Skip to content

Jak opravit prasklou obrazovku telefonu

6 de Červenec de 2021
001 how to fix a cracked phone screen 5073092 45d995a67734450788a10a9b283a73ed

Pokud váš smartphone nemá ochranné pouzdro, jsou škrábance a praskliny na obrazovce nevyhnutelné. Opraven obrazovek není nedostatek, ale vědět, jak opravit (nebo se alespoň vypořádat) s prasklou obrazovkou telefonu, vám může ušetřit několik stovek dolarů. Pokyny v tomto článku platí obecně pro smartphony od různých výrobců.

Příčiny prasklých telefonních obrazovek

Bez ohledu na to, jak jste opatrní, můžete obrazovku telefonu omylem poškodit mnoha způsoby:

 • Pád na tvrdý povrch.
 • Sedíte na telefonu, když je v zadní kapse.
 • Narážejte na věci, když máte telefon v kapse nebo kabelce.
 • Používání čehokoli jiného než stylusu jako stylusu.

Nejlepším způsobem, jak zabránit popraskané obrazovce telefonu, je použít ochranné pouzdro. Existuje nespočet pouzder pro iPhone a pouzder pro telefony Android určených k ochraně vaší obrazovky.

Pokud z telefonu uniká tekutina, může to být z baterie. Přestaňte hned používat telefon a vložte jej do plastového sáčku, dokud jej nebudete moci profesionálně opravit.

Jak opravit popraskanou obrazovku na smartphonu

V závislosti na závažnosti poškození můžete mít několik možností, jak opravit prasklou obrazovku:

 1. Použijte balicí pásku. Vystřihněte malý kousek balicí pásky a položte ji na trhliny. Pokud je poškození podél boku telefonu, ořízněte pásku pomocí nože X-Acto.

 2. Použijte super lepidlo. Kyanoakrylátové lepidlo, lépe známé jako super lepidlo, může utěsnit malé praskliny. Použijte co nejméně a přebytečné lepidlo opatrně otřete vatovým tamponem nebo hadříkem.

 3. Pokud dotyková obrazovka stále funguje, můžete sklo vyměnit sami za přibližně 10–20 $. Potřebné nástroje budou záviset na vašem typu telefonu.

 4. Požádejte výrobce o opravu. Pokud je váš telefon stále v záruce, může jej výrobce bezplatně vyměnit. I když záruka vypršela, může ji výrobce za cenu opravit. Většina záruk výrobce nepokrývá náhodné škody, ale můžete si zakoupit sekundární záruky, které ano. Pokud máte iPhone, Apple nabízí některé možnosti opravy crack obrazovek na zařízeních iOS.

 5. Požádejte svého mobilního operátora o opravu. Váš poskytovatel mobilních služeb může zákazníkům nabízet opravy telefonů se slevou. Zavolejte zákaznickou podporu nebo navštivte místní obchod a požádejte o pomoc.

 6. Odneste jej do opravny. V závislosti na modelu vašeho zařízení může výměna obrazovky trvat přibližně 50–200 $. Pokud je funkce dotykové obrazovky poškozena, bude účtován příplatek.

 7. Vyměňte svůj telefon. Pokud máte nárok na upgrade, můžete také vyměnit své rozbité zařízení a získané peníze použít na nákup nového. Webové stránky jako uSell a Glyde koupí váš rozbitý telefon za zhruba poloviční cenu, než jakou jste za něj zaplatili. Existují také weby speciálně pro prodej použitých iPhonů.