Skip to content

Jak opravit PS4 Controller Drift

6 de Červenec de 2021
001 2aa1f8a3f00c4212a2f064562cc0b2d0

Tento článek vysvětluje, jak opravit drift řadiče PS4 (aka analogový drift). Pokyny se vztahují na oficiální řadič Sony DualShock 4, ale tyto tipy pro odstraňování problémů budou fungovat i pro řadiče jiných výrobců.

Příčiny PS4 Controller Drift

Pokud se vaše postava nebo kamera neustále pohybuje, když se nedotknete ovladače, zdrojem problému je pravděpodobně drift analogové páčky. Drift řadiče PS4 může být způsoben jednou ze dvou věcí:

  • Analogová páčka je špinavá.
  • Analogová páčka nebo potenciometr jsou poškozené.

Od častého používání můžete očekávat všeobecné opotřebení. Pokud čištění řadiče problém nevyřeší, měli byste před demontáží zkontrolovat výměnu nebo opravu řadiče.

Jak opravit ovladač PS4 Analog Stick Drift

Ujistěte se, že je váš ovladač vypnutý, a poté postupujte podle následujících pokynů, dokud nebude fungovat správně. Po vyzkoušení jednotlivých oprav otestujte analogové páčky v kruzích a klikněte na L3 a R3 tlačítka (stisknutím na analogové páce).

  1. Resetujte ovladač PS4. Resetování DualShock 4 může vyřešit spoustu problémů, které se náhle objeví. Pokud měkký reset nefunguje, zkuste tvrdý reset.

  2. Vyčistěte ovladač PS4. Jemně otřete štěrbinami analogové páčky suchým hadříkem z mikrovlákna. Chcete-li se zbavit špíny, použijte vatový tampon namočený ve směsi vody a isopropylalkoholu. Pokud uvidíte špínu, na kterou se nedostanete, můžete ji vytlačit stlačeným vzduchem. Čištění ovladače každých několik měsíců zabrání nahromadění, které může způsobit problémy s DualShock 4.

  3. Nechte ovladač PS4 opravit nebo vyměnit u společnosti Sony. Pokud je váš ovladač relativně nový, může být stále v záruce. Přejděte na stránku PlayStation Repair & Replace, vyberte DualShock 4, poté postupujte podle pokynů a zkontrolujte, zda máte nárok na bezplatnou opravu nebo výměnu.

  4. Demontujte ovladač PS4 a vyčistěte analogovou páku. Chcete-li důkladně vyčistit vstupy řadiče, musíte sejmout vnější kryt a zvednout baterii, abyste získali přístup k základní desce. Použijte vatový tampon a směs vody a isopropylalkoholu. Na vnitřní části nepoužívejte stlačený vzduch. Při rozebírání ovladače PS4 buďte velmi opatrní, abyste neodpojili nic jiného než baterii základní desky.

  5. Vyměňte analogové páčky PS4. Pokud máte potřebné nástroje a jste ochotni se do toho pustit, můžete zkusit vyměnit analogové páčky a potenciometr (čidlo analogových páček). Kromě dílů, které si můžete zakoupit online, budete potřebovat také páječku. Pokud to nechcete udělat sami, nákup nového ovladače je levnějším a jednodušším řešením. Odstraněním vnějšího krytu dojde ke ztrátě záruky na ovladač PS4, takže jej otevírejte, pouze pokud platnost záruky vypršela.