Skip to content

Jak opravit Joy-Con Drift na Nintendo Switch a Switch Lite

8 de Červenec de 2021
001 how to fix joy con drift on nintendo switch and switch lite 5074901 2608e9837afa4a22a84e3727f0ce1abe

Každý, kdo strávil spoustu času s herní konzolí Nintendo Switch, se setkal nebo slyšel o jednom z nejběžnějších problémů s ovladači Joy-Con: drift. Joy-Con drift nastane, když ovladač nesprávně zaregistruje vstup. Například ve hře se vaše postava může pohybovat určitým směrem, i když jste se nedotkli joysticku.

Příčiny Joy-Con Drift

Joy-Con drift ovlivňuje levý joystick častěji než pravý, pravděpodobně proto, že je to obvykle ten, kterým pohybujete postavou ve hře, takže je více využitelný. Jiné než jednoduché opotřebení mohou jiné příčiny posunu zahrnovat nesprávnou kalibraci, problém s připojením nebo nečistoty v senzoru.

Jak opravit Joy-Con Drift na Nintendo Switch a Switch Lite

Kroky, které podniknete k opravě driftu Joy-Con, závisí na tom, zda používáte běžný Nintendo Switch nebo Switch Lite. Postupujte podle těchto návrhů, aby váš řadič fungoval znovu.

  1. Vyčistěte joystick. Navzdory gumovému těsnění, které by mělo z Joy-Conu udržovat většinu nečistot a nečistot, se může dovnitř dostat prach a rušit senzory. Pokud máte plechovku stlačeného vzduchu s tryskou, pokuste se dostat několik výstřelů pod těsnění, trochu zakroutit postiženým joystickem a opakovat.

  2. Připojte své Joy-Cons k přepínači. Toto řešení není možné, pokud používáte Nintendo Switch Lite, který nemá odnímatelné Joy-Cons. Pokud však máte původní verzi, vaše řadiče mohou mít potíže s komunikací s konzolou a s falešnými vstupy. Vyjměte přepínač z doku a posuňte Joy-Cons do stran, abyste zjistili, zda fungují správně. Pokud toto řešení funguje, ale přesto chcete používat přepínač v doku, zkuste hrát blíže ke konzole a ujistěte se, že připojení zůstane silné.

  3. Obnovte konfiguraci tlačítek. Pokud jste provedli jakékoli vlastní přemapování tlačítek ovladače, nové nastavení může mít vliv na to, jak dobře Joy-Con funguje. Z Domov obrazovce přejděte na Nastavení systému > Řadiče a senzory > Změnit mapování tlačíteka potom vyberte Resetovat. Pokud jste přemapovali tlačítka Joy-Conu, vedle jeho ikony v levém dolním rohu obrazovky se objeví modrý klíč.

  4. Zkontrolujte aktualizace firmwaru. Stejně jako konzole vydává Nintendo ovladačům nový software, aby fungovaly lépe a efektivněji. Na Řadiče a senzory obrazovce v Nastavení systému vyberte Aktualizovat řadiče abyste zjistili, zda vaše Joy-Cons používají nejnovější verzi svého firmwaru. Zkontrolujte, zda na konzole nejsou k dispozici aktualizace Nastavení systému z domovské obrazovky přejděte dolů na Systéma výběr Aktualizace systému.

  5. Kalibrujte ovladače. Z různých důvodů mohou joysticky na vašich ovladačích ztratit přehled o tom, kde je jejich střed nebo neutrální poloha. The Řadiče a senzory část Nastavení systému má také oblast s názvem Kalibrujte kontrolní páčky která vás provede vytáčením ve vašich Joy-Cons.

  6. Zkontrolujte aktualizace softwaru. Pokud driftujete pouze v jedné hře, zkontrolujte, zda je aktuální. Zvýrazněte to na domovské obrazovce a stiskněte + (plus) a vyberte Aktualizace softwaru > Přes internet.

  7. Potvrďte svá nastavení. Tato možnost se vztahuje také na konkrétní hry, z nichž některé používají ovládání pohybu (například nakloněním Joy-Con k řízení závodního titulu). Zkontrolujte nastavení ve hře a zjistěte, zda používá ovládací prvky pohybu místo joysticku.

  8. Odstraňte z Joy-Conu všechny nálepky nebo skiny. Pokud jste svůj Switch nebo Switch Lite přizpůsobili pomocí samolepek nebo vlastního vzhledu, může to zasahovat do joysticku.

  9. Kontaktujte Nintendo. Pokud váš řadič stále nefunguje správně a nechcete jej sami otevírat, nabízí výrobce přepínačů pro Joy-Cons opravárenskou službu, která vyžaduje zaslání periferie.

  10. Vyměňte joystick. Kromě všech oficiálních řešení si můžete také objednat novou součást a vyměnit ji sami. Weby jako iFixit nabízejí náhrady, nástroje a podrobné pokyny, které vás provedou rozbitím Joy-Conu a vložením nového joysticku. Tuto možnost byste měli využít pouze v případě, že si sami otevíráte hardware, což by mohlo vést ke ztrátě záruky.