Skip to content

Jak opravit ovladač Xbox Series X nebo S, který se nezapne

14 de Září de 2021
controllerwontturnon 93788c8bb3454735b1cb6cc90ddf307e

Pokud nefungují ovladače na konzole Xbox Series X nebo S, můžete obvykle identifikovat problém, když se tlačítko Xbox nerozsvítí nebo když se světlo náhle a bez varování vypne. Toto tlačítko normálně bliká a poté zůstává rozsvícené, kdykoli je ovladač zapnutý. Když se kontrolka Xbox na ovladači Xbox Series X nebo S nezapne, obvykle to znamená, že se nezapíná ani samotný ovladač. Díky tomu se tlačítko Xbox rozsvítí jako nejlepší indikátor toho, zda jeden z těchto ovladačů funguje nebo ne.

Co způsobuje, že se ovladač Xbox Series X nebo S nezapne?

Když se ovladač Xbox Series X nebo S nezapne, jsou to obvykle baterie nebo kontakty baterie, ale může to být také vadná sada pro přehrávání a nabíjení nebo nabíjecí kabel, poškozený firmware nebo interní chyba. Tento problém lze obvykle vyřešit doma, ale existují případy, kdy bude ovladač potřebovat profesionální opravu nebo dokonce nebude možné jej opravit. Zde jsou nejčastější problémy, se kterými se můžete setkat s ovladačem Xbox Series X nebo S, který se nezapne:

 • Baterie: Při používání ovladače v bezdrátovém režimu jsou baterie nejčastější příčinou nezapnutí ovladače. Pokud jsou baterie vybité, potřebují se nabít nebo jsou vloženy špatně, ovladač se nezapne.
 • Kontakty baterie: Pokud jsou kontakty baterie s pružinou opotřebované nebo ohnuté, nedojde k dobrému kontaktu s bateriemi. Když k tomu dojde, ovladač se nezapne.
 • Balíček baterií: Některé baterie navržené pro Xbox One nebudou fungovat správně v ovladačích Xbox Series X nebo S kvůli mírně odlišným rozměrům v prostoru pro baterie. Ovladač se také nezapne, pokud selhal samotný akumulátor.
 • Nabíjecí kabel: Pokud používáte soupravu pro nabíjení a přehrávání nebo jen běžný kabel USB C, může být kabel špatný. Pouhým pohledem to nutně nebudete vědět.
 • Firmware: Pokud je aktualizace firmwaru přerušena nebo je firmware poškozen, může to v budoucnu zabránit správnému nabíjení ovladače.
 • Vnitřní poruchy: Některé ovladače jednoduše selhávají v důsledku rozbití nebo opotřebení vnitřní součásti.

Jak opravit ovladač Xbox Series X nebo S, který se nezapne

Pokud se váš ovladač nezapne, vyzkoušejte tyto tipy pro řešení potíží, abyste jej mohli znovu uvést do provozu:

 1. Zkontrolujte baterie. Nejprve vyjměte přihrádku na baterie ze zadní části ovladače a poté vyjměte všechny baterie. Zkontrolujte, zda byly nainstalovány ve správném směru, se značkami + a – na baterii v souladu s diagramem v prostoru pro baterie. Pokud jsou nainstalovány nesprávně, vraťte je správným způsobem. Jinak zkuste nový pár baterií AA. To, že baterie fungují v jedné věci, neznamená, že mají dostatek energie pro jinou. I když například baterie fungují na dálkovém ovladači, neznamená to, že mají dostatek šťávy pro váš ovladač.

 2. Zkontrolujte kontakty baterie. Řadiče Xbox Series X nebo S používají stacionární kovové výstupky pro kontakty na jedné straně baterie a pružinové výstupky na druhé straně. Pokud se tyto jazýčky opotřebují nebo jsou ohnuté, nebudou mít dobrý kontakt a ovladač se nemusí zapnout. Pokud se zdá, že jsou baterie uvolněné a jazýčky jsou zasunuty, zkuste je opatrně vypáčit malým šroubovákem nebo podobným nástrojem.

  Kontakty baterie v ovladači Xbox Series X | S.

  Před páčením vyjměte baterie a buďte opatrní, pokud se o tuto opravu pokusíte. Příliš silné smažení může zlomit jazýčky.

 3. Otestujte si svou sadu Play and Charge Xbox Series X nebo S. Pokud používáte soupravu pro přehrávání a nabíjení, může dojít k poškození kabelu nebo vybití baterie. Pokud je to možné, vyzkoušejte je s jiným ovladačem a zjistěte, zda se zapne. Pokud tomu tak není, pak je špatný kabel nebo baterie.

 4. Aktualizujte firmware ovladače. Ovladače Xbox Series X nebo S jsou komplikovaná zařízení, která ke správné funkci vyžadují vestavěný firmware. Pokud je aktualizace přerušena nebo je poškozený firmware, ovladač se nemusí zapnout. Připojte ovladač přes USB a pomocí jiného ovladače aktualizujte firmware pomocí tohoto postupu:

  1. zmáčkni Tlačítko Xbox otevřete průvodce.
  2. Navigovat do Profil a systém > Nastavení.
  3. Navigovat do Zařízení a připojení > Příslušenství.
  4. Vybrat ovladač to nefunguje
  5. Vybrat a zkontrolujte aktualizaci firmwaru.
 5. Zkuste použít ovladač přes USB. Připojte ovladač k vašemu Xboxu pomocí kabelu USB C a zjistěte, zda to takto funguje. Pokud ano, zvažte použití ovladače jako kabelového ovladače. Pravděpodobně má interní poruchu, která brání regulátoru pracovat na bateriích.

 6. Kontaktujte zákaznickou podporu Xbox. Pokud je váš ovladač stále v záruce, může vám s opravou pomoci zákaznická podpora pro Xbox. Pokud tomu tak není, mohou vám poradit ohledně jakýchkoli dalších postupů opravy a pomoci vám rozhodnout, co dělat dál. Pokud je váš ovladač špatný a není v záruce, existuje mnoho skvělých ovladačů Xbox Series X nebo S a Xbox One, které budou s vaší konzolí fungovat.