

Jak opravit problémy s blikáním telefonu

Zde je řada rychlých oprav blikajících chyb na obrazovce, které budou fungovat na iPhonech Apple a různých modelech smartphonů Android.

 1. Restartujte telefon Android nebo iPhone. Restartování smartphonu je zcela samostatný proces od pohotovostního režimu nebo režimu spánku, který dokáže odstranit jakékoli závady operačního systému nebo aplikací, které by mohly být za problémy s blikáním obrazovky. Ano, je to staré: vypněte jej a znovu zapněte trik.

 2. Aktualizujte operační systém svého iPhone nebo aktualizujte operační systém svého telefonu Android na nejnovější verzi. Blikání telefonu může být výsledkem zastaralého operačního systému, který má problémy se současným hardwarem. Rychlá aktualizace může tyto chyby opravit a pomoci vašemu smartphonu pracovat hladší.

 3. Aktualizujte všechny své aplikace na zařízení Android nebo na svém iPhone. Za blikáním obrazovky vašeho mobilního telefonu může být také stará verze aplikace. Pokud blikání obrazovky nastane pouze při použití konkrétní aplikace, pak příčina velmi pravděpodobně souvisí s touto aplikací.

 4. Zkontrolujte poškození nabíjecího kabelu. Přerušený tok energie ze zdroje energie do zařízení může způsobit blikání telefonu. K tomuto problému může dojít v důsledku poškozeného nebo opotřebovaného kabelu, může to však způsobit i samotný zdroj energie. Zkuste svůj smartphone nabít z jiné zásuvky. Pokud nabíjíte telefon připojený k počítači, experimentujte s připojením nabíjecího kabelu přímo do zásuvky pomocí síťového adaptéru.

 5. Vypněte automatický jas na iPhone nebo adaptivní jas na Androidu. Tyto funkce automaticky upravují jas obrazovky tak, aby byl jasnější ve světle a tmavší ve tmě. Je známo, že jejich deaktivace opravuje blikání telefonu po poškození inteligentního zařízení vodou nebo po tvrdé kapce, která praskla nebo oslabila displej.

  Tuto možnost najdete na Zobrazit obrazovka nastavení v systému Android a prostřednictvím Přístupnost > Velikost displeje a textu v Nastavení na iPhone.

 6. Zakažte všechny nainstalované aplikace s filtrem modrého světla. I když tyto aplikace tvrdí, že vám pomohou lépe spát, mohou být také příčinou blikání obrazovky vašeho telefonu.

 7. Vypněte nastavení filtru modrého světla. Apple iPhone má nastavení Night Shift, zatímco smartphony Android mají několik různých nastavení filtru modrého světla, které se liší v závislosti na značce vašeho smartphonu.

  Nastavení iPhone Night Shift.

  Zakázání těchto nastavení nočního osvětlení v systému Android je velmi jednoduché. Vypněte Night Shift na iPhone přes Displej a jas v Nastavení.

 8. Zapněte režim pro vývojáře v systému Android a poté zapněte Zakázat HW překryvy v Systém > Vývojářské možnosti. Může zastavit blikání obrazovky snížením namáhání procesoru telefonu Android.

  Režim vývojáře běžící na smartphonu se systémem Android.

 9. Spusťte smartphone se systémem Android v nouzovém režimu. Pokud závada operačního systému nebo aplikace způsobí blikání telefonu, přepnutí do nouzového režimu by mohlo problém vyřešit, ale pouze při spuštění tohoto režimu. Pokud obrazovka v nouzovém režimu stále bliká, příčinou je pravděpodobně fyzické poškození, což znamená, že budete muset nechat telefon opravit nebo vyměnit.

 10. Nechte svůj smartphone odborně zkontrolovat. Pokud selže vše ostatní, je nejlepší nechat si zařízení zkontrolovat zákaznickou podporou první strany. Uživatelé iPhone to obvykle mohou provést návštěvou obchodu Apple nebo zavoláním podpory Apple. Majitelé chytrých telefonů se systémem Android mohou kontaktovat obchod, ve kterém jej zakoupili, mobilního operátora nebo kontaktovat web podpory výrobce.

Proč je obrazovka mého telefonu závadná?

Blikání telefonu může vyvolat několik problémů. Zde jsou některé z běžnějších příčin:

 • Významné poškození vodou.
 • Narazený nebo spadnutý telefon.
 • Slabý nebo nekonzistentní zdroj energie při nabíjení.
 • Problém s operačním systémem nebo softwarem aplikace.
 • Opotřebení hardwaru způsobené věkem nebo nadužíváním.
 • Vadný hardware kvůli výrobní chybě.

Může virus způsobit blikání obrazovky?

Zatímco virus může způsobit blikající obrazovku telefonu, viníkem je ve většině případů téměř vždy problém s hardwarem nebo softwarem. Dlouholetí fanoušci Apple si možná pamatují nechvalně známou iPhone Touch Disease, která zasáhla chytrý telefon iPhone 6 Plus. Způsobilo to řadu problémů, včetně dotykových ovládacích prvků, které přestaly fungovat správně, a ano, blikání obrazovky. I přes své jméno však iPhone Touch Disease nebyl virus. Byla to prostě fráze vytvořená velkým počtem lidí, kteří zažívají problémy, které, jak řekl Apple, byly způsobeny opakovaným poklesem zařízení.

Dočasná oprava pro blikání obrazovky

Pokud nemůžete přestat blikat a zapínat telefon, budete jej muset nakonec vyměnit. Mezitím můžete svůj smartphone používat tak, že jej promítnete na jinou obrazovku, například na televizor. Android i iPhone mají různé způsoby, jak promítat a zrcadlit své obrazovky, což může být záchranář, když potřebujete urgentně zobrazit obsah aplikace na svém smartphonu. Zrcadlení obrazovky usnadňuje zálohování obsahu telefonu, pokud díky blikání je obrazovka zcela nečitelná.