Skip to content

Jak opravit poškozené soubory MP3

13 de Červenec de 2021
teenage girl listening to music with headphones and mp3 player on living room sofa 753287827 5a5c3e3296f7d00037d3f7e5

Stejně jako jakýkoli soubor v počítači může dojít k poškození souborů MP3 a jejich přehrání, což je obzvláště frustrující, pokud je skladba oblíbená, je součástí alba nebo se jedná o nedávný nákup. Než skladbu vyhodíte do koše, zkuste opravit poškozený soubor pomocí nástroje pro opravu MP3. Existuje velká šance, že vaše nefunkční MP3 bude možné oživit.

Pomocí softwaru opravte poškozené soubory MP3

Chcete-li opravit poškozené soubory MP3, musíte si stáhnout a nainstalovat program opravy MP3. Jedním z nejlepších bezplatných programů pro opravy MP3 je MP3 Repair Tool. Má jednoduché rozhraní a snadno se spouští. Aplikace odstraní uživatelem definovaný počet snímků od začátku nebo konce poškozeného souboru MP3 ve snaze napravit poškození. Přestože nástroj MP3 Repair Tool vytvoří kopii každého souboru, na kterém pracuje, je stále dobré zálohovat soubory MP3 před jejich zpracováním.

Zde je návod, jak spustit nástroj pro opravu MP3

  1. Otevřete program MP3 Repair Tool.

  2. Pomocí obrazovky prohlížeče souborů vyhledejte složku, která obsahuje poškozené soubory MP3.

  3. Kliknutím na pole vedle každého souboru vyberte soubory, které chcete opravit. Pokud je třeba opravit všechny soubory ve vybrané složce, klikněte na ikonu Vybrat vše knoflík.

  4. Nástroj pro opravu MP3 odstraní jednotlivé snímky o délce 26 milisekund od začátku MP3, což je místo, kde často dochází k poškození. Zkontrolujte, zda je políčko vedle Odstranit je vybrána. Chcete-li zpracovat počet snímků, začněte s 1.

  5. Klikněte na ikonu Opravit tlačítko pro zpracování vašeho výběru.

Vyzkoušejte opravené skladby MP3. Pokud potřebujete soubory MP3 dále opravovat, zvyšte počet snímků, které chcete odebrat, o 1 a poté klikněte na Opravit tlačítko ještě jednou. Tento krok opakujte, dokud nebudete mít funkční soubor. Můžete také zjistit, že možnost odstranit vše po posledním snímku každého souboru vyléčí poškozený soubor MP3 – zaškrtnutím tohoto políčka tuto možnost v případě potřeby povolíte.