Skip to content

Jak opravit, že se váš Fitbit nesynchronizuje

12 de Červenec de 2021
fitbitsync 5c10914346e0fb0001c8fdb1

Pokud vlastníte Fitbit, můžete občas narazit na problém, kdy se nebude synchronizovat s iPhone, zařízením Android nebo počítačem a aplikace vám řekne, že proces synchronizace není možné dokončit nebo že fitness tracker nelze nalezeno. Příčinou této poruchy může být několik. Existuje také tolik oprav, které lze implementovat rychle a bez rizika pro zařízení. Níže uvádíme tyto opravy. Tipy v tomto článku lze použít k vyřešení problémů se synchronizací se všemi modely trackerů Fitbit od Fitbit Charge 3 a Fitbit Ace 3 po Fitbit Ionic a Fitbit Versa.

Příčina chyb Fitbit Sync

Chyby synchronizace Fitbit obvykle souvisejí s odloučením sledovače fitness od smartphonu, tabletu, počítače nebo iPodu touch, ke kterému byl původně připojen. To může být způsobeno připojením k příliš velkému počtu zařízení najednou, nesprávným fungováním Bluetooth nebo menší závadou v operačním systému Fitbit.

Jak opravit problém se synchronizací Fitbit Tracker

Je těžké přesně určit, proč se Fitbit nebude správně synchronizovat s iPhone, Androidem nebo jiným zařízením. Existuje však řada osvědčených řešení, která mohou problém vyřešit, a fungují se všemi modely fitness trackeru Fitbit.

  1. Vynutit ruční synchronizaci. Někdy aplikace Fitbit potřebuje trochu pobídnutí k zahájení synchronizace i po jejím otevření. Chcete-li vynutit synchronizaci, klepněte na ikonu členské karty, klepněte na název sledovače Fitbit a potom klepněte na Synchronizovat nyní.

  2. Zkontrolujte nastavení Bluetooth. Sledovač Fitbit synchronizuje data do smartphonů, tabletů a počítačů pomocí Bluetooth, takže se nebude moci připojit, pokud je v zařízení zakázáno Bluetooth. Bluetooth lze zapnout a vypnout z rychlých nabídek na většině chytrých zařízení. Na iPadu otevřete tuto nabídku přejetím prstem dolů v pravém horním rohu. V systému Android a Windows Phone jej otevřete přejetím prstem dolů.

  3. Nainstalujte si na své zařízení aplikaci Fitbit. Pokud jste si zakoupili nový sledovač Fitbit, pravděpodobně jste nainstalovali oficiální aplikaci do svého smartphonu, tabletu nebo počítače a nastavili ji. Pokud jste však obdrželi Fitbit z druhé ruky, možná nebudete mít. Na rozdíl od jiných zařízení vyžaduje Fitbit instalaci speciální aplikace pro připojení k jinému zařízení a synchronizaci dat.

  4. Aktualizujte Fitbit. Pokud je zařízení zastaralé, může mít potíže s připojením k trackeru.

  5. Synchronizujte Fitbit pouze s jedním zařízením. Může se to jevit jako dobrý nápad spárovat váš Fitbit tracker s vaším iPhone, když jste mimo dům a s počítačem Windows 10, když jste doma, ale to může způsobit konflikt trackeru, když se pokouší připojit k stejný čas. Nejlepším způsobem, jak to opravit, je vypnout Bluetooth na jednom zařízení při pokusu o synchronizaci s druhým. Druhé zařízení můžete také úplně vypnout.

  6. Zakázat Wi-Fi. Někdy může být současně zapnuto Wi-Fi a Bluetooth na smartphonu nebo tabletu, aby každá z těchto technologií nemohla správně fungovat. Pokud se pokoušíte synchronizovat sledovač Fitbit, může to bránit připojení Bluetooth a zabránit jeho synchronizaci.

  7. Zkontrolujte baterii Fitbit. Zatímco sledovače Fitbit mají dlouhou výdrž baterie, tato zařízení je třeba dobíjet každý den nebo tak. Pokud se tracker nesynchronizuje, pravděpodobně se mu vybila energie a vypnul se. To je pravděpodobné, pokud vlastníte Fitbit One nebo Fitbit Zip. Ty jsou obvykle umístěny v kapse nebo tašce a lze na ně snadno zapomenout, pokud jde o čas nabíjení zařízení na konci dne.

  8. Restartujte sledovač Fitbit. Restartování Fitbitu je v zásadě stejné jako restartování počítače. Aktualizuje operační systém zařízení a obvykle opravuje všechny problémy, se kterými se můžete setkat, například problémy se synchronizací. Pokyny pro restartování Fitbitu se u jednotlivých modelů liší, ale obecně zahrnují zapojení trackeru do nabíjecího kabelu USB, jeho připojení ke zdroji napájení a podržení hlavního tlačítka po dobu asi 10 sekund. Pokud je provedeno správně, na obrazovce bliká logo Fitbit a zařízení se restartuje. Restartování Fitbitu nevymaže žádná data kromě oznámení. Po narušení jednoho z výše zmíněných problémů, jako jsou konflikty Wi-Fi a Bluetooth nebo připojení k více zařízením, je obvykle nutné restartovat.

  9. Resetujte sledovač Fitbit. Resetování je poslední možnost, protože odstraní všechna data a vrátí Fitbit do továrního nastavení. Po obnovení můžete obnovit všechna data synchronizovaná s vaším online účtem Fitbit. Resetování Fitbitu se liší podle toho, který model vlastníte, přičemž u některých je nutná kancelářská sponka zasunutá do díry, u jiných se provádí v nastavení zařízení. Některé sledovače, například Fitbit Surge a Fitbit Blaze, nemají možnost obnovení továrního nastavení. Nezaměňujte restartování a resetování, když mluvíte s online nebo offline zákaznickou podporou. Restartování Fitbitu jej během resetování vypne a znovu zapne smaže na něm vše.