Skip to content

Jak opravit chybový kód Disney Plus 73

7 de Červenec de 2021
disneypluserror73 280a08864fce43e886d7ea8db8135337

Kód chyby Disney Plus 73 je kód chyby regionu, který označuje, že se nacházíte v oblasti, kde služba není k dispozici. Tento kód se zobrazí, když údaje o poloze od vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) nebo služby určování polohy ve vašem telefonu řeknou serverům Disney Plus, že se nacházíte na nepodporovaném místě. Tento problém je obvykle způsoben používáním virtuální privátní sítě (VPN) v podporované zemi nebo fyzickým pobytem v nepodporované zemi.

Jak vypadá chybový kód Disney Plus 73?

Když dojde k této chybě, obvykle se zobrazí tato chybová zpráva:

  • Disney + je k dispozici pouze v určitých oblastech. V závislosti na tom, kde se nacházíte, možná nebudete mít přístup k Disney +. Pokud si myslíte, že se vám tato zpráva zobrazuje omylem, navštivte centrum nápovědy Disney + (kód chyby 73).

Co způsobuje chybový kód Disney Plus 73?

Chybový kód Disney Plus 73 je způsoben nesouladem mezi vaší polohou a oblastmi, kde je služba k dispozici. Kdykoli se pokusíte streamovat z Disney Plus, služba nejprve zkontroluje vaši polohu. Pokud si myslí, že jste v oblasti, kde Disney Plus není k dispozici, odešle chybový kód 73. Primární příčinou tohoto chybového kódu je použití VPN, aby to vypadalo, že se nacházíte někde jinde, než je vaše skutečné fyzické umístění. Pokud žijete v oblasti, kde je k dispozici Disney Plus, ale máte v provozu VPN, zobrazí se chybový kód 73. Tato chyba se také zobrazí, pokud se fyzicky nacházíte v nepodporované zemi. Může se to také stát, pokud je problém s vaším ISP nebo se službami určování polohy v telefonu a Disney Plus buď nedokáže určit vaši polohu, nebo si myslí, že se nacházíte někde, kde nejste.

Jak opravit chybový kód Disney Plus 73

Postupujte podle těchto pokynů a opravte chybový kód 73:

  1. Zkuste video načíst znovu. To obvykle nebude fungovat, ale existuje šance, že chvilkové škytání s vaším ISP nebo službami určování polohy v telefonu mohlo způsobit chybový kód 73.

  2. Vypněte VPN. Pokud máte nainstalovanou VPN, vypněte ji a počkejte, než se naváže vaše běžné připojení k internetu. Jakmile si budete jisti, že je VPN vypnutá, zkontrolujte, zda Disney Plus funguje. Pokud ano, budete si muset v budoucnu VPN vypnout, kdykoli budete chtít sledovat Disney Plus.

  3. Pokud potřebujete použít VPN nebo jste v nepodporované zemi, zkuste jinou VPN. Některé VPN se lépe vyhnou detekci než jiné.

  4. Zkontrolujte svoji IP adresu. Může se jednat o problém s ISP, který ukazuje, že jste na nesprávném místě. Chcete-li to vyloučit, zkontrolujte svou IP adresu. Měla by to být adresa IP, která je přidružena k vaší domovské zemi a regionu. Pokud tomu tak není a jste si jisti, že nepoužíváte VPN, požádejte o pomoc svého ISP. Některé VPN lze nainstalovat na úrovni routeru. Pokud nemáte na starosti svůj router, zeptejte se osoby, která je, jestli používá VPN. Možná budete muset požádat, aby jej vypnuli, nebo jej změnili, pokud ano.

  5. Ujistěte se, že Disney Plus je k dispozici ve vaší oblasti. Podívejte se na oficiální stránku dostupnosti Disney Plus. Pokud vaše země není uvedena, pak se vám zobrazuje chyba 73. Tuto chybu uvidíte také v případě, že cestujete mimo podporovanou zemi a navštívíte nepodporovanou zemi.

  6. Zapněte své služby určování polohy. Pokud se snažíte sledovat na telefonu, zkontrolujte, zda máte zapnuté služby určování polohy. Aplikace jako Disney Plus vyžadují lokalizační služby, aby věděly, kde se fyzicky nacházíte. Když je tato funkce vypnutá, Disney Plus nemá žádný způsob, jak ověřit, že se nacházíte v podporované zemi.

  7. Vyzkoušejte Disney Plus na jiném připojení. Pokud se vám na telefonu zobrazuje kód chyby 73, vyzkoušejte webový přehrávač v počítači připojený k domácímu internetu. Pokud sledujete na počítači, zkuste sledovat v aplikaci Disney Plus přes mobilní datové připojení. Pokud se zobrazí kód chyby 73 bez ohledu na to, jaké připojení k internetu používáte, a jste si jisti, že se nacházíte na podporovaném místě, požádejte o podporu zákaznický servis Disney Plus.