Skip to content

Jak otočit videa v systému Android

11 de Srpen de 2021
rotate video getty 5ae80a9ca18d9e0037b96028

Co vědět

 • Nahrát do Fotek Google: V Galerie, vyberte své video a poté vyberte ikonu sdílení> Nahrát do fotografií. Vyberte účet, do kterého chcete nahrát.
 • Ve Fotkách Google klepněte na vyhledávací panel> Videa. Vyberte své video a potom klepněte na ikonu posuvníku. Klepněte na Točit se dokud nebude správně orientován. Vybrat Uložit.

Ať už používáte tablet nebo telefon, můžete pomocí Fotek Google otáčet videa zaznamenaná se špatnou orientací. Vše, co potřebujete, je účet Google a aplikace Fotky Google nainstalovaná v telefonu. U většiny telefonů s Androidem je aplikace již nainstalována jako součást sady Google Suite a je propojena s účtem Google, který v telefonu používáte.

Nahrajte svá videa do Fotek Google

Než budete moci video otočit, nahrajte ho do Fotek Google.

 1. Otevři Galerie na telefonu nebo tabletu Android.

 2. Klepněte na video, které chcete nahrát, a poté vyberte Ikona sdílení.

 3. Vybrat Nahrát do fotografií.

 4. Pokud máte více účtů Google, vyberte účet, do kterého chcete video nahrát.

Jak otočit vaše videa ve Fotkách Google

Po nahrání videa na váš účet Google změňte střídání.

 1. Otevřeno Fotky Google na telefonu Android a klepněte na vyhledávací lišta.

 2. Vybrat Videa, poté vyberte video, které chcete otočit.

 3. Klepněte na ikona posuvníku (je ve spodní části obrazovky uprostřed).

 4. Vybrat Točit se dokud není video orientováno tak, jak chcete.

 5. Vybrat Uložit.

  Nastavení, tlačítko Otočit, Uložit na Androidu

Omezení

Můžete otočit jakékoli video, které jste osobně natočili a stáhli do telefonu. Videa stažená z internetu nelze otáčet. Aby bylo možné video správně upravit, je třeba jej uložit do telefonu a poté nahrát do Fotek Google. Při otáčení videa otáčíte orientaci. Pokud bylo video natočeno na výšku a telefon byl nakloněn na šířku, budete jej moci řádně otočit. Pokud jste však natočili video v režimu na výšku a zaznamenalo se to tak, místo přepnutí orientace video otočí tak, aby bylo do stran. Pokud chcete změnit orientaci videa, nebudete to moci z telefonu udělat. Místo toho budete potřebovat software pro úpravu filmů, jako je iMovie na Macu nebo Windows Movie Maker. Tyto programy otáčejí video a mění jeho orientaci, takže vypadá tak, jak chcete.

Jiné možnosti

Přestože nejjednodušší možností otočení fotografií jsou Fotky Google, existuje řada aplikací, které otáčejí videa. Většina těchto aplikací však obsahuje reklamy, vyžaduje, abyste za jejich služby zaplatili, nebo mají problémy s použitelností. Dvě z nejlépe hodnocených aplikací pro otáčení videa jsou Rotate Video FX a Smart Video Rotate and Flip.